reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

reklama
To pokazuje na 15 tydz ;p nie na 12 zreszta dzieci sie roznie rozwijają tak jak jedne maja 3 kg w 35 a drugie rodza sie w 40 tyg z 2 kg
Owszem masz rację, że rodzą się różnej wielkości i dziecko pod koniec różnie przybiera. Natomiast na początku i w okresie badań prenatalnych ich wielkość jest podobna, kilka mm różnicy ok czy cm ale tyle ? Może źle spojrzałas na wymiary? na prenatalnych dzięki wymiarom mozna ocenić dokładniej termin porodu, bo tu każde kilka mm ma znaczenie.
 
1 jest mniejszy ma 11 ;p blizniaki 12
Fajnie sie patrzy jak machaja i otwierają buzię ja się na prawym boku klasc nie moge bo mnie wypychaja,a to moja ulubiona strona ;)
Z prenatalnych mam ale tam sa serduszka i kawalek ludzikow.ja prenatalne mialam 30.06
Agnieszka, moze sie myle I to strasznie ale to wszystko jest bardzo dziwne dla mnie osobiscie.
 
Agnieszka, moze sie myle I to strasznie ale to wszystko jest bardzo dziwne dla mnie osobiscie.

Ale Agnieszka jest w 15 tygodniu + kilka dni ciąży. I wielkość dzieci się na oko zgadza. Na tym etapie mają około 10 cm. U niej 11 i 12 cm. Co do badań prenatalnych to pappa robi się do 14+1 tygodnia ciąży, ale inne testy nie. Mnie lekarka od usg mówiła, że są jakieś badania, któe nie mają tego ograniczenia i kosztują około 2000-2500 zł. Nie było to badanie nifty, tylko jakieś inn.
 
Ale Agnieszka jest w 15 tygodniu + kilka dni ciąży. I wielkość dzieci się na oko zgadza. Na tym etapie mają około 10 cm. U niej 11 i 12 cm. Co do badań prenatalnych to pappa robi się do 14+1 tygodnia ciąży, ale inne testy nie. Mnie lekarka od usg mówiła, że są jakieś badania, któe nie mają tego ograniczenia i kosztują około 2000-2500 zł. Nie było to badanie nifty, tylko jakieś inn.
Sanco kosztuje 2600 ale tez max do 15 tyg bo pozniej nie ma sensu.
 
Według mojej aplikacji pod koniec 12 tygodnia powinien mieć 7,4 cm :) Zobaczymy czy się sprawdzi bo ja idę w czwartek. Na prenatalnych mi się sprawdziło z aplikacją;)
To będzie 12 tydzień i 6 dzień
Dziewczyny, odnośnie wymiarów to polecam Appke preglife [emoji4] np u mnie ma idealnie takie wymiary jak by to było przewidziane i zgadzają się z terminem OM i USG, a np ciaza+ mi przekłamuje dużo na plus i ciągle się martwiłam że mam dziecię za małe.. Moje i tak pomimo że zgodne ze swoim wiekiem to na grupie jedno z mniejszych więc pewnie większośc będzie miała wymiar ciut większy od tego podanego w preglife ale wydaje mi się, że fajniej jest czytać ze nasz dziec urósł więcej niż że jest ciągle za mały [emoji4]
 
reklama
Dziewczyny, odnośnie wymiarów to polecam Appke preglife [emoji4] np u mnie ma idealnie takie wymiary jak by to było przewidziane i zgadzają się z terminem OM i USG, a np ciaza+ mi przekłamuje dużo na plus i ciągle się martwiłam że mam dziecię za małe.. Moje i tak pomimo że zgodne ze swoim wiekiem to na grupie jedno z mniejszych więc pewnie większośc będzie miała wymiar ciut większy od tego podanego w preglife ale wydaje mi się, że fajniej jest czytać ze nasz dziec urósł więcej niż że jest ciągle za mały [emoji4]

Używam jednej i drugiej ;) ale bardziej ufam preglife bo w poprzedniej ciąży idealnie mi się sprawdziła:)
 
Do góry