reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

cześć dziewczyny do tej pory tylko Was czytałam i Wasze objawy zbliżającego się porodu. Dziś jestem po wizycie i lekarz powiedział że mam rozwarcie na 2 palce , w pon za tydzień mam się zgłosić już na oddział do cc. Powiedzcie mi (bo ja z tego wszystkiego zapomniałam się lekarza zapytać), czy ktoraś z Was miała wczesniej rozwarcie i normalnie chodziła na spacery, sprzątała itp? czy są jakieś objawy rozwarcia, bo ja nic nie czuję. nie chce leżec bo mam cukrzycę ciążową i muszę jakoś spalać te cukry. Pomózcie kobitki :-)
 
reklama
Witajcie :) Jestem w 38 tc. Mam pytanie odnośnie samopoczucia tuz przed porodem.
Od jakiegoś tygodnia pobolewał mnie brzuch

codziennie jak na miesiaczkę, ale trwało to około 2 minut i mijało no i zdarzało się tylko ok. dwóch razy dziennie.
Wczoraj pobolewał mnie brzuch cały dzień. Z przerwami. Dzisiaj od samego rana tez mnie boli, a raczej tak "muli" jak na okres bo nie mogę tego nazwać nieznośnym bólem. No i promieniuje to w pachwiny. Ból w pachwinach miałam juz wcześniej, ale zazwyczaj zdarzało sie to wieczorem po całym dniu bycia na nogach (zrozumiałe, że dziecko już ciężkie i grawitacja działa :tak: ).
Ale dziś rano jeszcze nie zdąrzyłam z łóżka wstać i juz mnie bolało. Nie wiem jak w nocy, byc może też to miałam, ale spałam i nie wiem. Pytanie jest takie, czy te bóle mogą sygnalizowac, że w najblizszych dniach urodzę?
Ostatnią wizytę u gina mialam 30 czerwca, wtedy szyjka była jeszcze twarda i zamknięta, ale wiadomo, że to może sie w ciągu kilku godzin zmienić a co dopiero dni, następną wizytę mam wyznaczoną na 21 lipca, z tym, że gin zaznaczył, że do tego czasu mogę urodzić. Czop mi jeszcze nie odszedł, ale wielu kobietom odchodzi dopiero w szpitalu w dzień porodu... Teraz ten ból ustąpił, ale pewnie wróci, bo mam takie przerwy, a potem znów mnie boli brzuch jak na @ i w okolicy lędźwiowej mnie łupie. Już chciałabym urodzić.
Kobiety jak się czułyście tuż przed porodem?? Bo ja już zaczynam fiksować. To moja pierwsza ciąża..:tak:
 
beata26 ja niestety bylam pozamykana do samego konca wiec nie pomoge:(

Karaoke87 mysle ze to objawy zblizajacego sie porodu, ale czy to potrwa jeszcze kilka czy kilkanascie dni to nikt tego nie przewidzi, mi w ostatnich dniach strasznie puchly nogi, tak ze ciezko bylo mi sie poruszac..a brzuch mnie bolal tak jak na okres ze 2 miesiace przed porodem...rozumiem Cie doskonale ze chcesz miec to juz za soba ale..jedyne co mozesz teraz zrobic to ..uzbroic sie w cierpliwosci wypoczywac..pozdrawiam 3maj sie cieplo
 
cześć dziewczyny do tej pory tylko Was czytałam i Wasze objawy zbliżającego się porodu. Dziś jestem po wizycie i lekarz powiedział że mam rozwarcie na 2 palce , w pon za tydzień mam się zgłosić już na oddział do cc. Powiedzcie mi (bo ja z tego wszystkiego zapomniałam się lekarza zapytać), czy ktoraś z Was miała wczesniej rozwarcie i normalnie chodziła na spacery, sprzątała itp? czy są jakieś objawy rozwarcia, bo ja nic nie czuję. nie chce leżec bo mam cukrzycę ciążową i muszę jakoś spalać te cukry. Pomózcie kobitki :-)
Ja rozwrcie na2 palce mialam w 30tc i do 37 tc sie oszczedzalam, ale pozniej to chodzilam na ponad godzinne spacery, sprzatalam i robilam wszystko by dzidzia ze mnie wyszla. Jesli chodzi o objawy rozwarcia to ja czulam jakby ktos mi igle w psioszke wkladal i ciagnelo mnie do dolu. Dzialo sie to tylko wtedy jak bylam w ruchu.
 
dzięki Wam kobitki :-) ostraszka ja wlasnie chwilami takie wbijanie igły czuję ale myslalam ze to nic wielkiego. a jak z seksem z rozwarciem? podobno wolno ale delikatnie, a ja mam okropna ochote nie wiem co ta ciąża ze mną zrobiła :-D:-D:-D
 
dzięki Wam kobitki :-) ostraszka ja wlasnie chwilami takie wbijanie igły czuję ale myslalam ze to nic wielkiego. a jak z seksem z rozwarciem? podobno wolno ale delikatnie, a ja mam okropna ochote nie wiem co ta ciąża ze mną zrobiła :-D:-D:-D
Widze ze do porodu pozostalo ci niewiele wiec dam ci rade... korzystaj poki mozesz, bo pozniej to roznie byla. Ja krwawilam jakies15dni a naa sex zdecydowalam sie po jakis 4-5tyg. Z poczatku czulam bol i zadnej przyjemnosci ale teraz jest juz lepiej. Moj D stwierdzil ze jest o wiele lepiej niz przed ciaza :-D
 
My bylismy wczoraj u szczepienia. Troche sie usmialam bo po pierwszym zastrzyku maly troche zaolakal ale pozniej sie smial. Nie do smiechu mu bylo jednak po 2 zastrzyku bo plakal 5 min. Troche byl pozniej markotny i mial 37,5C temp ale nie dawalam mu nic na zbicie jej. Teraz lezy nakatmiony i zadowolony obok mnie i cos tam po swojemu mowi. Nie ma nic cudowniejszego niz usmiech dziecka:-)
 
Hej... Mam do was pytanie... 7.07 byłam w szpitalu grozi mi przedwczesny poród jestem w 37 tygodniu ciąży do jutra mam brać tabletki ISOPTIN i FENOTEROL. czy jak teraz urodzę to mój synek bedzie zdrowy?? Czy nic mu nie będzie zagrażało?? Czekam na odpowiedź...
 
37 tc to i tak juz dobrze od 38tc uwaza sie ze ciaza jest donoszona wiec wydaje mi sie ze nie masz sie czym martwic, wiadomo ze lepiej donosic 40tcale juz nic nie grozi niuni wiec sie nie martw
na suwaczku masz 32tc. ??? jezeli jestes w 32 a nie 37 to lez i odpoczywaj bo to za wczesnie dla niuni na wyjscie
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ostraszka przed nami jeszcze te szczepienia. :) Moja niunka też sie ostatnio duzo usmiecha, szczegolnie gdy sie do niej mówi :)
Chcialam Cie jeszcze zapytać jak u Twojego Natanka z jedzonkiem. W jakich porcjach wypija mleczko ? bo nie wiem kiedy zwiększa sie ilośc a zmniejsza czestotliwosc jedzenia. W sumie Pati je już zadziej, ale wciąż dostaje 90 ml . Wczoraj skonczyla 6 tyg i z tej okazji "wskoczyla" na wage.. jedyne 4,9 :) wiec z tego co pamietam przybiera tak jak Twoj synek :)
 
Do góry