reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

strach przed cesarką

To prawda okres rekonwalescencji zależy też od samego człowieka, jego organizmu tego jak się szybko regeneruje. Jeden dojdzie raz dwa a drugi miesiącami walczy z komplikacjami. Bo te mogą pojawić się przy obu porodach. Sama po cc miałam zakażenie połogowe, ale to nie wina zabiegu. Przyplątało się i ledwo wyszłam do domu wróciłam na tydzień znów. Po obu porodach bez problemu karmilam piersią, obawiałam się o to po cc.
Osobiście ciężko wybrać, co było lepsze. Pierwsze sn szybki poród (ponad 2h wszystko razem) po porodzie śmigałam bez problemu. Drugie cc i to samo. Po pionizacji bez problemu chodziłam, gdy położna przynosiła leki przeciwbólowe mówiłam, że dam jej sama znać jak będę potrzebować (bo po co brać jak nie potrzebuje w danej chwili). Nawet mój lekarz powiedział, że gdyby mnie "niekroił" to by nie wiedział, że po cc jestem. Dojście do siebie bajka.
Bać bałam się jak cholera, bo jednak to zabieg, coś nowego i różnie może być. Sama sala operacyjna i otoczka na początku mnie zmroziły, ale podejście personelu, żarty, muzyka przy zabiegu tak mnie rozluźniły że razem z nimi żartowałam 🤣 Ogólnie nie taki diabeł straszny.
Ze wzgl na mniejsze ograniczenia, co do uprawiania sportu, dźwigania itd wolę sn. Cc ma plus w postaci łatwiejszego połogu (mniej obfitego).
Tak czy siak dziecko musi "wyjść" a czy to sn czy cc co za różnica, byle szczęśliwie wszystko się zakończyło. Cc miałam przez ułożenie miednicowego, uznałam, że dla dziecka i mnie to mniejsze zło niż poród pośladkowy. W tym momencie zniosłabym wszystko byle dziecko urodziło się zdrowe. Na życzenie cc bym sobie nie robiła, ale nie oceniam kobiet które wolą mieć cc niż sn. Każdy ma inny próg bólu, nastawienie itd. Tak czy tak ciąża w odpowiednim czasie musi się zakończyć 😋
 
reklama
Hej, ja jestem w 37+6 tygodniu ciąży i mały nadal główka do góry od praktycznie samego początku.. raczej nie ma szans że się przekręci, bo jest bardzo długi i "upchany ciasno" no i waży już 3,5 kg [emoji1745] jak myślicie? To moja pierwsza ciąża - czy będą chcieli mi ją rozwiązać przez CC ?
 
Znieczulenia no i tego jak po tym sie wdrapac na 3 pietro 🙄

Momentu znieczulenia nie powinnas czuć. Dobry anestezjolog sobie bez problemu poradzi.
A co do chodzenia po schodach to bierzesz przeciwbólowe tabletki, wręcz obsesyjnie regularnie, i wchodzisz wolno. To nie wyścigi, na spokojnie dasz radę. Przez pierwsze kilka tygodni po cc i tak nie powinnas się przemęczać wiec jeśli możesz sobie pozwolić, to staraj się nie wychodzić bez powodu.
 
Hej, ja jestem w 37+6 tygodniu ciąży i mały nadal główka do góry od praktycznie samego początku.. raczej nie ma szans że się przekręci, bo jest bardzo długi i "upchany ciasno" no i waży już 3,5 kg [emoji1745] jak myślicie? To moja pierwsza ciąża - czy będą chcieli mi ją rozwiązać przez CC ?
Niby przy drugim porodzie nie miałam wskazań do cc z tego powodu, bo lekarze mówią by rodzic sn. Jednak mój ginekolog doradził bym zdecydowała się na cc. Po rozmowie z nim stwierdziłam że wybieram cc i nie odważę się rodzic główki ostatniej. Nie wiadomo jak w czasie porodu ułoży się dziecko, czy dodatkowo rączki do głowy nie przyciągnie itd. Po rozmowie z lekarzem uznałam, że to bezpieczniejsze dla dziecka.
 
Zasugerowalam sie wskazaniem do cesarki. Przy drugiej ciazy po sn nie ma wskazania do cc przy miednicowym. Nie wolisz rodzic sn majac juz porownanie. Czy nie daja ci wyboru?
Wole nie ryzykowac sn ze wzgledu na ulozenie wiem jakie to moga byc konsekfencje. Dzisiaj Toska daje sie we znaki jakby miala plan sie obrocic brzuch faluje. Gin na obrocie pogratulowal mi odwagi i byl zdziwiony ze NIE CHCE cesarki bo wiekszosc kobiet prosi a ja takie DZIWADLO😄 smial sie
 
Hej, ja jestem w 37+6 tygodniu ciąży i mały nadal główka do góry od praktycznie samego początku.. raczej nie ma szans że się przekręci, bo jest bardzo długi i "upchany ciasno" no i waży już 3,5 kg [emoji1745] jak myślicie? To moja pierwsza ciąża - czy będą chcieli mi ją rozwiązać przez CC ?
Raczej nie beda chcieli ci rozwiazac inaczej niz przez cc. MIEDNICOWE JEST JEDNYM Z PODstawowych wskazan do cc.
 
reklama
Raczej nie beda chcieli ci rozwiazac inaczej niz przez cc. MIEDNICOWE JEST JEDNYM Z PODstawowych wskazan do cc.
Pierworódki zazwyczaj od razu mają cc. W niektórych szpitalach schody zaczynają się, gdy pierwszy poród był sn, bo położenie miednicowe wg niektórych lekarzy nie stanowi wskazania do zabiegu u wielorodki. Dla mnie to totalne nieporozumienie, na szczęście gro lekarzy woli wykonać cc niż mieć ewentualny poród z powikłaniami. A pośladkowy pbarczony jest dużo większym ruzykiem niż główkowy.
 
Do góry