reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stymulacja z ovitrelle

Paula991

Aktywna w BB
Dołączył(a)
4 Sierpień 2021
Postów
87
Cześć dziewczyny, czy ktoras z was pomimo serii zastrzykow z ovitrelle nie mogla zajsc w ciaze? Ja biore zastrzyki od lutego co miesiac podczas owulacji, jestem pod kontrola gina, biore ovitrelle przy pecherzyku 24mm. Jestem na letrozolu 2-6 dzien plus progesteron od 16-25. Powoli trace nadzieje ze bede miec dzidziusia
 
reklama
Cześć dziewczyny, czy ktoras z was pomimo serii zastrzykow z ovitrelle nie mogla zajsc w ciaze? Ja biore zastrzyki od lutego co miesiac podczas owulacji, jestem pod kontrola gina, biore ovitrelle przy pecherzyku 24mm. Jestem na letrozolu 2-6 dzien plus progesteron od 16-25. Powoli trace nadzieje ze bede miec dzidziusia
Wydaje mi się, że pęcherzyk 24 mm może już być za duży na podanie ovitrelle. Czemu ginekolog tak późno Ci podaje zastrzyk?
 
Ja wzięłam przy pęcherzyku Ok 18mm i zaszłam. Zastrzyk nie działa od razu, co pewnie dobrze wiesz
 
Wydaje mi się, że pęcherzyk 24 mm może już być za duży na podanie ovitrelle. Czemu ginekolog tak późno Ci podaje zastrzyk?
Nie wiem czemu tak późno. Szczerze powiedziawszy jak czytam wasze komentarze tutaj to zastanawiam sie czy nie zmienic lekarza. Ale mieszkam w anglii i tutaj ciezko znalezc kogos dobrego. Kiedys podala mi zastrzyk w 16 dc! Chyba za pozno? 🤨 nigdy mi nie powiedziala ze mozna skontrolowac czy pecherzyk pęka po ovitrelle (bo podobno niektorzy na nie nie reaguja)
 
Nie wiem czemu tak późno. Szczerze powiedziawszy jak czytam wasze komentarze tutaj to zastanawiam sie czy nie zmienic lekarza. Ale mieszkam w anglii i tutaj ciezko znalezc kogos dobrego. Kiedys podala mi zastrzyk w 16 dc! Chyba za pozno? 🤨 nigdy mi nie powiedziala ze mozna skontrolowac czy pecherzyk pęka po ovitrelle (bo podobno niektorzy na nie nie reaguja)
nie chodzi o dzień cyklu tylko o właśnie wzrost pęcherzyka na monitoringu, normalnie po zastrzyku byłam na kolejnej wizycie monitorującej. Dokładnie było tak, że w piątek potwierdzony pęcherzyk 18mm, wieczorem zastrzyk, a w poniedziałek potwierdzona owulacja.
Wcześniej moje pecherzyki za późno pękały, były za duże…
 
Nie wiem czemu tak późno. Szczerze powiedziawszy jak czytam wasze komentarze tutaj to zastanawiam sie czy nie zmienic lekarza. Ale mieszkam w anglii i tutaj ciezko znalezc kogos dobrego. Kiedys podala mi zastrzyk w 16 dc! Chyba za pozno? 🤨 nigdy mi nie powiedziala ze mozna skontrolowac czy pecherzyk pęka po ovitrelle (bo podobno niektorzy na nie nie reaguja)
Mi po ovitrelle nie pękał :( różnie to bywa. Może być dawka za mała albo po prostu się nie reaguje. Ja się nie dowiedziałam, bo zaszłam w tym cyklu, w którym ovitrelle nie dostałam. Pęcherzyk miał 28 mm i było za późno na podanie plus usłyszałam, że raczej nie pęknie, bo już za duży. A tu niespodzianka, bo poszłam na kolejną wizytę po tygodniu - pękł. A po kolejnym tygodniu test ciążowy - pozytywny :)
 
Ja wzięłam przy pęcherzyku Ok 18mm i zaszłam. Zastrzyk nie działa od razu, co pewnie dobrze wiesz
W tym miesiącu podałam sama zastrzyk bo lekarka jest na urlopie więc podałam go wcześniej (12dc). Zakładam ze pecherzyk jest bo od lutego co miesiac zawsze byl.
Mi po ovitrelle nie pękał :( różnie to bywa. Może być dawka za mała albo po prostu się nie reaguje. Ja się nie dowiedziałam, bo zaszłam w tym cyklu, w którym ovitrelle nie dostałam. Pęcherzyk miał 28 mm i było za późno na podanie plus usłyszałam, że raczej nie pęknie, bo już za duży. A tu niespodzianka, bo poszłam na kolejną wizytę po tygodniu - pękł. A po kolejnym tygodniu test ciążowy - pozytywny :)
 
I normalnie na usg widac czy pecherzyk pękł? Teraz jak sie zastanawiam to zawsze mialam podawane ovitrelle przy pecherzyku 22-24 mm nigdy przy mniejszym. Moze za pozno albo moze za mala dawka leku
 
reklama
Czy orientujecie sie czy jesli zrobie test owulacyjny i wyjdzie pozytywny to bedzie oznaczalo ze ovitrelle zadzialalo i pęcherzyk pękl?
 
Do góry