reklama

Swieta swieta...

Temat na forum 'Dzieci urodzone w sierpniu 2006r.' rozpoczęty przez karoo-kp, 11 Kwiecień 2006.

1. karoo-kp

karoo-kp Mama Jagodzianki

Czesc kobietki. Trudno ukryc, ze zaczal nam sie wczoraj Wilki tydzien i ze Wielkanoc zbliza sie wielkimi krokami. Jak swietujecie, co robicie??

2. karoo-kp

My z mezem spedzamy swieta w domku, w sumie nie oplaca sie nigdzie wyjezdzac, zwlaszcza, ze szybko trzeba byloby wracac... A chcialabym do mamy pojechac... Ale na sniadanie wielkanocne jedziemy do tesciow - bedzie wesolo, bo bedzie nas 18 osob (10 dzieciakow - czyli moj Grzesiek i jego rodzenstwo, dwojka rodzicow, trojka partnerow tych, ktorzy juz sie pozenili, i trojka malych dzieci :)). Niestety ma to sniadanie wielkanocne u nich jedna wade - oni nigdy nie robia na swieta zurku, a ja bez zurku na Wielkanoc wariuje. Zapowiedzialam juz zreszta, ze zrobie troche w domku, ale musi byc na zakwasie i wedzonce, no i koniecznie "na zyletkach" czyli ostry. Do tego oczywiscie jajka, jajka, i jeszcze raz jajka, ze dwa rodzaje mieska pieczonego - chyba upieke boczus i klopsa, ze dwie salatki i ze dwa ciasta. Dla nas dwojga na cale swieta starczy spokojnie. W razie wu mam jeszcze zamrozone golabki, moga byc na obiad, no i chcialabym zraziki zrobic, ale bo my tych zrazikow potrzebujemy na dwie osoby... No i chyba zrobie tzw sos polski - Maklowicz ostatnio o nim mowil w swoim programie, mysle, ze bedzie dobry, taki zimny do mies pieczonych, wedliny i do jajek. Zrobie wiecej i zabiore do tesciow, zeby tez byl :) Jesli ktoras bedzie chciala, to z checia podam przepis - jak tylko go znajde :)

3. reklama
  4. karoo-kp

A z nadchodzacymi swietami zycze Wam fajnego zajaca z duzymi jajami :D

Robicie pisanki?? Ja obowiazkowo :D

5. karoo-kp

I jeszcze dwa :)

6. Leyna

Leyna Mama Pitera i Micha :)

święta spędzimy w domu. Sz oszczędza urlop na czas jak się dzidziuś urodzi. Zresztą jechać do teściów 430 km na 2 dni to troszkę daleko. Niedziela w domu, w poniedziałek do mojej mamy idziemy dodatkowo świętować jej 55 urodziny :)

pisanki robi Sz, jak każde dziecko uwielbia kolorować :p

7. sandra1982

sandra1982 Sierpniowa mama'06 Fan(ka)

A ja w swieta pracuje :( Tzn. sobote mam wolna, ale niedziela - chyba bede musiala zasuwac do pracy na kilka godzin...Na szczescie mieszkam z rodzicami, wiec moja mama i siostra zajma sie "kucharzeniem", a ja po pracy do nich dolacze.
    Pisankami zajmie sie pewnie moja siostra, ale znajac zycie cos spieprzy, hehe, i nie wyjda tak jak powinny :)

Jezeli chodzi o zarelko to zazwyczaj mamy zurek, jakies rolady albo kaczke, oprocz tego wedliny, sery, grzybki marynowane itd. na zimna plyte i cos slodkiego - ale to kupione, bo ani ja ani moja mama piec ciast nie potrafimy. Ugotuje kazda potrawe, ale ciasto...szkoda gadac..Raz robilysmy z mama ptysie - meczylysmy sie 3 godziny, kuchnia wygladala jak pobojowisko i jak przyszlo do kladzenia na blache malenkich kuleczek to te niby kuleczki nam sie rozlaly i po upieczeniu wyszedl placek grubosci 1 cm...heheh... i na tym skonczyla sie moja przygoda z wypiekami :)

8. Leyna

Leyna Mama Pitera i Micha :)

sandra jak to? w święto - niedziela - pracujesz?? przecież to ustawowo dzień wolny od pracy?

9. sandra1982

No tak, tylko, ze ja mam nieunormowane godziny pracy. To jest "panstwowka", bo nalezy do urzedu miasta, ale jako biuro promocji i informacji pracujemy caly rok lacznie ze wszystkimi swietami, bo wtedy akurat jest najwiecej pracy - informowanie turystow o miejscach noclegowych, organizowanie imprez masowych itd. Juz sie przyzwyczailam do tego trybu pracy. Nie mam np. problemu, zeby w ciagu dnia wyjsc sobie do sklepu czy pojsc na chwile do domu jak nic sie nie dzieje. Nikt mnie nie trzyma za raczke. W tygodniu poza sezonem pracuje np. 4 dni w tyg. po 6 godzin, a wyplate mam jak za pelny etat. Z tym, ze np. w sezonie zimowym zapieprzamy po 11 godzin dziennie (ale tez z jakimis dniami wolnymi), wiec sie uzupelnia ilosc godzin wypracowanych.

10. reklama
  11. asmodis

asmodis Sierpniowa mama'06 Mama Motylka

ja swieta w tym roku spedze u rodzicow mojego K i u moich. U mnie zawsze jest zurek....niestety nie lubie go i nigdy go nie jem ::)

12. sandra1982

A ja za zurkiem z jajeczkiem wprost przepadam :)

Poleć forum