reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

Asiuk niech Ci będzie ;D

a odnośnie rozterki co do wagi maluszka:

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, że miesięczny przyrost masy ciała przez pierwsze sześć miesięcy od narodzin u niemowlęcia karmionego piersią nie powinien być niższy niż 450 g (górnej granicy nie ma). W Polsce tę normę zwykle się podwyższa do 500 g, a niektórzy nawet do 600 g w pierwszych trzech miesiącach.


tylko przyrost wagi to sprawa indywidualna ;D
 
Ostatnia edycja:
reklama
uff to mnie pocieszyłaś, nie wiem czy coś źle wcześniej doczytałam ale ktoś tu pisał że połozna mówiła 120-200g i dlatego się aż przeraziłam. bo u nas to koło 600g
 
tak, też widziałam że były tu takie dane podane, ale mi właśnie taką informację pediatra dał jak wkleiłam i jak na razie innej nie widziałam w gazetach czy też internecie ;)
 
a możliwe żeby mały przytył w ciągu 23 dni (3 tyg i 2 dni) prawie 2 kg? przy wypisie miał 3220g a dziś jakby 5,200g- ale to ważyłam go sama na mojej wadze na rękach najpierw swoją wagę potem odjęłam od wspólnej- ja mam wizytę jak będzie miał 2 mce- na szczepienie w ok 7 tyg

wszystko jest mozliwe, ale az nieprawdopodobne, aby to były 2 kg w tak krótkim czasie! :szok: (bakaalia pisała o przyroście miesiecznym, a nie tygodniowym;-))

ja tak mam , chyba normalne, mi w szpitalu na wypisie napisali że jakby mocno zaczeła krwawić po tym jak juz było w miarę ok to wtedy iść do lekarza.

a ja mam pytania czy boli Was teraz często głowa? podobno to normalne przy karmieniu piersią-od oxytocyny

ja nie odnotowałam
 
mam pytanie z tematu połóg..
czy to możliwe że po porodzie było krwawienie, potem już mniej i zaczęła ta maź surowicza lecieć.. i znów lekko krew? bo ja nie wiem czy to normalne, czy coś się tam dzieje?

ja to mam tak mega obfite krwawienie, podpaskę co 2 godz zmieniam a w nocy to 2 naraz załozyłam
 
Asiuk- bólów głowy też nie odnoptowałam- bolała mnie przed samym porodem, teraz już przeszło
Może Ci źle wagę w wypisie wstawili- u nas wpisali kilogram mniej;-) Wiem bo sama widziałam jak rano Wojtka ważyli. A mamy wpisany kilogram mniej i w urodzeniowej i na wyjście. Wydaje mi się że to niemożliwe żeby był taki wzrost wagi. Norma to około 200g ale na tydzień. U nas jest około 300g/ tydzień i to podobno bardzo dużo- i w szpitalu pediatra i w domu położna mówiły że z malucha musi być żarłok skoro tak dużo przybiera
Co do krwawienia to podobno może tak być że jest już niby czysto a potem znów ostre krwawienie- ja krwawię ciągle i to tak że dziś jak posprzątałam z małym na rękach to skończyło się plamą na spodniach bo podpaska nie przerobiła:zawstydzona/y: Ja miałąm tak jak Wy Bakalia i Ewelina- po porodzie c órki. Dostałam takiego krwawienia jakoś po 1,5 miesiaca od porodu a normalny okres był dopiero jakoś jak córka miała 8-9 miesięcy.
 
Ostatnia edycja:
Mój synek przybiera 400gr, raz nawet 450 więc jak najbardziej mozliwe :tak: z tym, że on jest żarłokiem okropnym, ale pediatra zakazała ograniczać pierś więc ciumkamy dalej
 
reklama
Lajt z tym krawieniem u mnie, to jest go troszkę.. i to czasem. Nie wiem od czego to zależy, bo tak normalnie to mam tą surowiczą wydzielinę, ale raz na dzień albo raz na kilka dni pojawia się krew..

ps. po upływie 6tygodni pojawi się krwawienie czy dalej tak będzie?

Ewelina ja to nawet całej podpaski nie zabrudzę, może tylko połowę..
 
Do góry