reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

reklama
Dziewczyny, a ja mam takie pytanie. W pracy kończą mi się badania medycyny pracy. I czy jak znowu robi się badania przedłużające to ja się muszę przyznać, że jestem w ciąży? Wychodzi to z badań krwi lub moczu? Jak się robi takie ogólne a nie pod względem ciąży?
 
Dziewczyny, a ja mam takie pytanie. W pracy kończą mi się badania medycyny pracy. I czy jak znowu robi się badania przedłużające to ja się muszę przyznać, że jestem w ciąży? Wychodzi to z badań krwi lub moczu? Jak się robi takie ogólne a nie pod względem ciąży?
Przyznaj się bo tam chyba nawet w ankiecie jest takie pytanie, dodatkowo w razie co nie możesz mieć RTG.
 
Ostatnio Maleństwo się wierciło na pomiarze, raz wyszło 10+1, raz 10+6. Dzisiaj powinno być mniej więcej 11+1 :) za tydzień w środę prenatalne. A wczoraj dostałam takich zawrotów, że rzuciło mnie na kant szafki, uderzyłam się ale na szczęście kością poniżej macicy a nie bezpośrednio macicą. Dzisiaj czuje to miejsce jak się dotykam tam, ale ewidentnie czuje ból na kości, chociaż nie ukrywam że bardo się boję czy nic złego się nie stało :(
 
Przyznaj się bo tam chyba nawet w ankiecie jest takie pytanie, dodatkowo w razie co nie możesz mieć RTG.


A mogą mi z powodu ciąży nie dać badań? Bo jak tak, to bym wybrała urlop jaki jeszcze mam i poprosiła lekarza o L4.
Ja w ogóle mam powinam mieć badania jak do pracy powyżej 3 m i do pracy przy komputerze a to już idzie się do 4 specjalistów.
 
reklama
A mogą mi z powodu ciąży nie dać badań? Bo jak tak, to bym wybrała urlop jaki jeszcze mam i poprosiła lekarza o L4.
Ja w ogóle mam powinam mieć badania jak do pracy powyżej 3 m i do pracy przy komputerze a to już idzie się do 4 specjalistów.
Nie możesz w ciąży takich rzeczy robić, nie wiem jak lekarz medycyny, ale w takiej sytuacji pracodawca powinien przenieść na stanowisko albo zapewnić możliwość pracowania w taki sposób żeby czynności zabronionych w ciąży nie wykonywać, w praktyce zazwyczaj mówi, żeby iść na zwolnienie albo i tak to robisz. Zadzwoń może do lekarza medycyny i zapytaj bo szkoda czasu się bujać po 4 specjalistach jak na koniec da Ci niezdolna do pracy...
 
Do góry