reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Cześć dziewczyny 🙂 Czy możecie polecić jakiś sprawdzony adapter do pasów dla ciężarnych? Zastanawiam się miedzy be safe a insafe
Mam insafe i polecam. Słyszałam od koleżanek, że be safe przesuwa się po siedzeniu. Dodatkowy jego minus to ciężko zapiąć pas w mocowanie w jesienno-zimowych miesiącach i przy sporym już brzuszku.
 
reklama
Cześć dziewczyny pisze w ciężkiej emocjonalnie dla mnie sprawie lekarz na badaniach prenatalnych przy usg powiedział, że dziecko zdrowe. Widziałam że BPD jest bardzo niskie ale dopiero po badaniu gdy spojrzałam na wykresy. Oczywiście poszłam z wynikiem USG do lekarza prowadzącego powiedział że skoro poprzedni lekarz mówił że jest dobrze to jest dobrze i nie ma czego szukać.
Ok, nie szukałam wczoraj dostałam wyniki biochemii i załamka.
Mój lekarz na urlopie. CZYTAM..
Wewnątrzmaciczne zahamowanie wzrostu płodu 1 do 46, gdzie 150 to wynik podwyższony. Umówiłam się do innego lekarza. Doktor zobaczyła wyniki i mówi dlaczego nikt dalej Cię nie pokierował???
Okazało się że ryzyko preeklampsji i zahamowania wzrostu płodu to jedno.
Do tego niskie białko i bhcg 0.3
Ryzyko trisomii 18 podstawowe 1do 1701, skorygowane 1 do 440, wszystko w usg w porządku oprócz główki, która jest na prawdę mała.
Miałam wykonany test Nifty czekam teraz tydzień na wynik.
DZIEWCZYNY MIALA KTÓRĄŚ Z WAS TAKI Przypadek?
 
Ostatnia edycja:
Kiedy wyniki Nifty? Jezu jak wracają wspomnienia i doskonale cie rozumiem.. to czekanie i niewiedza , jedni mówią jedno inni drugie... nie miałam takiej sytuacji bo zrobiłam biopsję kosmówki i miałam jasność dość szybko więc nawet nie wiem co napisać i jak pomóc.. mam jednak nadzieję że w najbliższym czasie dowiesz się co i jak z twoim maluszkiem. Całym sercem jestem z Tobą
Cześć dziewczyny pisze w ciężkiej emocjonalnie dla mnie sprawie lekarz na badaniach prenatalnych przy usg powiedział, że dziecko zdrowe. Widziałam że BPD jest bardzo niskie ale dopiero po badaniu gdy spojrzałam na wykresy. Oczywiście poszłam z wynikiem USG do lekarza prowadzącego powiedział że skoro poprzedni lekarz mówił że jest dobrze to jest dobrze i nie ma czego szukać.
Ok, nie szukałam wczoraj dostałam wyniki biochemii i załamka.
Mój lekarz na urlopie. CZYTAM..
Wewnątrzmaciczne zahamowanie wzrostu płodu 1 do 46, gdzie 150 to wynik podwyższony. Umówiłam się do innego lekarza. Doktor zobaczyła wyniki i mówi dlaczego nikt dalej Cię nie pokierował???
Okazało się że ryzyko preeklampsji i zahamowania wzrostu płodu to jedno.
Do tego niskie białko i bhcg 0.3
Ryzyko trisomii 18 podstawowe 1do 1701, skorygowane 1 do 440, wszystko w usg w porządku oprócz główki, która jest na prawdę mała.
Miałam wykonany test Nifty czekam teraz tydzień na wynik.
DZIEWCZYNY MIALA KTÓRĄŚ Z WAS TAKI Przypadek?
 
Dla chłopaka bym miała, ale chcę się musieć zastanawiać nad imieniem dla dziewczynki.
Następna wizyta 16+5 (dziś mam 14+3), ale coś czuję że płeć poznam dopiero na połówkowych, a to jeszcze tyle czasu :(
 
reklama
Dla chłopaka bym miała, ale chcę się musieć zastanawiać nad imieniem dla dziewczynki.
Następna wizyta 16+5 (dziś mam 14+3), ale coś czuję że płeć poznam dopiero na połówkowych, a to jeszcze tyle czasu :(
Ja jak byłam na USG był to 17 tydzień i było ogólnie leżał plecami , ja powiedziałam lekarzowi że to będzie chłopak ogólnie tak czułam od samego początku i jakoś ta głowice tak przekręcił że się udało zobaczyć że to chłopczyk :-)
 
Do góry