reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepić czy nie?

reklama
Witam ja na 100% bede szczepic mojego synka na pneumokoki na przelomie maj /czerwiec zanim pojdzie do przedszkola a o meningokokach musze jeszcze poczytac :tak:
Pozdrowionka
 
Cały czas zastanawiam sie nad tymi szczepionkami. Nie wiem co mam robić bo słyszę wiele różnych sprzecznych informacji na ten temat. Poczekam, aż mały skończy dwa latka i wtedy chyba zaszczepię go przeciw pneumokokom. Co do innych szczepień nie mam zielonego pojęcia.
 
ja tez zglupialam jesli chodzi o te szczepionki....
u nas pediatrzy w mojej przychodni sceptycznie do nich podchodza....
moja sasiadka farmaceutka poleca mi te tansze, podobno tak samo dobre....
ale w pierwszym roku dzieci mja tyle szczepionek ze az mutanty sie moga tworzyc (to wiem ze studiow....) poniewaz Lena do trzeciego roku bedzie ze mna w domu dlatego na razie jej nie szczepie ale tez zatanawiam sie czy nie zaszczepic jej po 2 urodzinach.... I to jest bardzo prawdopodobne....
Mysle ze na jesien dobrze jest zaszeczpic.....
 
Czesc dziewczyny
My mieszkamy w Londynie i tutaj tez te szczepionki sa bzplatne. Marika dzielnie wszystko zniosla.
Moja znajoma przylatuje tu za tydzien z 2,5 letnia dziewczynka i tez zastanawiala sie czy zaszczepic ja w Pl czy tutaj. Wiec dzis zadzwonilam do pielegniarki i dowiedzialam sie ze W UK przeciw pneumokokom i meningokokom szczepia tylko malutkie dzieci ktore nie ukonczyly drugiego roku zycie . Wedlug nich po drugim roku nie ma juz tak duzego zagrozenia zachorowaniem. Ale nie sugerujcie sie tym za bardzo bo w Pl moze byc tych bakterii wiecej... sama nie wiem.
Pozdrawiam
 
wtrące swoje trzy grosze ;-)

właśnie jestem po konsultacji z pediatrą, której wiedza, doświadczenie, stopnie i przede wszystkim praca wokół szczepionek mnie osobiście przekonują. poza tym potwierdziła to, co słyszałam od innych lekarzy. czyli:

szczepić na Hib i przeciwko pneumokokom

menigokoki można odpuścić

do sprawy podejść ze spokojem, jeśli dziecko nie jest w żłobku, nie ma ciągłego kontaktu z chorymi, samo często nie choruje. a po najświeższe wiadomości mam się zgłosić w maju, kiedy p. doktor będzie po sympozjum dotyczącym właśnie szczepień. póki co jeśli chodzi o menigo- słyszałam, ze to głownie nagonka medialna i tak naprawdę większa liczba zakażeń nimi jest wśród nastolatków i dorosłych, niż małych dzieci. mój mały był szczepiony na Hib i ok. m-ca temu przeciw pneumokokom. na razie na tym poprzestanę.
 
Naja to daj znać, co pediatra wyniosła z konferencji.
Ja skłaniam się raczej ku nie szczepieniu... pewnie będę odosobniona.
 
reklama
Do góry