reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sumamed forte-angina.

Lusia62

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Październik 2019
Postów
385
Drogie mamy syn we wtorek skończył Ospen, miał angine.
Od dwóch dni gorączka jest nie do zbicia, naprzemiennie podaję apap i nurofen (5lat) pojechaliśmy wczoraj na pogotowie, syn dostał sumamed forte, zerowe działanie. Gorączka non stop powraca.
Wczoraj syn dostał o 19.30 pierwszą dawkę, czy ten lek można podać wcześniej czy muszę odczekać 24 h.
Nie mogę już patrzeć jak syn chwilowo jesf sobą, a po chwili leży smutny, bez życia.
 
reklama
Rozwiązanie
CRP nie pokaże czy to wirus czy bakteria....
CRP jest wskaźnikiem stanu zapalnego w organizmie - to nie wymaz z gardła. Jeśli chcesz wiedzieć co w gardle siedzi - zrób dziecku wymaz - w laboratorium - prywatnie. Nie wiem ile teraz kosztuje. Jeśli ma katar - warto też zrobić wymaz z nosa.

Nie wiem jak w PL, ale w zeszłym roku mieliśmy plagę czegoś co przypominało trzydniówkę, ale trwało do 5 dni - 3-4 dni gorączki która nie chciała po niczym spaść, a 4-5 dnia wysypka. Atakowało głównie dzieci osłabione po infekcjach. Niestety jeśli rodzic nie chorował jako dziecko na trzydniówkę, to rodzice też łapali - to była porażka XD
reklama
Niestety przy anginie dość długo gorączka się utrzymuje. My w ostatnim czasie 3 dni zbijalismy po rozpaczeciu antybiotyku ( Ospamox, po którym wystąpiła reakcja uczuleniowa - wysypka po tygodniu przyjmowania)
Ja osobiście w dzieciństwie ( i nie tylko) przerabialam wiele angin i niestety gorączka zawsze długo i wysoka.
 
A mnie zastanawia czy lekarz w ogóle sprawdził czy ta angina jest na tle wirusowym, bakteryjnym czy grzybiczym. Są teraz testy które w ciągu kilkunastu minut pokazują czy infekcja jest wirusowa czy bakteryjna - to jest pierwsza rzecz jaką lekarz powinien zrobić według mnie. Bo jeśli jest to wirusowe to antybiotyk tylko osłabi organizm a nie pomoże. Jeśli grzybicze to pomoże w niewielkim stopniu. Summamed to lek o szerokim spektrum, ale podanie go jako drugi antybiotyk i na dodatek w wersji forte... jak na mój gust powinnaś poszukać innego lekarza - pojechanie do szpitala na oddział dziecięcy nie jest głupim pomysłem.
 
A mnie zastanawia czy lekarz w ogóle sprawdził czy ta angina jest na tle wirusowym, bakteryjnym czy grzybiczym. Są teraz testy które w ciągu kilkunastu minut pokazują czy infekcja jest wirusowa czy bakteryjna - to jest pierwsza rzecz jaką lekarz powinien zrobić według mnie. Bo jeśli jest to wirusowe to antybiotyk tylko osłabi organizm a nie pomoże. Jeśli grzybicze to pomoże w niewielkim stopniu. Summamed to lek o szerokim spektrum, ale podanie go jako drugi antybiotyk i na dodatek w wersji forte... jak na mój gust powinnaś poszukać innego lekarza - pojechanie do szpitala na oddział dziecięcy nie jest głupim pomysłem.
Kochana sumamed przepisał lekarz a pogotowiu.
A dzisiaj mój lekarz stwierdził, że infekcji bakteryjnej nie ma, że to nie angina. Zrobily mu się afty przy migdalach, a temperatura walczy x jakimś wirusem. Ale dostałam skierowanie na badanie crp czy to wirus czy bakteria.
Czy syn na takie badanie musi być ba czczo?
 
Kochana sumamed przepisał lekarz a pogotowiu.
A dzisiaj mój lekarz stwierdził, że infekcji bakteryjnej nie ma, że to nie angina. Zrobily mu się afty przy migdalach, a temperatura walczy x jakimś wirusem. Ale dostałam skierowanie na badanie crp czy to wirus czy bakteria.
Czy syn na takie badanie musi być ba czczo?
Nie musi być nad czczo.
 
reklama
CRP nie pokaże czy to wirus czy bakteria....
CRP jest wskaźnikiem stanu zapalnego w organizmie - to nie wymaz z gardła. Jeśli chcesz wiedzieć co w gardle siedzi - zrób dziecku wymaz - w laboratorium - prywatnie. Nie wiem ile teraz kosztuje. Jeśli ma katar - warto też zrobić wymaz z nosa.

Nie wiem jak w PL, ale w zeszłym roku mieliśmy plagę czegoś co przypominało trzydniówkę, ale trwało do 5 dni - 3-4 dni gorączki która nie chciała po niczym spaść, a 4-5 dnia wysypka. Atakowało głównie dzieci osłabione po infekcjach. Niestety jeśli rodzic nie chorował jako dziecko na trzydniówkę, to rodzice też łapali - to była porażka XD
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry