reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Dziewczynka. Różnica między dziećmi 20 miesięcy. U nas mąż miał stopę końsko-szpotawą i każdy lekarz był zdziwiony naszym przypadkiem, wszyscy zgodnie twierdzili, że to zupełny zbieg okoliczności, bo ta wada nie ma podłoża genetycznego. Mąż ma zdrowe rodzeństwo i w rodzinie nie było innych takich przypadków.

U nas szyna była parę miesięcy, pozniej tylko na noc, bo synek szybko zaczął chodzić i wtedy miał ortezę zakładaną. Po jakimś czasie spał w samej ortezie też (u nas była jednostronna wada). I też ładnie w niej stopę układał, mimo braku usztywnienia szyną. Ortezę nosił do butów, kupiliśmy sandałki z przedłużonymi paskami.

Korekcja udana, już daaaawno jesteśmy bez niczego :) Teraz kontrola raz w roku, chyba że coś by nas niepokoiło.
 
reklama
Nie ma podłoża genetycznego? To dziwne, bo syn ma sks, a 4 miesiące temu mężowi urodził się brat i też z SKS. Byłam przekonana, że to genetyczne
 
Witam mój syn urodził się z wadą sks obustronną miał zakładane gipsy ,które znosił bardzo dobrze i po nacinaniu ścięgna Achillesa też miał gips 3 tygodnie.Teraz ma buty z szyną..... bardzo płacze i jest nerwowy wcześniej taki nie był bardzo dobrze znosił gipsy....zastanawia mnie czy syn przyzwyczai się do tych butów i szyny? i ile czasu to może potrwać? jeśli jakaś mama mi odpowie będę wdzięczna pozdrawiam
 
Witam mój syn urodził się z wadą sks obustronną miał zakładane gipsy ,które znosił bardzo dobrze i po nacinaniu ścięgna Achillesa też miał gips 3 tygodnie.Teraz ma buty z szyną..... bardzo płacze i jest nerwowy wcześniej taki nie był bardzo dobrze znosił gipsy....zastanawia mnie czy syn przyzwyczai się do tych butów i szyny? i ile czasu to może potrwać? jeśli jakaś mama mi odpowie będę wdzięczna pozdrawiam


Hej. Mój syn tez sie bardzo denerwował i płakał, po paru tygodniach sie przyzwyczaił ale dopiero jak skonczyl rok zaczął sypiac normalnie cala noc.
 
Hej nikusia123 u mnie co prawda start z szyną był bezproblemowy. Ale z tego co czytałam najczęstszy powód płaczu to za szeroko ustawiona szyna, albo nie wygodne skarpetki. Gdzie się leczycie? Jakie macie buciki?
 
Hej nikusia123 u mnie co prawda start z szyną był bezproblemowy. Ale z tego co czytałam najczęstszy powód płaczu to za szeroko ustawiona szyna, albo nie wygodne skarpetki. Gdzie się leczycie? Jakie macie buciki?
Witam leczymy się w Łodzi u doktora Lipczyka A buciki mamy bebax już jest lepiej powiem szczerze najgorsze było pierwsze kilka dni teraz jestem ciekawa ile będzie nosił tą szynę bo buciki to wiem że dopiero ściąganiemy jak zacznie chodzić możesz napisać jak to u Ciebie było ?dziękuje i pozdrawiam
 
Nikusia123 u mnie córcia ma dwa lata i śpi w bucikach. Z tego co mówił lekarz buty i szyna minimum do 4 roku życia. U mnie szczęśliwie jak narazie jest pelna akceptacja butów, ale zdaje sobie sprawę że to może się zmienić. Buty tibax bebex nie są zalecane do leczenia stóp końsko szpotawych. Raczej używa się ich przy przywiedzeniu. Jeżeli leczysz się w Łodzi to myślę że warto się skonsultować u dr Pruszynskiego. Z bebexami dużo dziewczyn tu miało problem ze spadaniem i ściąganiem przez dziecko ☺. U nas szyna Denisa Browna, a leczymy się w Warszawie u dr Czopa.
 
To jakie buciki ma twoja córcia odkąd zaczęła mieć buciki ?i powiedz jak to jest bo szyna nie da się chodzić na logikę A dziecko musi zacząć w pewnym okresie stawać no a później chodzić jak ma to robić jak będzie miał ciągle tą szynę jakoś sobie tego nie wyobrażam
 
reklama
Nikusia123 córcia ma szynę Denisa Browna, zakładamy ją od trzeciego miesiąca. Wcześniej bylo gipsowanie i tenotomia po której też były jeszcze gipsy. Najbardziej polecana jest szyna Mitchella, ale nie znam jej i nie wiem jak się użytkuje. Dziecko nie ma szyny stale jest tak zwany protokół szynowania i docelowo szyna jest tylko na noc i na drzemki. Nie przeszkadza ona dzieciom w rozwoju i zdobywaniu nowych umiejętności. lekarz u którego my się leczymy pozwalal na zdjęcie bucikow i szyny na tyle godzin ile miesięcy, a po roku tylko ma czas snu. Jest też ogolny protokół możesz się z nim zapoznać na stronie clubfoot.pl. Szyna i buciki niczego dziecku nie utrudniają i nie trzeba ich się bać. Warto stosować jak najdłużej, bo pomagają w uniknieciu nawrotu.
 
Do góry