reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sytuacja dziwna.

Dołączył(a)
17 Sierpień 2009
Postów
12
Przeszło tydzień temu myślałam, że dostałam okres i tak, jak zawsze się na to czułam, ale poleciało niewiele. Przez cały ten tydz. miałam skąpe plamienia, wyłączając 2-3 dni. Któryś dzień rano czułam się troszkę gorzej, tzn. jakoś dziwnie, miałam nudności lekkie, powtarzało się to, ale słabiej, może wcześniej przez ten tydz. też tak miałam, ale nie zwracałam na to uwagi. Dodam, że mam różne schorzenia. Ale ostatnio mam brak apetytu i nudności po np. zbyt tłustym posiłku. W czwartek postanowiłam zrobić test i wyszedł pozytywny, za kilka godz. zrobiłam drugi i to samo, a w piątek trzeci i znów pozytywny. Okres miałam dostać ok. 14. i tak też się stało, mam takie krwawienia, jak na okres, ale ten okres jest inny, niż zwykle, jest skąpy, tak było do wczoraj, od wczoraj wieczora bolał mnie brzuch i bardziej krwawię. Siku też często mi się chce, ale kiedyś już tak miałam. Byłam u lekarza również w piątek i na razie nic nie widać. Miałam USG dopochwowe. Być może to jeszcze za wcześnie, żeby coś zobaczyć. Kazał mi przyjść za dwa tyg., jeśli okres będzie inny, niż zwykle albo będę miała po okresie znów pozytywny wynik testu. Nie uważaliśmy w pewnym momencie wcale. Ciężko więc wyczuć, czy to ciąża, czy znów jakaś choroba. Pomóżcie, proszę.
 
reklama
Ja uważam że to ciążą i to zagrożona, niestety. Jednak jęśli lekarz nic nie mże powiedzieć na pewno, a testy w takiej ilosci wychodzą pozytywnie to poszłabym zrobić test z krwi, on daje pewność i określa wiek ciąży.
Życzę powodzenia.;-)
 
Na usg widać 2 tyg. po terminie miesiączki Warto zrobić test z krwi i do lekarza jeżeli wyjdzie ciąża może jest zagrożona i trzeba podać leki na podtrzymanie. Choć niektóre kobiety mają krwawienia przypominające miesiączkę nawet do 3 iesiąca ciąży, ale trzeba sprawdzić.
 
Nie wiem, kiedy mogło dojść do zapłodnienia, usg miałam robione w piątek. Zaniepokoiło mnie dziś pogorszenie - bardzo boli mnie brzuch i dużo krwawię. Szkoda, że dopiero dziś się o tym dowiedziałam, jutro z rana idę szybko zrobić badanie z krwi. Lekarz troszkę lekceważąco podszedł do tego. Dopiero mam za dwa tyg. do niego przyjść. A okres nie przebiega prawidłowo, myślał, że skoro mam okres w tym samym dniu, kiedy miałam dostać i wynik usg nic nie pokazał, to można to zlekceważyć. Po raz kolejny przekonałam się, jacy są lekarze.
Czy przy zagrożonej ciąży trzeba dużo leżeć?
 
Ostatnia edycja:
dmoi, każda ciąża jest inna, czasem kobieta musi leżeć niemal cały czas a innym razem wystarczy jak dużo odpoczywa, nie męczy się, mniej chodzi.
Teraz najważniejsze żebyś potwierdziła ciąże bądź jej brak( chociaż jak dla mnie to jest ciąża) i jak najszybciej powalczyła o swoją dzidzie.

Trzymam kciuki za pomyśle wieści, daj znać co i jak.
 
Nie wiem, kiedy mogło dojść do zapłodnienia, usg miałam robione w piątek. Zaniepokoiło mnie dziś pogorszenie - bardzo boli mnie brzuch i dużo krwawię. Szkoda, że dopiero dziś się o tym dowiedziałam, jutro z rana idę szybko zrobić badanie z krwi. Lekarz troszkę lekceważąco podszedł do tego. Dopiero mam za dwa tyg. do niego przyjść. A okres nie przebiega prawidłowo, myślał, że skoro mam okres w tym samym dniu, kiedy miałam dostać i wynik usg nic nie pokazał, to można to zlekceważyć. Po raz kolejny przekonałam się, jacy są lekarze.
Czy przy zagrożonej ciąży trzeba dużo leżeć?
ja miałam tak w 1 ciąży bardzo bolało mnie podbrzusze i miałam krwawienia dziwi mnie to że nie dostałaś żadnych tabletek zapobiegawczo jeśli nawet lakarz nie wie czy to ciążą .....znajczęściej dają duphaston i luteinę wiec poszła bym to skonsultować z innym lekarzem bo czasem może być za późno jak pojawi się zbyt duże krwawienie :sorry2:

i powinnaś napewno leżeć :tak:

Czy jechać dziś na izbę przyjęć, czy czekać do jutra i zrobić wynik?
ja bym jechała od razu zrób w szpitalu bete z krwi i idz tam do ginekologa możliwie że jak to ciąża to będzie może dzisiaj chociaż widać pęcherzyk :tak:
 
Więc mam wynik: 73.41

Undiluted 0.00 - 5.00

Zakresy stężeń dla kobiet w ciąży:
3-4 tyg.: 9-130
4-5 tyg.: 75-2600
5-6 tyg.: 850-20800
6-7 tyg.: 4000-100200
7-12 tyg.: 11500-289000
12-16 tyg.: 18300-137000
16-29 tyg.: 1400-53000
29-41 tyg.: 940-60000

Proszę o komentarze.
 
reklama
ale co tutaj komentowqc jestes w ciazy.Jakis 4 tydzień.Na Twoim miejscu powtorzylabym ja za 2 dni by zobaczyc czy wzrasta czy nie.Bo na takim etapie nie mozna byc niczego pewnym.Ronie dobrze owulka mogla wystapic pozniej niz sie spodziewalas.
 
Do góry