reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Z tym seksem to bywa różnie. Ja nie lubię bzykac się w ciąży, M też nie za bardzo. Jak mi się szyjka skróciła jakiś miesiac/dwa do tyłu to odpuscilismy na jakiś czas :-) jakoś tak boję się żeby nie zaszkodzić dziecku. A i tak czekam aż usnie, bo z falujacym brzuchem rzeczywiście trudno się skupić.
No ja właśnie też nie lubię m też nie bo mówi że dziwnie tam w środku. Więc rzadko się kochamy. Też trochę się boję no i mam małe libido w ciąży nie mam ochoty jakoś.
Liczycie ruchy płodu? Ja dostałam taką kartę ruchów płodu i teraz jak zaczelam 29 tc mam liczyć i notowac do 10 go ruchu w ciągu dnia. Tyle że moje dziecko praktycznie nie przestaje się ruszać więc nie bardzo wiem jak to ugryźć... :oo2:
Ja nie liczę bo wiem że ciąża ciąży nie równa. Z synem bardzo mało czułam bo mało się ruszał. A teraz z córką to jakiś sajgon w brzuchu.
 
reklama
Ja wyluzowałam i nic nie jest w stanie mnie przestraszyć od 25 tc. Ostatnio poszłam poznać pielęniarkę noworodkową i pyta się który tydzień. Mówię 27 "uuuuu no tak u nas to trzeba uważać bo najwięcej wcześniaków się rodzi 26-32 tc" :p przeszło koło ucha. A fakt od Orlenu to mamy takie piękne powietrze, że legenda głosi, że mamy w całej Polsce największy odsetek raka płuc i poronień.
Żeby mi się tak dziś chciało jak mi się nie chcę.
Mam nowego lokatora. Kota sąsiadów, siedzi wśród króli i gapi się na mnie wybałuszonymi przerażonymi ślepiami. Podobno jest mega dziki.

Myślę, że dobry sen zawdzięczam po latach komukolwiek, kto przyczynił się do odebrania pato sąsiadowi jego 6 psów dziamdziaków. A ujadały po 22, nieraz o 2 nieraz o 4... Przez zamknięte okna było je słychać... a latem tęskniłam, za spaniem przy uchylonym oknie... Już chyba każdy miał tego dość. Aż cóż za traf uciekły mu i kogoś pogryzły. Przyjechała policja, przyjechali obrońcy praw zwierząt. Cisza...
 
Pies mojego sąsiada tak ujada, jak jadą do pracy. Śliczny, piękny w typie border collie, a wyje z nudów że ho ho. Biorę się za prasowanie. Może rozchodzę ból jak Eda :-) i zajmę czymś głowę. A jak nie przejdzie to jutro kopsne się do lekarza.
 
Hej dziewczyny, długo nas nie było, ale niestety po drodze trochę komplikacji. Przypominamy się - termin 18.01, synek Mikołaj :)

Od 20 tygodnia podejrzenie łożyska przodującego, niestety na wczorajszej wizycie się potwierdziło i czekają nas badania na patologii ciąży, sterydy na rozwój płuc. O ile sytuacja się nie zmieni, a prawdopodobnie się łożysko nie podniesie, czeka nas cc. Obecnie 27+4, młody waży 1360g, podobno za duży jak na wiek ciążowy, ale w obecnej sytuacji nawet nie mam sił się tym denerwować... całe szczęście zdrowy, serce ładnie bije, kopie jak szalony.

Pozdrawiamy ciepło :)
 

Załączniki

  • E5F70EDE-117C-46F9-AE22-E3C49F620B20.jpeg
    E5F70EDE-117C-46F9-AE22-E3C49F620B20.jpeg
    1,2 MB · Wyświetleń: 55
Melduje sie po wizycie. Szyjka 3.8 mm, mały ułożony pośladkowo i wszystko ok. Lekarz stwierdził, że to z przepracowania i powinnam odpoczywać i kazał brać nospe nawet 3x dziennie. Uffff co za ulga! A juz dzis rano mialam wizje ze bede rodzic! No i dalam sie przekonac w koncu na L4 ale to od jutra:)
 
Melduje sie po wizycie. Szyjka 3.8 mm, mały ułożony pośladkowo i wszystko ok. Lekarz stwierdził, że to z przepracowania i powinnam odpoczywać i kazał brać nospe nawet 3x dziennie. Uffff co za ulga! A juz dzis rano mialam wizje ze bede rodzic! No i dalam sie przekonac w koncu na L4 ale to od jutra:)
A coś mówił o ułożeniu pośladkowym? U mnie tez pośladkowe a mamy praktycznie ten sam termin porodu:) Ile wazy maluszek?
 
reklama
Melduje sie po wizycie. Szyjka 3.8 mm, mały ułożony pośladkowo i wszystko ok. Lekarz stwierdził, że to z przepracowania i powinnam odpoczywać i kazał brać nospe nawet 3x dziennie. Uffff co za ulga! A juz dzis rano mialam wizje ze bede rodzic! No i dalam sie przekonac w koncu na L4 ale to od jutra:)

No to moja szyjka ma 2,8 (było 3 jak kazał leżeć) ale lekarz mówił że ok, ważne że zaknięta :)
Z nospą i przepracowaniem prawda:)
Ciesze się, że się uspokoiłaś i bedziesz mogła odpocząć:)
 
Do góry