reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2015

witam z ranka u nas dziś piękna pogoda synek jest już w szkole córa tez mąż w pracy a ja sama w domu cisza popijam kakao na tarasie i relaks uwielbiam to ale za to mój biust chyba zaraz eksploduje kiedy on przestanie boleć
 
reklama
I ja się witam porankowo. Wczoraj nawet kompa nie otworzyłam, taka byłam zmęczona po pracy. Zważyłam się dziś z ciekawości, bo zaraz przed ciążą chciałam zrzucić ze 2 kg, żeby wrócić do mojej bazowej wagi (ważyłam 60 kg jeszcze w kwietniu, a standardowa moja waga to 58). Teraz staję na wagę... 62 kg! To był zawsze mój rekord wagowy, a zupełnie nie widać mi tego w twarzy, tak jak poprzednio. Czy możliwe że moje piersi tyle ważą :p? Sutki mi się takie duuże zrobiły ;) Nam udało się zajść w 4 cyklu starań. Baardzo rozczarowałam się jak się nie udało za pierwszym razem, uważałam, że skoro nie biorę żadnej chemii to na pewno zajdziemy szybko ;) Potem zaczęłam obniżać oczekiwania, i w sumie teraz byłam przekonana że nie zajdziemy, bo dziwną miałam temperaturę i nie byłam pewna czy w ogóle owulacja była (no a była ;)).

Mam pytanie techniczne - jaką macie technologię odpisywania, gdy tyle nowych wypowiedzi się pojawiło? Chciałabym odpowaidać personalnie, ale nie zapisałam sobie kto co pisał, a jeszcze Was się uczę, odpiszę więc ogólnie, bez wskazywania osoby.

No więc tak - robię smaczne sajgonki i pysznego kurczaka gong bao (z orzeszkami ziemnymi) - mogę podzielić się przepisami, to moje dania popisowe :)

Ja zażywam kwas foliowy i od niedawna żelazo, bo jakoś w kwietniu oddawałam krew i mnie cofnęli, bo miałam za niską hemoglobinę. Potem zrobiłam badania i okazało się że muszę uzupełnić. Dlatego biorę Ascoffer jakoś od początku maja 6 tabletek dziennie.

Mam problem z jedzeniem 7 porcji warzyw i owoców dziennie - dobijam zaledwie 3., ale ryby póki co są co tydzień (odnoszę się do tych badań: Mom's Diet Linked to Risk of Preterm Birth | LiveScience). Chciałabym też więcej szamać różnych nasionek i orzechów.

Co tam jeszcze chciałam.. A, od jakichś dwóch lat gromadzę sobie na pintereście różne ciążowo-mamowo-dziecięce inspiracje. Trochę szyję i chciałabym w tej ciąży twórczo się porealizować :) Jak już ta ciąża przyszła strasznie się ekscytuję ze sobie taki zestaw ciuchów stworzę czy inny :))

Moja sytuacja finansowa jest taka, że bardzo chcemy kupić mieszkanie, być może już w przyszłym roku, więc dosyć mocno się ograniczam w zakupach ciuchowych i dotyczących rzeczy niepotrzebnych (tak naprawdę;)). Chciałabym wszystkie dzieciowe akcesoria kupić używane, szczególnie ubranka - ale może też rodzina wspomoże, bo zadzieciowani wszyscy w rodzinie i trochę tych ciuszków myślę że będzie :)

O, i jeszcze o tym objawie chciałam napisać - dostaję zadyszki lekkiej np. przy wychodzeniu na drugie piętro (zawsze wychodzę po kilka stopni), czuję też że moje serducho co jakiś czas "wali". Mam nadzieję, że to zwyczajowe dostosowywanie się ciała do ciąży... Wizytę u gina mam dopiero we wtorek, nie mogę się doczekać!

I jeszcze ściągnęłam sobnie appkę "My pregnancy" i codziennie coś czytam o ciąży :) Bardzo fajny gadżet.

Mamy dziś wieczorem gości, więc pewnie znowu poczytam co tam u Was jutro rano. Pogoda u mnie deszczowa, niebo białe. Ciekawa jestem czy też wieje...
 
Witam;-)
mam pytanko, suwaczek podpowiada mi:
2nn3yx8dhmis7isn.png
czyli powinien teraz czytać o tym co sie dzieje w 4 tygodniu, czy to już 5 tydzień?? 4 tygodnie i 3 dzień to już 5 tydzień?? Trochę to skomplikowane:-D
Pozdrawiam
 

Załączniki

  • 2nn3yx8dhmis7isn.png
    2nn3yx8dhmis7isn.png
    10,9 KB · Wyświetleń: 44
jak to miło jak tatuś tak przechodzi przez ciąże razem z mamusią prawda mój to tylko stwierdził ale ci duuuu pa urosla
 
Witam :-)
Gund 4 tydzień i 3 dzień to 5 tydzień,ja np. jestem w 6
U mnie pogoda fatalna i skończyła się dla mnie miła część ciąży od dziś torsje i wymioty(jak w każdej ciąży zresztą)
My mamy dom,ale ponad stuletni i co roku coś remontujemy w miare możliwości,w tym roku musimy "ukraść"chłopcom pół ich dużego pokoju dla bobaska i napewno wymienić auto,bo w 5 raczej siè nie zapakujemy
Miłego dnia babeczki :happy:
 
Witam laseczki,
ja dziś cały dzień w domku :-), rano przywiozłam jeszcze ciepły chlebuś i truskawki :-p. Pomimo mdłości wcisnęłam w siebie kromeczkę z masełkiem, serem i pomidorka z cebulką i śmietaną mmmnnniaaaammm :tak: i szczerze mówiąc trochę mi lepiej. No i do tego dziś pierwszy raz od jakichś dwóch tygodni obudziłam się bez bólu głowy - więc pomimo paskudnej pogody mam nadzieję, że dzień będzie udany. I tego wszystkim życzę.

bada m. ,Megami życzę lepszego samopoczucia dzisiaj &&&&&&&&

McPearl dużo zdrówka!!!


agus123 zazdroszczę pogody u nas leje już ponad tydzień i to dosłownie - leje, bez najmniejszej przerwy. Moje świeżo posadzone drzewka wypłynęły z ziemi i leżą na ogrodzie :angry: wrrrrrrrrrr

sencha jeśli chodzi o odpisywanie to ja mam taki system już od dawna, że mam forum otwarte w jednej karcie, a obok w drugiej odpowiedź piszę i kopiuję sobie po kolei nazwę użytkownika jeśli chcę nawiązać do czyjejś wypowiedzi i coś sobie tam bazgram - sprawdza się od dawna :-D
 
I ja witam się z ranka.

agus123 ja czuję jakby mój biust z dnia na dzień nabierał powietrza tylko się powiększa i powiększa

Sencha cyce ważą ale chyba nie tyle, może tak jak ja puchniesz? Co do odp jak korzystałam z kompa to odp zapisywałam w notatniku czytając na bieżąco, a na tel w aplikacji czytam i piszę równocześnie bo tak można nawet przełączać strony (ale nie umiem pogubić czcionki)
Ja od niedawna tez szyję ale dopiero się uczę zabawy z moją maszyną ;) planuje zrobić sobie kombinezon na lato i mniejszy taki sam dla Oli :)
A objaw normalna sprawa :) z Olka miałam okropne zadyszki teraz na razie luz

gund 5ty tydzień jesteście w 3cim dniu piątego tygodnia

Sencha, nie nie 4ty tydzień jest skończony, skończone 4tyg i są w połowie piątego

bada.m współczuję :( mam nadzieje ze ci szybko minie :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dobra, koniec przyjemności trzeba dom ogarnąć, bo osiągnęłam apogeum syfu...... :szok:
odpuściłam sobie wszystko ostatnio oprócz pracy, ale dziś mam plan .... trzymajcie kciuki za moje porządki domowe.
 
Do góry