reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Suple na poprawę nasienia

helianthus

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Styczeń 2023
Postów
346
Hej. Jakich suplementów używacie aby poprawić jakość nasienia (szczególnie morfologię)? Może macie jakieś sprawdzone, polecone przez lekarza? Czytam, porównuje składy i dochodzę do wniosku, że trzebaby połączyć kilka żeby dawki były odpowiednio wysokie?
 
reklama
Ja ze swojego doświadczenia powiem, że właśnie tak robiłam - poczytałam składy i zamówiłam mężowi praktycznie każdy supel oddzielnie. Efekt? Żaden. Więc wracamy do zestawu - polecane są TenFertilOn, Profertil i Fertilman plus.
PS. oczywiście to że u nas nie sprawdziły się każde suple osobno nie znaczy, że u CIebie by się nie sprawdziło.
 
U nas fertillman plus. Po roku stosowania morfologia skoczyła tylko o 1 % w górę
 
U nas co prawda morfologii nie zrobiono, więc nie wiem co działa najlepiej na samą morfologie, ale mąż je wszystko osobno. Androlog nam polecił fertilman plus, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na suplementację w większych dawkach. Wychodzi tego sporo, ale też liczymy na to, że może da lepsze wyniki - ale tego niestety dopiero za miesiąc się dowiemy
 
reklama
To ja się podzielę naszą listą suplementów. Może ktoś się zainspiruje, podzieli swoją. Jeśli coś powinnam zmienić w naszym planie suplementacji to dajcie znać.
- Fertilman plus 4 tab dziennie
- Fertistim 1 saszetka
- d-vitum 2000j dziennie
- wit c swanson 1000mg/dz
- olimp gold omega 1g - 1 tab lub 2 tab dz
- koenzym q10 olimp 100mg - 2 tab dziennie
- selen naturell 200mcg 1 tab dziennie
- magnez - magnefar b6bio/magne b6 forte 1 tab/dz
- 500 mg l-karnityna swanson - 1 tab dziennie (żeby dobić to ok. 2g na dobę)
- l glutation my vita - 300mg 1 tab dziennie
- vitacholine swanson 300mg 1 tab dziennie

Zastanawiam się nad zwiększeniem podaży cynku (obecnie jest to 30mg), ale w badaniach stosują nawet 50mg. Dodatkowo chcę dokupić likopen tylko nie wiem jakiej firmy. Dawka likopenu z jaką się spotkałam to 2000 mcg na dobę.
Codziennie robię koktajle z kiwi, pomarańczy, mrożonych porzeczek/malin/borówek z dodatkiem siemienia lnianego, oleju lnianego, nasion chia i soku z granatu. Nie zapominamy też o orzechach brazylijskich (4 dziennie), pestkach dyni (1 łyzka) .
 
Do góry