reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

straszne wymioty pomocy!!!!!

kasiaamelka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Październik 2008
Postów
37
Witam mam córkę 14 miesiecy ma. od 3 dni wymiotuje na zmiane z biegunka nie ma gorączki pije owszem ale jesc nie za bardzo chce. Byłysmy juz 2 razy u lekarza ale nic ciekawego nie powiedziala. Nie wiem co mam robic, kazdy posilek ktory zje czyli ryz zmarchewka od razu zwraca mleko troche lepiej ale tez sie zdarza ze zwróci, dodam ze zaczela chodzic do żłobka. Czy miałysmy tak kiedys? Poradzcie cos
 
reklama
Może to wynik tęsknoty/zmiany otoczenia? Może odstaw jedzonko po którym wymiotuje i daj coś innego, lżejszego. Trzymam kciuki i życze szybkiego powrotu do normalności. Oby to nie zapowiedź wirusa rota.
 
Objawy jak na rotawirusa... Co za lekarz że nic nie robi jak dziecko wymiotuje, ma biegunkę i nie chce jeść...

pRZY ROTA jest keszcze goraczka a mala jej nie ma. Dałtylko jakies płyny na odwodnienie ale sa słone i nie chce tego pic. Jest jescze jedna rzecz miala kater jakis czas temu i teraz juz nie leci jej z nosa tylko wszytko stoi gdzies głeboko bo w nocy nie moze oddychac normalnie. Jeden lekarz powiedzial ze dlatego wymiotuje i dał jakis lek na zapalenie a drugi mowi ze nie brac tego leku i takw kółko:(
 
Przy Rota wcale nie musi byc gorączki, jak zreszta przy każdej innej infekcji. Radzę jeszcze raz pójść do lekarza, takie dziecko odwadnia się w okamgnieniu..a może to byc objaw jakiejs innej infekcji np, dróg moczowych...
 
Jak najszybciej powinnaś się zgłosić z dzieckiem do szpitala, żeby się nie odwodniła. Moja córka ma 14 miesięcy i dokładnie takie same miała objawy (wymioty, lekka biegunka i brak gorączki) od soboty. W poniedziałek pojechaliśmy do szpitala i dziecko już było odwodnione. Lekarz (w sobotę) też mówiła żeby dziecko tylko dopajać, ale ona wymiotowała nawet po wodzie. Teraz jesteśmy już w domu. Mała dostała kroplówki nawadniające i od razu przestała wymiotować. Teraz męczymy się z brakiem apetytu po tym wirusie.
 
Byłysmy w szpitalu zakaznym na badaniu w nocy lekarz powiedziala ze nie jest jeszcze bardzo odwodniona i wrócilysmy do domu:( mam jej dawac picie i jedzenie czesto po 2 3 łyżki jak bedzie lepiej to ok a jak nie to dopiero wtedy do szpitala ale dzis rano znowu zwymiotowala caly czas spi i jest przelewajaca sie przez rece ale wczoraj w szpitalu w nocy byla bardzo aktywna moze dlatego nikt jej tam nie zostawil juz nie wiem co mam myslec o tym:(
 
Jeśli znów zwymiotowała i wcale nie jest lepiej, to ja bym pojechała znów do szpitala i stanowczo postawiła sprawę.. i to jak najszybciej!!
 
Jeśli malutka nie chce pić i wszystko od razu zwraca to masz minimalne szanse na poradzenie sobie sama z tym paskudztwem. Prawdopodobnie konieczne są kroplówki.
W aptece można kupić specjalne soki marchwiowe Hippa ORS200 (właściwie kleik marchwiowo ryżowy) może to jej zasmakuje bo te wszystkie gastrolity i orsality są bardzo słone (nawet te smakowe). Musisz cały czas poić małą, dosłownie łyżeczką od herbaty co chwilę.
Co do apetytu po rotawirusie u nas zawsze trwało to ok 2 tygodni ale potem synek nadrabiał z przysłowiową nawiązką.
Rota przechodziliśmy (wszyscy razem bo paskudztwo zaraźliwe) już trzy razy i ani razu Marcin nie miał temperatury.
 
reklama
Dziwi mnie strasznie że przy 3dniowej biegunce i wymiotach lekarze nie przyjęli was na oddział. Przy takim maluszku odwodnienie następuje szybko. Sama pracuje w służbie zdrowia i czasem mnie trafia jak widzę co tam się dzieje.:angry: Co to znaczy że dziecko nie jest dość odwodnione?? Masz je przywieść w skrajnym wyczerpaniu i "lejące się przez ręce"??? Czy nie można było podać kroplówki na izbie przyjęć??? Dziewczyny nie dajcie się zbyć!!! Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia!!
 
Do góry