reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Dziewczyny jutro dużo z Was ma wizyty u gin. Czekam na Wasze relacje :) A odnośnie fotelika my mamy upatrzony taki : Joie i-Gemm fotelik 0-13 kg i-Size + Baza ISOFIX. Cena Ok 1000 zł za komplet. Ale bardzo dobrze wypadł w testach ADAC. Szukamy tez na OLX bo można kupic za pół ceny jeszcze na gwarancji :biggrin2:
 
Może którąś z Was zainteresuje: Link do: Fotelik Nosidełko BEONE Skyline NANIA, Test ADAC
Ma 4 gwiazdki w testach ADAC, cena mega, tyle że żadna znana marka ;)
Ja sie z ciekawosci zainteresowalam czy ten wozek ktory zakupilismy (Trio 3 w 1 Neri Denim) sprawdzi sie nie tylko na spacery ale tez w podrozy np autem do sklepu czy lekarza. Mowa o maxi-cosi, foteliku samochodowym, ktory mozna doczepic do stelaza od wozka ale tez przewozic dziecko podrozowac autem - i odpowiada on normom ECE R44/04.

W necie znalazlam (stronka belgijska, źródlo Link do: Label européen ECE R44/04 - Maxi-Cosi ) że od 2008 roku foteliki wyprodukowane przed 1995 rokiem z normą ECE R44/01 i /02 sa zakazane do uzytkowania i sprzedazy.
Tylko te z pomaranczowa etykietką atestującą ich homologacje z normą ECE R44/03 i R44/04 (normy europejskie) są dopuszczone i legalne do użytkowania.
Zrobilam fotke dla zainteresowanych.
Ta pomaranczowa etykietka jest latwa do znalezienia na foteliku, mozecie zerknąc i byc spokojne o Wasze pociechy.
20191021_173514.jpg
 
Ja też się bawiłam w "planowanie płci", w pierwszej ciąży chciałam chłopaka i wyszedł chłopak, w drugiej miała być dziewczynka, wymiotowałam pierwsze 4 miesiące (w pierwszej nie) i byłam pewna że się udało dziewczynkę a wg każdego USG ma być chłopak :D Czyli 50% szans, wyjdzie albo nie wyjdzie :D

Co do fotelików- te "łupiny" owszem nie mają atestów i o ile wcześniej się tym nie interesowałam o tyle teraz się mocno zastanawiam nad kupnem porządnego fotelika... Polecam sklep osiem gwiazdek. Foteliki drogie (najtańszy 500 najdroższe ponad 2 tys) ale jak się kupi 0-24 czy 0-36 kg to już ta cena nie jest wygórowana w porównaniu do bezpieczeństwa i życia dziecka... Chociaż nie wyobrażam sobie znosić dziecka na rękach/ w chuście, zapinać w fotelik, potem znowu wyciągać... Łupina jest wygdna bo się wyciąga całość z dzieckiem. Chyba mój pojeździ ze 3 miesiące w łupinie a potem porządny fotelik z atestami.
Lupiny które można wczepic do stelaża wózka i zabierać razem z dzieckiem też mogą być porządne i miec atesty.
No ja o dziwo czuje się zajebiscie jak na ten tydzień ciąży. Z radości kupiłam sobie 20 tuj, 10 bluszczy i 4 irgi i idę sadzić na podwórku :-)

@Eda Helena - pomysl o sobie babo, bo sen jest potrzebny. Kto zadba o towarzystwo jak cie rozlozy? Że swojego doświadczenia wiem że zajechać się jest łatwo, trudniej potem się pozbierać. Nie bądź cyborgiem :-)

@Bosiek - czyli obstawiamy syna :-) lekarka się nie przejmuj, mój od prenatalnych też był dziad. Co mają zbadać niech zbadaja a o resztę dopytasz prywatnie swojego gin

Co do wózka - wkurzyła mnie znajoma u której miałam kupić wszystko z maxi-cosi. Stałam w sklepie pół godziny, nie raczyła mnie nawet zauważyć. Ruch ruchem, ale zagadać żeby m poczekala chociaż mogła, tym bardziej że w słowach jest słodko - pierdzaca a w czynach nie.
W związku z tym dalej nic nie wiem i jestem ciemna masa. Nie rozumiem jak firma sprzedając wózki 4 w jednym (z baza) może nie mieć atestu??? Polecacie np Bebetto - czyli nie warto 4 w 1?
Jeszcze trochę i będę wozila dziecko w taczkach.
Możesz do bebetto kupić lepszy fotelik z bazą plus adaptery aby fotelik pasowal do stelaża wózka.

Nasz fotelik jest do 13kg, synek ma już 1,5 roku ale waży dopiero 10,5 kg więc nadal w nim jeździ ;) teraz jestem na etapie wybierania kolejnego, takiego do 25kg, myślę że w tym miesiącu jeszcze kupimy
 
reklama
jak mnie te subskrypcje wszelakiego zua w internetach wnerwiaja. Juz nawet Adobi sie znizylo do tego zulerskiego poziomu. No ale po 3 podejściach znalazłam sposób zeby zainstalować PSa CC 2019, żeby se na nim podziobać w fotach;p. Kurła subskrypcje ... okres probny za dara 7 dni a jak zapomnisz odsubskrybowac to adobi se liczy 400 zyta za miesiac:D haha... Niech gdzie indziej szukaja jelenia co im poda swoje dane i nr karty XD...
 
Do góry