reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Stosunek przerywany a planowanie ciąży

Rozwiązania
0
Hej dziewczyny :)
Chciałam się Was dopytać, czy udało Wam się zajść bez problemu w ciąże po stosowaniu metody stosunku przerywanego i ile Wam to zajęło (jako metody planowania rodziny, nie zabezpieczenia przed ciążą).
Od 1,5 roku nie stosujemy z partnerem zabezpieczeń niezależnie od dni płodnych i dziecka nie ma. Co prawda nie staramy się o nie, ale czytałam u Mamy Ginekolog, że można uznać taki czas za problematyczny.
Robiłam swoje badania, wszystko jest ok, namawiam partnera do zbadania spermy
Dzięki za pomoc :)

reklama

młoda1994

Fanka BB :)
Rozwiązania
1
Chciałam się Was dopytać, czy udało Wam się zajść bez problemu w ciąże po stosowaniu metody stosunku przerywanego i ile Wam to zajęło (jako metody planowania rodziny, nie zabezpieczenia przed ciążą).
Od 1,5 roku nie stosujemy z partnerem zabezpieczeń niezależnie od dni płodnych i dziecka nie ma. Co prawda nie staramy się o nie, ale czytałam u Mamy Ginekolog, że można uznać taki czas za problematyczny.
A jakie badania robiłaś? Jakie wyniki wyszły?

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Miasto
Częstochowa
Rozwiązania
31
Ale po co stosunek przerywany, skoro planujecie dziecko?
To loteria, jak bardzo nie chcesz mieć dziecka, to się zdarzy, a jak bardzo chcesz, to metoda okaże się skuteczna.
1,5 roku "bezowocnych starań" to faktycznie czas, kiedy można by się zacząć martwić, ale ta "zasada" obowiązuje w przypadku stosunków pełnych.

Rozwiązania
0
Ale po co stosunek przerywany, skoro planujecie dziecko?
To loteria, jak bardzo nie chcesz mieć dziecka, to się zdarzy, a jak bardzo chcesz, to metoda okaże się skuteczna.
1,5 roku "bezowocnych starań" to faktycznie czas, kiedy można by się zacząć martwić, ale ta "zasada" obowiązuje w przypadku stosunków pełnych.
znaczy nie planujemy ani nie "nie planujemy"

KatGde

Rozwiązania
0
Witam,
Nie wiem czy dobrze rozumiem. Ejakulacja zachodzi poza pochwą i martwisz się o płodność? Spokojnie. Bez stresu. Jeżeli chcecie zajść w ciążę przestańcie "uważać". Proponuję na spokojnie skupić się na seksie i własnej przyjemności. Rozumiem, że chcecie zrobić sobie niespodziankę i nie planować poczęcia. Jednak najpierw musi dojść do ejakulacji w pochwie najlepiej co dwa dni w okresie starań i dopiero po kilku bezowocnych cyklach udajcie się do lekarza. Nie warto wydawać pieniędzy oraz niepotrzebnie e stresować. Stres najczęściej powoduje bezpłodność.

Chyba, że źle zrozumiałam i mimo ejakulacji nie dochodzi do zapłodnienia. Wtedy możliwe, że nie trafiasz w dni płodne. Proponuję testy owulacyjne i monitoring cyklu u ginekologa. Ginekolog na USG zobaczy czy zachodzi u Pani owulacja. Następnie pewnie powie co powinien zbadać partner.

Melisiak

Rozwiązania
0
Ja z mężem stosowałam 4 lata tylko stosunek przerywany, był jeden seks do końca i zaszlam w ciążę. Później o drugie dziecko staraliśmy się jeden cykl, i zaszłam.

Rozwiązania
0
Witam,
Nie wiem czy dobrze rozumiem. Ejakulacja zachodzi poza pochwą i martwisz się o płodność? Spokojnie. Bez stresu. Jeżeli chcecie zajść w ciążę przestańcie "uważać". Proponuję na spokojnie skupić się na seksie i własnej przyjemności. Rozumiem, że chcecie zrobić sobie niespodziankę i nie planować poczęcia. Jednak najpierw musi dojść do ejakulacji w pochwie najlepiej co dwa dni w okresie starań i dopiero po kilku bezowocnych cyklach udajcie się do lekarza. Nie warto wydawać pieniędzy oraz niepotrzebnie e stresować. Stres najczęściej powoduje bezpłodność.

Chyba, że źle zrozumiałam i mimo ejakulacji nie dochodzi do zapłodnienia. Wtedy możliwe, że nie trafiasz w dni płodne. Proponuję testy owulacyjne i monitoring cyklu u ginekologa. Ginekolog na USG zobaczy czy zachodzi u Pani owulacja. Następnie pewnie powie co powinien zbadać partner.
Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

reklama
reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
N Antykoncepcja awaryjna, stosunek przerywany, a ciąża Ciąża, poród, połóg 10
K Stosunek przerywany Potrzebuję porady 24
J stosunek przerywany wielokrotny Potrzebuję porady 7
N Stosunek przerywany Potrzebuję porady 8
M Stosunek przerywany, a ciąża Potrzebuję porady 22
D Stosunek przerywany a ciąża Staramy się 117
E Stosunek Potrzebuję porady 19
F Plamienie implantacyjne czy choroba? Potrzebuję porady 19
M Stosunek chwile przed miesiaczka Potrzebuję porady 3
Jea98 Czy jak stosunek był 8 grudnia 2018 to czy brzuch byłby już widoczny? Ciąża, poród, połóg 16
SleepingBeauty Stosunek a poród Potrzebuję porady 11
D Czy mogę być w ciąży? Potrzebuję porady 11
O Pierwsze oznaki ciąży. Potrzebuję porady 22
7 czy mogę być w ciąży? Ciąża, poród, połóg 11
D Stosunek około 2-3 dni przed owulacją i dzień po a ciąża Staramy się 8
N cykl,stosunek,szansa na ciaze Potrzebuję porady 1
J Stosunek, wytrysk, czy to może być ciąża? Potrzebuję porady 5
S Stosunek a odstawienie tabletek. Potrzebuję porady 4
M Ile powinien trwać stosunek seksualny? Rozmowy o seksie 27
J Jak przedłuzyć stosunek??? Rozmowy o seksie 25
D Czy mogę w taki sposób być w ciąży? Potrzebuję porady 8
P Seks przerywany a możliwość ciąży. Potrzebuję porady 17
F Naturalne planowanie rodziny, obserwacja, karmienie piersią, powrót płodności Staramy się 8
Mertyn Planowanie nastoletniej ciąży Potrzebuję porady 74
N Planowanie ciąży. Staramy się 16
J 19 lat a ciąża Potrzebuję porady 57
Agnieszka`89 Nerwica, fobia kontra planowanie dzidziusia. Potrzebuję porady 12
K Planowanie płci Potrzebuję porady 20
K ASO a planowanie ciązy Staramy się 0
Joasiek_@ Glejak a planowanie ciąży Potrzebuję porady 1
monika1635 Kiedy amh Potrzebuję porady 15
N Planowanie ciąży Potrzebuję porady 6
Olciakk074 Mamy/przyszle mamy Mamy z różnych miejscowości 0
5 Planowanie ciąży Potrzebuję porady 6
Paulalaura Ciaza lub urojenia Potrzebuję porady 8