reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

@xkasienka powiedz mi coś więcej o tym zastrzyku. Ja też mam Rh- i w poprzedniej ciąży dostałam tylko zastrzyk po porodzie. Obecnie zaczęłam 30 tydzień i żadnego zastrzyku nie dostałam. Mam co jakiś czas skierowanie od lekarza na przeciwciała i tyle.
 
reklama
Pacjentkom Rh- w ramach profilaktyki konfliktu serologicznego przysługuje w 28-30 tygodniu podanie immunoglobuliny antyD o ile nie ma przeciwciał anty RhD. Ja w poprzedniej ciąży miałam i w 28tyg i po porodzie.
 
Pacjentkom Rh- w ramach profilaktyki konfliktu serologicznego przysługuje w 28-30 tygodniu podanie immunoglobuliny antyD o ile nie ma przeciwciał anty RhD. Ja w poprzedniej ciąży miałam i w 28tyg i po porodzie.
Ja jestem świeżo po badaniu krwi. Nie wytworzyłam przeciwciał i nikt mi nic nie wspomniał o zastrzyku
 
Nie wytworzyłam przeciwciał
Jakbyś wtworzyła to byś nie mogła dostać zastrzyku. Pewnie nie podają, bo to nie jest konieczne a jak widać strasznie dla wszystkich problematyczne. Zastrzyk jest drogi i podobno trudno dostępny. Ale skoro nam się należy i dzięki niemu jest bezpieczniej to ja bym chciała.
 
Hej dziewczyny, własnie zaczynam 28 tydzień i mam Rh- więc czeka mnie zastrzyk w tyłek immunoglobuliną antyD.
W poprzedniej ciąży miałam porobione prywatnie badania czy nie mam przeciwciał anty-RhD, skierowanie do szpitala, poszłam, miałam tam konsultacje, potem zrobili zastrzyk, wszystko od ręki na NFZ (choć trwało to 4-5 godziny przez harmider, ale jak to w szpitalu). To działo się w Krakowie 30.03.2020.
Teraz wyprowadziłam się do powiatowego miasta w mazowieckim i dziś dowiedziałam się, że żeby dostać ten zastrzyk mam się grzecznie położyć na 3 dni do szpitala, bo przecież jak bede krócej to NFZ im nie zapłaci. Wkurzyłam się niemiłosiernie, poprosiłam o ogólne skierowanie - bez nazwy szpitala.

Dziewczyny, powiedzcie, czy któraś z Was załatwiła to w jeden dzień, ambulatoryjnie? Któraś może w mazowieckim? Jak tak to prosiłabym o nazwę szpitala <3 Co za chory system :/
Hej, tez mam Rh-
Chodząc prywatnie zostałam pokierowana aby zapisać się na fundusz właśnie po to, żeby dostać skierowanie na zastrzyk z immunoglobulina, który będzie refundowany z NFZ
Po konsultacji u lekarza z aktualnym wynikiem potwierdzającym brak przeciwciał zostałam zapisana na 8.11 na zastrzyk w ramach refundacji NFZ
Myślę, że warto poszukać przychodni i skorzystać z refundacji bo z tego co słyszałam to zastrzyk kosztuje kilka stówek, które można wykorzystać np. Na jakieś rzeczy z wyprawki 😊
 
kiedyś przeczytałam ten artykuł. Nie chce nikogo zniechęcać bo zaraz wyjdzie, że wszystko neguje, ale jednak jestem mniej entuzjastycznie do tej zabawki nastawiona. Link do: Miś Szumiś - hit czy kit?
A co z szumisiem nie tak? Bo szczerze mówiąc nic złego nie słyszałam a też chciałam kupić [emoji16]

Również kupuje kołyske/lezaczek chicco [emoji6]
 
reklama
Do góry