reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Ale Agnieszka jest w 15 tygodniu + kilka dni ciąży. I wielkość dzieci się na oko zgadza. Na tym etapie mają około 10 cm. U niej 11 i 12 cm. Co do badań prenatalnych to pappa robi się do 14+1 tygodnia ciąży, ale inne testy nie. Mnie lekarka od usg mówiła, że są jakieś badania, któe nie mają tego ograniczenia i kosztują około 2000-2500 zł. Nie było to badanie nifty, tylko jakieś inn.
Tak, ale Agnieszka napisała że jej dzieci na badaniach w 12 tyg. Miały po 12 cm. Dlatego wszystkie jesteśmy zdziwione ;)
 
reklama
Ja wq prentalnych mam jak om 13 styczen.niestety nie każdy ma duze dziecko ja mam 6 latka jak 9 latka wq wzrostu i cóż i wiecej umie jak jego rówieśnicy i afer nie robie.
 
Owszem masz rację, że rodzą się różnej wielkości i dziecko pod koniec różnie przybiera. Natomiast na początku i w okresie badań prenatalnych ich wielkość jest podobna, kilka mm różnicy ok czy cm ale tyle ? Może źle spojrzałas na wymiary? na prenatalnych dzięki wymiarom mozna ocenić dokładniej termin porodu, bo tu każde kilka mm ma znaczenie.
Teraz spojrzalam w papiery i na prentalnych 7 cm. W 11+6dni a ze szpitala 12. W 13 tyg wiec musieli mierzyc inaczej.zreszta dla mnie niewazne mam zdrowa cala trójkę i to mnie interesuje.
 
Teraz spojrzalam w papiery i na prentalnych 7 cm. W 11+6dni a ze szpitala 12. W 13 tyg wiec musieli mierzyc inaczej.zreszta dla mnie niewazne mam zdrowa cala trójkę i to mnie interesuje.
Ależ oczywiście, że najważniejsze jest to że dzieci są zdrowe- to nie ulega wątpliwości. I nikt żadnych afer tu nie robi. Po prostu każda z nas się zdziwiła jak trojeczki mogą być tak duże w takim okresie ciąży. Każde dziecko w do pewnego momentu ciąży mierzy i waży mniej więcej tak samo, później ok 8-9 m-ca już się wymiary mogą różnić. Dlatego troszkę nas to zaciekawiło. Teraz jest wszystko wiadomo, a każdej z nas zdarzyło się pomylić;) dobrego dnia ;)
 
.
Ja nie wiem robicie tu jakaś afere jakby nie wiem co to było niektorzy mierzą od glowy do nog juz jak jest dobre ulozenie w 13/14tyg
No to jednak miało 12 cm (od głowy do nóg jak to napisałaś) w 12 tygodniu czy w 13 lub nawet 14? Bo wcześniej pisałaś że 12 tyg ci wyszło 12 cm, a teraz piszesz o 13/14 tyg 🤔
 
Ja wq prentalnych mam jak om 13 styczen.niestety nie każdy ma duze dziecko ja mam 6 latka jak 9 latka wq wzrostu i cóż i wiecej umie jak jego rówieśnicy i afer nie robie.
Termin masz taki jak ja dlatego wrocilam uwage na rozbierznosci. I jak of razu napisalam, mialam nadzieje ze sie myle poza tym nie porownuj dzieci. Plodu w pierwszym trymestrze rozwijaja sie mniej wiecej tak samo. Tez mam dziecko ktore wyglada na starsze niz jest. Nie ma to powiazania to plodu jednakze
Teraz spojrzalam w papiery i na prentalnych 7 cm. W 11+6dni a ze szpitala 12. W 13 tyg wiec musieli mierzyc inaczej.zreszta dla mnie niewazne mam zdrowa cala trójkę i to mnie interesuje.
No I to juz sa normalne wymiary. Bo jak widzialam 12cm w 12 tyg to sorki ale srednio realne to jest szczegolnie przy trojaczkach
 
reklama
Cześć dziewczyny! Pytanie do mam na duphastonie. Macie jakieś informacje do kiedy stosować? U mnie ten lek powoduje straszne nudności, A lekarz mówi, że teoretycznie do 16tc zaleca się brać.. obecnie mam 12tc +2 I coraz gorzej to znoszę.. dawkę mam 2 tabletki dziennie.
Wczoraj miałam genetyczne usg i wszystko super więc poważnie się zastanawiam czy wcześniej nie odstawić.
 
Do góry