reklama

szczepienia

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2010' rozpoczęty przez Ania., 21 Październik 2010.

 1. Ania.

  Ania. Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam, moja Helenka miała dopiero wczoraj drugie szczepienie (pierwsze w szpitalu)...i mam pytanie w związku z tym...Polecano mi podać dziecku "profilaktycznie" Ibuprofen...Oczywiście nie podałam, bo Helenka szczepienie zniosła super- zakwiliła tylko podczas wkłucia i wczoraj nie zagorączkowała, była jak zwykle-nie marudziła...Noc przespała super. Dziś nad miejscem wkłucia zrobiło się lekkie zgrubienie i zaczerwienienie...Wczoraj polecono mi zrobić okład z "kwaśnej wody". Zrobiłam ten okład...dziś ponownie, bo jest to zaczerwienienie. Może w tym temacie podzielimy się naszymi doświadczeniami związanymi ze szczepieniem i działaniem po...Czy któreś z Waszych pociech miało to zgrubienie i zaczerwienienie-jak wyglądają normalne odczyny poszczepienne i jak sobie z nimi radzicie? Jak zachowują się Wasze maluchy? Jak długo po szczepieniu mogą wystąpić takie "anomalie" w zachowaniu? Oraz jak długo zalecano okres karencji w związku z obnizona odpornością. Czy w taka pogodę też wychodzice na spacer po szczepieniu?
   
  Ostatnia edycja: 21 Październik 2010
 2. _avena_

  _avena_ mama Igi

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  profilaktycznie ibuprofen?pierwszy raz o czymś takim słyszę. Iga po pierwszym szczepieniu skojarzoną tylko trochę zapłakała i może troszkę więcej spała, po drugim również przy wkłuciu płacz i wieczorem troszkę podniesiona temperatura, odczynów nie było, na spacer wychodziłam normalnie:tak:
   
 3. reklama
 4. zyrraffka

  zyrraffka Szczęśliwa mama

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  my wczoraj byliśmy na 3 cim szczepieniu - pentaxim (5 w 1)
  Łukasz nawet nie stęknął, bardzo dzielnie zniósł wkłócie.
  Wczoraj był bardzo popgodny, gorączki brak. Tylko w nocy bardzo często się budził ale myślę ze to bardziej z przejęcia nowym miejscem, ludźmi i zmianą schematu dnia, bo wiele czynności było o innych godzinach.
  Widać tylko miejsce wkłucia, żadnych zmian na skórze nie ma.


  Profilaktycznie nie stosuję niczego, w razie wystąpienia gorączki podałabym paracetamol w czopku. Miejsce ukłócia smaruję alcatetem.

  Na spacer jak najbardziej wychodzę. Nie ma chyba przeciwskazań (jeżeli wystąpiłaby gorączka, wtedy zrezygnowalibysmy ze spaceru)
   
 5. natusa1988

  natusa1988 Mamusia Maksia i Aleksa

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mój Aleks jest szczepiony Infanrixem, Maks też był i nie było ŻADNYCH efektów ubocznych. Dlatego lekarze polecają tą szczepionkę. Dziś miał iść na 3 szczepienie, ale się rozchorował, biedaczek... A do tego przychodnia jest nieczynna. Epidemia tego, co to już złapał :D
   
 6. Kasiulka_1980

  Kasiulka_1980 Mama Hani i Mai :-)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  A dlaczego dopiero teraz miałaś szczepienie a nie jak mała miała 6 tygodni?

  Profilaktycznie nie podaje się takich leków...
   
 7. Ania.

  Ania. Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  My się szczepiliśmy Hexą 6w 1...dlaczego tak późno? Dobrze, zaspokoję Twoją ciekawość.... ;-) Infekcje w rodzinie, a ostatni tydzień alergia na marchewkę, wyjazd ... nasza pediatra jest bardzo sotrożna...Jesli drugie dziecko-szwagierki- miało ospę a wczesniej była diagnozowana w szpitalu z powodu wysypki, to wiadomym jest, że szczepić nie mogliśmy, tym bardziej, ze dzieci mają ze sobą kontakt i zawsze mogło coś wyjść i u Helenki
   
 8. myszowata

  myszowata Gość

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  U nas przy pierwszym szczepieniu była mega senność, Mały spał non stop budził się wyłącznie na karmienie i tak całą dobę, po drugiej dawce był lekko marudny jeden dzień, a przy trzeciej zero jakichkolwiek reakcji. Nic profilaktycznie nie kazano nam podawać. Pediatra zaleciła kupić paracetamol w czopkach i mieć w domu "jakby co" (tzn, żebym np nie musiała w nocy do apteki gnać gdyby pojawiła się gorączka). Natomiast panie w punkcie szczepień powiedziały, że jesli pojawi się jakaś reakcja skórna np zaczerwienienie czy obrzęk to mam zrobić okład z sody, ale szczęśliwie nie było takiej potrzeby:-)
   
 9. EWA1981

  EWA1981 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Karolina przy 1 i 2 szczepieniu strasznie płakała.
  Po pierwszej dawce była bardziej senna i w miejscu wkłócia miała zaczerwienienie, które następnego dnia znikło.
  Po drugiej dawce też wystąpiła senność.
  27go będzie trzecie szczepienie, zobaczymy jak będzie.

  Na spacery wychodziliśmy normalnie.
   
 10. reklama
 11. hefi

  hefi Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  My na szczepienie idziemy 28.10 na szczęście już ostatnie na razie. Po pierwszym nasza mała dostała gorączki i podaliśmy czopek na zbicie temp. Mam nadzieje ze tym razem bedzie spokojniej...
  A miejsca ukłuć smarowałam altacetem.
   
 12. gosiagro

  gosiagro Mama czerwcowa 2010

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  U nas szczepienia jak na razie zakończone:-D po pierwszym mała dużo spała, po drugim marudziła, a po trzecim nic się nie działo, była taka jak zwykle. Gorączki w ogóle przy żadnym ze szczepień nie było, miejsce wkłucia smarowałam Altacetem.
   

Poleć forum