reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Więc jestem po usg i wynikach pappa.
Usg ogólnie ok dzidzia dzidzia mi 7 cm starsza o 3 dni.
Ale niestety z wyników krwi wyszło źle mam Trisomia 1:101 .
Jutro mają dzwonić z kliniki genetycznej i na 27.07 mam aminopuncje
Przede wszystkim spokoj. Ja już byłam uprzedzona o takich przypadkach, bo rodzina i koleżanki wiedząc, że jestem panikarą postanowili mi co nie co opowiedzieć. przyjaciolka mojej kuzynki miała prawdopodobieństwo trisomii 1:30 urodziła zdrowe dziecko. Moja koleżanka miała wynik 1:100 ileś dziecko zdrowe... I wiele innych przykładów. Więc to wcale nie jest rzadkość, to statystyki które zazwyczaj się mylą. Później kobiety robią taki np. test Nifty i magicznie okazuje się że wszystko ok. Napewno kolejne badania cię uspokoją
 
reklama
dlatego ja właśnie odpuszczam pappa żeby się nie stresować.

pewnie,że są testy nifty itd ale to kosztuje kupę pieniędzy i taka sama statystyka..
Dlatego cieszę się ze w uk nie podają dokładnych wyników, dają tylko znać czy jest „low” czy „high” risk, uważam ze to duze lepsze rozwiązanie bo kobiety jednak potrafią wariować (często bardzo nie potrzebne). Ale to tylko moje zdanie 🤷🏼‍♀️
 
Nie zauważyłam pytania. Ja miałam w pierwszej ciąży ogromny problem. W dzień przyjladalam kostki lodu, podczas prysznica polewałam ciepła woda. To przynosiło doraźna ulgę. Do tego czopki i maści. Obojętnie jakie, byle systematycznie
. Bo kilku dniach ból mija
Ja nie wiem czy w tym problem ale dzisiaj podczas wizyty w kibelku miałam trochę krwi na papierze.. Czytałam że jak żywa czerwona to prawdopodobnie hemoroidy bo w ciąży wszystko tam bardzo ukrwione i wrażliwe ale nie ukrywam że się wystraszyłam.. Mam ostatnio problem z zaparcia mi więc tak to sobie tłumaczę..
 
Więc jestem po usg i wynikach pappa.
Usg ogólnie ok dzidzia dzidzia mi 7 cm starsza o 3 dni.
Ale niestety z wyników krwi wyszło źle mam Trisomia 1:101 .
Jutro mają dzwonić z kliniki genetycznej i na 27.07 mam aminopuncje
Nie martw się to tylko prawdopodobieństwo. Na pewno wszystko będzie dobrze. 😘
 
Ostatnia edycja:
Ja nie wiem czy w tym problem ale dzisiaj podczas wizyty w kibelku miałam trochę krwi na papierze.. Czytałam że jak żywa czerwona to prawdopodobnie hemoroidy bo w ciąży wszystko tam bardzo ukrwione i wrażliwe ale nie ukrywam że się wystraszyłam.. Mam ostatnio problem z zaparcia mi więc tak to sobie tłumaczę..
Jak masz zaparcia to bardzo możliwe. Może robi Ci się hemoroid w środku, może z czasem wypadnie na zewnątrz, wtedy będzie bolało. Staraj się unikać zaparć
 
Ja nie wiem czy w tym problem ale dzisiaj podczas wizyty w kibelku miałam trochę krwi na papierze.. Czytałam że jak żywa czerwona to prawdopodobnie hemoroidy bo w ciąży wszystko tam bardzo ukrwione i wrażliwe ale nie ukrywam że się wystraszyłam.. Mam ostatnio problem z zaparcia mi więc tak to sobie tłumaczę..
Mi ginekolog kazała kupić taki strop bo ja zaparcia mam od dawna od operacji i powiem że pomaga i nie na skurczów po nim jak po innych na przeczyszczenie duphalac.
 
reklama
Tez mam bio oil i zdziwiło mnie to zalecenie, że dopiero od 4 miesiąca. Zapomniałam wczoraj zapytać lekarza.

Dziewczyny w pierwszej ciąży: macie już mini brzuszki chociaż? U mnie 11tc i widać spod obcisłej sukienki. Nawet rano na czczo 😁

Jasne ze mam, już od zeszłego roku taki nosze, bo się spaslam +5kg🤷🏻‍♀️
Ja miałam po pierwszym porodzie i smarowałam to jakąś maścią ale nie pamietam już nazwy, najgorzej to jak sie chciało do kibelka na dwójeczke bo strach było srać 😂😂😂 jakoś po miesiącu mi zniknęły.
Taki poważny temat a mnie jakoś rozbawił Twój post. Kurczę ja to chyba jakaś dziwna jestem 🤣
 
Do góry