reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Ada Mojej też pupcię trochę odparzało i chyba dlatego, że huggies są strasznie mokre w porównaniu do innych chusteczek i teraz stosuję te cleanic kindi sensitive, ale huggies na pewno się jeszcze do czegoś przydadzą :p co do tego wszystkiego to ciężka sprawa.... do lekarzy siły brak

Mam pytanie, Julka wczoraj od 23:30 przespała do 5:20 i jak się przebudziła to pieluszka sucha, ile jeszcze zaczekać zanim wszcząć alarm?
 
reklama
cześć ;)

ala w końcu zasnęła...w końcu, bo od północy do teraz nie miała zamiaru zasnąć...ah przepraszam, dwa razy zasnęła na 10-15 min...dosłownie...a resztę czasu spędziła przy piersi...już sama nie wiem o co chodzi...w dzień je co 2-3 godziny, na noc, ok 19 je bardzo długo i starcza jej na 4-5 godziny, a od dwóch nocy od tej północy budzi się co godzinę i chce jeść, albo nie zasypia, tylko je, robi kupę i znowu chce jeść...dzisiaj rano o 7 miałam już dość i dałam jej mm i wypiła ok 80 ml! a od 5 do 6 ssała pierś...no i minęły już 2 godziny, a ona zasnęła więc głodna nie jest...pytanie moje: czy to znaczy,że mam beznadziejne mleko? i jeśli tak, to co mogę zrobić,żeby było bardziej wartościowe, bo zależy mi na kp...biorę witaminy dla mam karmiących, jem sporo warzyw, moja dieta jest urozmaicona... jest mi z tym źle...to już druga nocka taka, a ja nawet nie mam siły zasnąć...
dobra koniec o sobie i koniec smęcenia...

Ada, Emilka - przykro mi z powodu chłopaków :( musicie być cierpliwe, choć wiem,że czasem ręcę opadają. fajnie,że macie możliwość poradzić się kogoś doświadczonego:)

Indziorka - ja bym jeszcze poczekała. moja Ala też czasem ma długo suchą pieluchę, a potem nadrabia bardzo szybko;) poza tym w nocy tym bardziej może mieć przerwę:)

więcej nie pamiętam...
może pomaluję paznokcie na poprawę humoru:p
 
Indziorka spokojnie moj maly przespal 6h i sucho bylo tez sie przestraszylam,ale jak tylko odwrocilam sie na sekunde zeby pupcie nakremowac i dac swierza pieluszke tak zasikal siebie i sciane , juz te chlopaki takie strzaly czasem maja ;p A moze daj herbatki to zaraz siknie :)
 
Marta nie przejmuj się, moja czasem jak się naje to śpi 4 godziny i na głodną nie wygląda a czasem jak jej coś "odbije" to jadła by cały czas, zaśnie przy cycu po godzinie a jak ją odłożę to się budzi i szuka dalej. Też zaczęłam się martwić że coś nie tak ale położna mnie pocieszyła że dzieci małe tak już mają i trzeba to przeczekać poprostu. :tak:
Indziorka mam nadzieję, że pielucha już mokra;) za długo nie ma co zwlekać, moja to non stop coś produkuje;-) Jakby co zawsze lepiej zadzwonić do lekarza i się upewnić co robić:tak:

Moja Zuzia spi więc nadrabiam trochę w domku ze wszystkim. Dzisiaj męczył ją brzuszek od 3 w nocy, więc z lekka się nie wyspałam...mam nadzieję, że w dzień będzie lepiej i kimnę chociaż chwilkę. Miłego dzionka;-)
 
Januarka,Marta, M@linka Pielucha już mokra dwa razy była :p dałam czas do 8 i zmieściła się bez problemu ;) ale właśnie się przestraszyłam dlatego, że spała tak długo, a później średnio zjadła- przez to ja się budziłam co chwilę i na każdy głośniejszy oddech... Zaczyna mi gardło rozkładać :/ Mam nadzieję, że młodej nie zarażę :/ i że to tylko od tej wrednej ósemki :D Młoda zasnęła znowu więc ja chyba się położę koło niej :p Dziękuję ;)
 
witam

my juz po wizycie w poradni chirurgicznej,pepek zalapisowany-impregnacja azotanem srebra,za tydz.na kontrol,ale lekarz mowil,ze powinno sie ladnie zagoic.

indziorka ja tez za kazdym razem panikuje jak tylko cos jest nie tak
 
Dzień dobry!

Dziewczyny ile ja mam mleka, chwila od karmienia nie minie a takie twarde piersi mi się robią…. Zaczynamsię zastanawiać nad zamrażaniem, ba nawet mąż sam to wczoraj zaproponował. Czyktóraś mama stosowała/stosuje woreczki jednorazowe aventu? A może któraś madobrą radę, co do zamrażania pokarmu?? Czasem zdarza mi się wychodzić izostawiam Adasia z mężem lub z siostrą stąd potrzeba odciągania pokarmu a byćmoże i przechowywania.

Kaja28 nasz w pierwszychtygodniach to zasypiał gdzie i jak popadnie a teraz domaga się płaczem, że chcespać i albo w wózeczku trzeba powozić po mieszkaniu albo właśnie kocykiemowinąć. A Olafek bardzo ładnie przybrał na wadze! Oby problemy z gazami szybko minęły!

M@linka to przybijam piąteczkę;) Ja do końca marca muszę się z czymś konkretnym pokazać u swojegoopiekuna… damy radę, na pewno!

Magda_z_uk dziękuję, owijanie w kocyk się sprawdza i nocki są przespane (jedna pobudka;) A zćwiczeniami to coś kombinuję ale brak systematyczności…;/ Tak poczytałam ospacerach o tym skrzypiącym śniegu…. mam nadzieję, że będzie jeszcze takapogoda! Bo jak tak szaro, lekko na plusie i wilgotno… to aż czuć, że wpowietrzu coś nie dobrego…;/
A i ja mogę się pochwalić bo Adaś uśmiechnął się świadomie i do mnie – dziś – wkońcu! Do tej pory tylko do męża się „szczerzył”…. ;)

Magdus30 ja na raziestaram się wypracować jakiś rytm z Adasiem i szczerze brak mi czasu i siły naćwiczenia a bardzo bym chciała, to jednak ważne. Od czasu do czasu jakieśbrzuszki, rozciągające ćwiczenia…


Indziorka kurcze mam nadzieję, że posiew będzie czysty. A co do nfzetu to ja już dawno straciłamwiarę w ten system. I jak się człowiek sam o siebie nie zatroszczy ….
Mój jak zostaje z małym to się dziwi, co ja narzekam, że ciężko… ale ugotować,posprzątać to nie łaska;) Mężczyźni hehe

Januarka mój mały materaz takie akcje, że jak czegoś się przestraszy to tak się zanosi chwilę płaczem,że mnie serce ściska, bo właśnie mało, co tchu nie traci. A z tą gentamycyną tow prawdzie mniej szkodliwy wpływ to przypadek męża, któremu w dzieciństwiepodali antybiotyk z grupy tetracyklin i zęby szare… po prostu szok, jak czasemlekarze są bezmyślni. Mam nadzieję, że u Ciebie na kontroli będzie jednak wszystkook.

Marta87 dokładnie nie matego złego, co by na dobre nie wyszło, ale oczywiście oby szybciutko wam sięsytuacje wyklarowała i na swoim żebyście się znaleźli! Super, że od stronyzdrowotnej u Was wszystko dobrze, oby tak dalej!

Muuuum nam ortopeda nawstępie odradził chustę a nosidełko jak już to od 4 miesiąca – nawet niepytaliśmy. A wiem z opinii innych rodziców, że dobry i konkretny lekarz. I wsumie ja bardzo z wizyty byłam zadowolona. Może staraj się jakoś odzwyczaićmałego, wiem, że łatwo napisać.... Co domiesiączki to bardzo współczuję a dokładniej bólu jajników;*


Biłkabdg miło czytać jaktam na spokojnie wam mijają kolejne dni!

EmiliaM daj znać jak rady,co do fochów Andersa, czy się sprawdzają – oczywiście życzę oby się sprawdziły;)

Indziorka, Ada1989 my jakstosowaliśmy chusteczki zielone pampersa czy teraz sensitive i ogólnie wodę doprzemywania to jak zaczęliśmy jeszcze dokładnie suchą jednorazową chusteczką przecieraćto zupełnie nie widujemy zaczerwienień na pupci – takie nasze spostrzeżenie;)
 
Witajcie..
też mnie tutaj troszkę nie było ale same wiecie jak to jest..
mała póki co śpi.. chociaż troszkę zaczynam się martwić bo w dzień śpi ładnie a w nocy potrafi 2 godziny nie spać.. myli jej się chyba noc z dniem.. i tu moje pytanie.. jak regulujecie maleństwom dobę? bo nie wiem czy ją w dzień wybudzać.. raz spróbowałam to płaczem żądała cycka a jak zjadła to dalej zasnęła :confused: i jak tu ma być w dzień aktywna :confused:


afja anetka ja nie zamrażałam jeszcze bo słyszałam że takie mrożone mleko tylko jakieś 2-3 tygodni jest dobre bo później skład mleka się zmienia i jest inne.. ja kupiłam cztery pojemniczki i codziennie jak ściągam laktatorem to ładuję w pojemniczek i do lodówki.. po czterech dniach wylewam (jeśli nie zużyłam) pojemnik z datą najdalszą.. myję i wyparzam i leję mleczko z danego dnia.. tym sposobem mam zawsze cztery pojemniczki świeżego mleka ;-) jak masz masakryczny nawał pokamu i chcesz troszkę ulżyć to wypij (ale tylko raz!!!) herbatkę z szałwii.. mi pomogła bo już po brzuchu ciekło :-D tylko raz wypij bo większa ilość może ci pokarm zatrzymać.. ja miałam taką już krytyczną sytuację że musiałam wypić dwa razy - rano i wieczorem.. ulga nieziemska!
alicja32 super że się udało - oby teraz ładnie się zagoiło ;-)

marta87 też mam taką sytuację.. nie sądzę żeby coś z twoim mlekiem było nie tak.. mi zawsze położna powtarza że mleko kobiety jest idealne.. może zbilansuj troszkę dietę.. ja na początku jadłam same filety z kurczaka i mleko było beznadziejne.. tzn mała jadła ale jak zaczęłam jeść normalne mięsko ze świnki to pokarm od razu innej gęstości nabrał.. czyli to co jemy ma znaczenie :tak: ja znalazłam też sposób żeby uniknąć mm.. w czasie karmienia ściągam też pokarm z drugiej piersi i daję do lodówki.. jak mała nie dojada cycka i budzi się po 15 minutach to wlewam jej do butelki 30 ml mojego pokarmu i jak tylko zje to od razu zasypia na 1,5-2 godzinki ;-)

ada1989 super że polubił kąpiele.. nasza kluska jak miała pierwszą kąpiel to przyszła babcia i jak zobaczyła że cała wanienka wody to się przestraszyła że się mała podtopi.. ale jak zobaczyła jaką ma radość i jak się odpręża to zwróciła honor bo za jej czasów to wody w wanience było tyle ze ledwie dno zakrywało :-D

ala1911 ale tyle maleństwo przybrało w jakim okresie czasu? moja kluska w dwa pierwsze tygodnie pół kilo przytyła i też nie wiem czy dużo czy mało :confused:


buziaki.. później doczytam resztę bo mała właśnie się budzi..
 
Hej:)

Caroline - tyle przybrał w ciągu tygodnia. Od wyjścia ze szpitala (24 stycznia) przybrał jakieś 740 gram). Pediatra mówiła, ze to dobra waga. Mi się czasem wydaje, że Tymek się nie najada, tym bardziej, że ze mnie mleko się nie leje. Ao ale z drugiej strony po cycu śpi. Normlanie hydrozagadka:)


Dostałam dziś cudowny prezent walentynkowy od synka..wyjątkowo dużo się uśmiechal. Wiem, że w 4 tygodniu życia ten uśmiech raczej nie jest świadomy..Jednak uwierzcie mi, że ten uśmiech ma boski:)
 
reklama
Do góry