reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Suche czerwone placki coś jak liszaj

reklama
Witam Pani Aniu,
Bardzo dziękuję za rady wszystkie suche czerwone plamy już jakiś czas temu zniknęły :-)
Je wszystko.Miała Pani rację , że to nie alergia. Dziękuję
 
Witam,
Nie chcialam zaczynac nowego watku poniewaz nasz problem jest bardzo podobny do wyzej opisanego. Córka ma obecnie 4mce, od 2mca byla dokarmiana mm (Hipp Bio) po czym przeszlimy zupelnie na mm. W 2mcu pojawily sie na jej kolanach czerwone krostki ktore po jakims czasie utworzyly suchą, chropowatą skórę. Potem pojawily się na udach i lydkach czerwone liszaje, skora w tych miejscach jest sucha. Nie wiem czy zmiany ją swędzą, niedawno odkryla swoje kolana i stopy i czesto za nie chwyta przy czym rodzrapuje paznokciami skore na kolanach, ale nie wiem czy to nie przez przypadek. Córka od urodzenia bardzo ulewa, chlusta, nieraz 3/4 zjedzonego pokarmu wiec od kiedy wprowadzilismy mm zagęszczamy je mączką chleba świętojańskiego. 3 tygodnie temu lekarz postanowil wykluczyc alergię na mleko krowie i wprowadzil na okres miesiaca Pepti (za dwa tygodnie robimy prowokację zwyklym mm). Ulewanie się nie zmniejszylo, liszaje nie zniknęly, zauwazylam kilka dni temu ze pojawilo się ich kilka na klatce piersiowej i pleckach.
Podejrzewam, ze corka nie ma alergii na mleko, od kiedy wprowadzilismy Pepti stala sie bardzo niespokojna, gorzej sypia, jest bardziej płaczliwa, budzi się czesciej w nocy, robi rzadkie, zielonkawe, brzydkie kupy.
Boję się ze jej tym mlekiem szkodzimy. Czy mączka chleba świętojanskiego może byc powodem wysypki? Czy powinnismy kontynuowac podawanie Pepti mimo ze po 3 tyg nie ma zadnej zmiany?
Z gory dziękuję za odpowiedź.


edit: zmiany na skorze smaruje od ponad tygodnia Lipikarem, skora robi się po nim gladka a zaczerwienień praktycznie nie widac, jedynie na kolanach wyczuwalne są nadal delikatnie chropowate krosteczki.
 
Ostatnia edycja:
Miałam problemy z liszajami, nawet nawracające problemy. Stosowałam mnóstwo zalecanych przez lekarzy specyfików, maści i tak dalej... nie zbyt pomagały, dopiero jak zaczęłam stosować kuracje domową, starymi dobrymi metodami sprawdzonymi przez babcie przyszedł efekt, na liszaj stosowałam sobie marchewkę, macie przepis jak chcecie:
Domowe sposoby na liszaje[/url] i było ok. Ogólnie teraz na wszelkiego rodzaju defekty skórne staram stosować się naturalne metody, jest lepiej, pewniej i bezpieczniej. No wiadomo ze jak jest coś bardzo złego i niebezpiecznego to bez pomocy eksperta się nie staram nic robić ale w większosci staram się walczyć sama :) Przez to wszystko zaczęłam jadać więcej marchewki i warzyw, które dbają o moją skórę, włosy i tak dalej co wam zalecam :) Pozdrawiam.
 
Do góry