reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

A co ruchami czujecie już ? Bo ja mam tak że czasem mam uczucie ciężkości i przykładam rączkę do brzucha i czuję takie twarde pod rączka więc myślę że mały się rozwalał ❤️ ruchy czułam od 16
 
reklama
Czekam 😬 co do ruchów to ja czuje czasami takie puk, puk , ale jak leżę na płasko bądź na prawym boku . Czuje czasami taką rosnącą gulkę i po chwili znika , czasem z lewej czasem z prawej ale zawsze w podobnych przedziałach czasowych między 10-12 , 16-18 , czasami o 22 i miedzy 4-6 rano :)
 
Po prenatalnych (początek 14tc) poczułam w głębi takie dziwne uczucie, jakby coś się ruszało, najpierw nadzieja, że moje maleństwo się rusza, potem poczytałam, że to niemożliwe. Tak było 3 dni pod rząd ale musiałam albo siedzieć, raz rano jak się obudziłam do toalety o 4 nad ranem. Potem nic. Panika. Badanie że jeszcze jest ok. i teraz trochę inne odczucia ale dużo słabsze niż wcześniej. nie wiem czy się nie wkręcam, czy może własny puls odczuwam. Brzuch, podbrzusze mam prawie od początku twardy. U mnie wg OM 16tc się zaczął, wg USG 3 dni młodsza ciąża.
Czasem mnie tylko przeraża wrażenie kolki, dość mocny ból, czasem nie mogę kroków dać, ale dość szybko przechodzi. Nie wiem czy to rozciąganie wnętrza czy nacisk na różne mięśnie, organy, narządy
 
U mnie też podczas leżenia na plecach jest puk puk [emoji16] A czasami tylko "przepłynięcie" [emoji16]
Czekam [emoji51] co do ruchów to ja czuje czasami takie puk, puk , ale jak leżę na płasko bądź na prawym boku . Czuje czasami taką rosnącą gulkę i po chwili znika , czasem z lewej czasem z prawej ale zawsze w podobnych przedziałach czasowych między 10-12 , 16-18 , czasami o 22 i miedzy 4-6 rano :)
 
Czuję podobny ból czasami. będę o niego pytać na następnej wizycie, bo w pierwszej ciąży tak nie miałam i wolę spytać dla świętego spokoju [emoji846]
Po prenatalnych (początek 14tc) poczułam w głębi takie dziwne uczucie, jakby coś się ruszało, najpierw nadzieja, że moje maleństwo się rusza, potem poczytałam, że to niemożliwe. Tak było 3 dni pod rząd ale musiałam albo siedzieć, raz rano jak się obudziłam do toalety o 4 nad ranem. Potem nic. Panika. Badanie że jeszcze jest ok. i teraz trochę inne odczucia ale dużo słabsze niż wcześniej. nie wiem czy się nie wkręcam, czy może własny puls odczuwam. Brzuch, podbrzusze mam prawie od początku twardy. U mnie wg OM 16tc się zaczął, wg USG 3 dni młodsza ciąża.
Czasem mnie tylko przeraża wrażenie kolki, dość mocny ból, czasem nie mogę kroków dać, ale dość szybko przechodzi. Nie wiem czy to rozciąganie wnętrza czy nacisk na różne mięśnie, organy, narządy
 
Kiedy wyniki Nifty? Jezu jak wracają wspomnienia i doskonale cie rozumiem.. to czekanie i niewiedza , jedni mówią jedno inni drugie... nie miałam takiej sytuacji bo zrobiłam biopsję kosmówki i miałam jasność dość szybko więc nawet nie wiem co napisać i jak pomóc.. mam jednak nadzieję że w najbliższym czasie dowiesz się co i jak z twoim maluszkiem. Całym sercem jestem z Tobą
Wynik nifty będzie jutro albo w poniedziałek... Już sama nie wiem co mam robić i myśleć.
 
Ja miałam kilka typów dla dziewczynki A tu pach chłopak:p i teraz myślę:p
No u nas na ten moment dziewczynka, ale tez byliśmy pewni że chłopak, bo juz dwóch mamy 😅 teraz byłby Staś, po dziadku, ale wychodzi na to że dziewczynka, No i zobaczymy, bo ja mam swoje typy, ale naciski są na takie imię, które im dalej w las, tym bardziej nie mogę go strawić 😅
 
reklama
Cześć dziewczyny :) jestem tu nowa - wg usg termin na 4 stycznia :) milo mi Was się tu podgląda więc stwierdziłam ze się odezwę :) wg usg z 12 tyg bedzie chlopczyk ale imienia kompletnie nie mam, natomiast jeśli dziewczynka to byłaby Lena. W domu jeszcze 3 letnia Maja. Planuje któraś z Was może poród w Łodzi w Matce Polce?:)
Pozdrawiam
 
Do góry