reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sumamed forte-angina.

Lusia62

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Październik 2019
Postów
385
Drogie mamy syn we wtorek skończył Ospen, miał angine.
Od dwóch dni gorączka jest nie do zbicia, naprzemiennie podaję apap i nurofen (5lat) pojechaliśmy wczoraj na pogotowie, syn dostał sumamed forte, zerowe działanie. Gorączka non stop powraca.
Wczoraj syn dostał o 19.30 pierwszą dawkę, czy ten lek można podać wcześniej czy muszę odczekać 24 h.
Nie mogę już patrzeć jak syn chwilowo jesf sobą, a po chwili leży smutny, bez życia.
 
reklama
Rozwiązanie
CRP nie pokaże czy to wirus czy bakteria....
CRP jest wskaźnikiem stanu zapalnego w organizmie - to nie wymaz z gardła. Jeśli chcesz wiedzieć co w gardle siedzi - zrób dziecku wymaz - w laboratorium - prywatnie. Nie wiem ile teraz kosztuje. Jeśli ma katar - warto też zrobić wymaz z nosa.

Nie wiem jak w PL, ale w zeszłym roku mieliśmy plagę czegoś co przypominało trzydniówkę, ale trwało do 5 dni - 3-4 dni gorączki która nie chciała po niczym spaść, a 4-5 dnia wysypka. Atakowało głównie dzieci osłabione po infekcjach. Niestety jeśli rodzic nie chorował jako dziecko na trzydniówkę, to rodzice też łapali - to była porażka XD
Jeśli to nurofen forte - to dla tej wagi powinnaś podać w jednorazowej dawce 4,8ml (a zwykłego 9,5ml).
Jeśli to APAP forte dla dzieci, to dla tej wagi jednorazowa dawka to 7,1ml.

Tu masz kalkulator do przeliczania dawek: Link do: Kalkulator dawek paracetamolu i ibuprofenu - Aptekarz.pl

Moim zdaniem nurofenu jest za mała dawka - stąd może brak reakcji.

No i leków nie podaje się naprzemiennie, tylko równolegle, tj. pilnujesz czasu podania oddzielnie dla każdego z lekarstw. Może się zdarzyć, że o jednej godzinie podasz oba.
 
reklama
Jeśli to nurofen forte - to dla tej wagi powinnaś podać w jednorazowej dawce 4,8ml (a zwykłego 9,5ml).
Jeśli to APAP forte dla dzieci, to dla tej wagi jednorazowa dawka to 7,1ml.

Tu masz kalkulator do przeliczania dawek: Link do: Kalkulator dawek paracetamolu i ibuprofenu - Aptekarz.pl

Moim zdaniem nurofenu jest za mała dawka - stąd może brak reakcji.

No i leków nie podaje się naprzemiennie, tylko równolegle, tj. pilnujesz czasu podania oddzielnie dla każdego z lekarstw. Może się zdarzyć, że o jednej godzinie podasz oba.
Czemu jest aż taka różnica między tym co na opakowaniu a tym co piszesz?
 
Przelicznika nie znam(kalkulatora), ale moja lekarka zawsze mi oblicza indywidualnie ile mam podawać córce według wagi i na przykład Nurofen forte przy wadze 15,2 mam podawać w dawce 3,5ml a nie 2,5 jak podaje opakowanie. U Ciebie również waga graniczna z nastepnym dawkowaniem stąd pewnie taka rozbieżność. Myślę że @witch84 ma tu rację.
 
Przelicznika nie znam(kalkulatora), ale moja lekarka zawsze mi oblicza indywidualnie ile mam podawać córce według wagi i na przykład Nurofen forte przy wadze 15,2 mam podawać w dawce 3,5ml a nie 2,5 jak podaje opakowanie. U Ciebie również waga graniczna z nastepnym dawkowaniem stąd pewnie taka rozbieżność. Myślę że @witch84 ma tu rację.
Dziękuję. Właśnie nad tym rozmyslam i faktycznie tak być może.
 
:(zawsze sugerowalam się tym co na opakowaniu, żaden lekarz nie tłumaczył mi jak podawać syrop.
Dzieciak z gorączką się męczył, a ja taka gapa :hmm:
Daj spokój, ewidentne niedopatrzenie lekarza, jesteś mamą nie specjalistą, nie musisz wiedzieć takich rzeczy, zacznij od razu podawać większe dawki i trzymam kciuki żeby było lepiej :)
 
Daj spokój, ewidentne niedopatrzenie lekarza, jesteś mamą nie specjalistą, nie musisz wiedzieć takich rzeczy, zacznij od razu podawać większe dawki i trzymam kciuki żeby było lepiej :)
Ja to prawie jak lekarz.
Dzieciaki alergicy, infekcja za infekcją.
Właśnie dałam po 6h apap tą większą dawkę. Jutro z rana koniecznie mój lekarz.
Dziękuję Wam kobietki.
 
Kobietki byłam dziś u lekarza, okazało się że anginy nie na, tylko syn złapał wirusa. Ma afty w gardle.
Rozmawiałam o tym nurofenie, lekarz się upiera że dawka powinna być 3.75 w aptece również
 
Właśnie sobie przejrzałam zalecenia z ostatniej wizyty u lekarza i jak byk mam napisane 3,5 ml co 4-6h a moja córka waży 4kg mniej niż Twój syn. Przekopałam internet i wszędzie jest napisane o mg na kg masy - czyli dawkowanie zmienia się przy każdym wzroście o kg masy a nie co 3 czy 4kg.
Jestem w szoku że Twój lekarz upiera się przy czymś innym.
 
reklama
Do góry