reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Suplementy na plodnosc

Dołączył(a)
14 Maj 2021
Postów
7
Hey, mam pytanie, mam nadzieje ze mozecie mi pomoc? Biore juz od 2 miesiecy suplementy na plodnosc i owulacje i gdzies wyczytalam ze tego typu suplementy moga falszywie wplywac na pozytywny wynik testu owulacyjnego? Nie wiem czy to prawda i co o tym myslec?
 
reklama
Hey, mam pytanie, mam nadzieje ze mozecie mi pomoc? Biore juz od 2 miesiecy suplementy na plodnosc i owulacje i gdzies wyczytalam ze tego typu suplementy moga falszywie wplywac na pozytywny wynik testu owulacyjnego? Nie wiem czy to prawda i co o tym myslec?
A jakie masz problemy? Co konkretnie bierzesz? I co mówi lekarz?
 
My juz od dawna staramy sie. Moj maz tak zwana “ lazy sperm” i oboje bierzemy suplementy na plodnosc Concive plus. Dlatego jak zaczynym testy owulacyjne musze wiedziec ze te suplemety nie wplywaja na falszywy pozytywny wynik testu. Do owulacij wedlug kalendarza zostalo mi 3 dni a moj test owulacyjy digital dosc czuly i drogi pokazuje ze mam owulacje, nie wiem czy to nie za wczesnie??
 
Mi pomogła metoda starania się co 2-3 dni, wywaliłam wszystkie testy i termometry. Prawda jest taka. że testy wychodzą dobrze tylko przy perfekcyjnych cyklach i u kobiet które nie mają żadnych zaburzeń hormonalnych - z resztą pisze to też na opakowaniu. Też zażywałam suplementy oraz dodatkowo w pierwszej fazie cyklu olej z wiesiołka :)
 
Mi pomogła metoda starania się co 2-3 dni, wywaliłam wszystkie testy i termometry. Prawda jest taka. że testy wychodzą dobrze tylko przy perfekcyjnych cyklach i u kobiet które nie mają żadnych zaburzeń hormonalnych - z resztą pisze to też na opakowaniu. Też zażywałam suplementy oraz dodatkowo w pierwszej fazie cyklu olej z wiesiołka :)
 
Dzieki bardzo, musze powtorzyc test raz dzisiaj bo ranny mocz moze pokazywsc falszywy dodatni, jak znowu bedzie dodatni to w ciagu doby musimy zaczac starania😉
 
reklama
My juz od dawna staramy sie. Moj maz tak zwana “ lazy sperm” i oboje bierzemy suplementy na plodnosc Concive plus. Dlatego jak zaczynym testy owulacyjne musze wiedziec ze te suplemety nie wplywaja na falszywy pozytywny wynik testu. Do owulacij wedlug kalendarza zostalo mi 3 dni a moj test owulacyjy digital dosc czuly i drogi pokazuje ze mam owulacje, nie wiem czy to nie za wczesnie??
Jeżeli długo się staracie to lepiej skorzystać z monitoringu owulacji. Tylko ten sposób daje 100 % pewność czy i kiedy owulacja będzie. Kalendarzyk to niestety tylko statystyka. I tym bym się absolutnie nie kierowała.

Ilo dniowe masz cykle? Wiesz jak długą nasz fazę lutealną? Czy potwierdzałaś kiedykolwiek owu u ginekologa? Owulaki pokazują tylko pik lh, a to nie jest jednoznaczne z uwolnieniem komórki jajowej. Może być piękny pozytywnym test owulacyjny i brak owulacji, jak również test negatywny, a cykl zakończony ciążą.

Co do suplementów, jeżeli wpływają one na gospodarkę hormonalną to mogą zaburzać wynik testu. Zerknij do ulotki owulaków, powinnaś tam mieć adnotację, że karmienie piersią i kuracje hormonalne mogą zafałszować wynik.
 
Do góry