reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

My też wybieramy 5w1, na rotawirusy, pneumo i meningo też chce, ze wzgędu na przedszkolaka w domu, tylko jeszcze nie wiem jakim systemem, tzn kiedy.
Młodą szczepiliśmy 5w1+rotawirusy (bo je trzeba podać do 6m), pneumokoki i meningokoki z różnicą miesiąca podaliśmy teraz w wakacje przed pójściem młodej do przedszkola.

Co do tych 6w1 to mi pielęgniarka mówiła, że tam jest jednorazowo duża dawka wzw b dlatego ona nie poleca.
Co do refundowanych to tak jak Nef mówi. ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
My już po szczepieniu. Byliśmy w poniedziałek, Mała dostała 6w1 i na pneumokoki. Zniosła bardzo dobrze. Jedynie w nocy po szczepieniu miała temp. 38 oC, wiec dostała czopek, nast. dnia było już 37 a po południu 36,6. Dzieci do 2500 g mają pneumokoki za darmo, mała ważyła 2520 g, więc za obie szczepionki zapłaciliśmy 520 zł.
 
ja szczepiłam w czwartek Infarnix IPV HIB (czyli 5 w 1)plus żółtaczka
nie brałam 6 w 1 bo tam duża dawka wzw
póki co Leoś trochę marudzący i niespokojny ale radzi sobie
 
dzieki karenka ja mam recepte na 6w1 ale raczje zrezygnuje pojde po przepisanie recepty
 
My po szczepieniu standardowymi z NFZ. Dopadło nas wielkie spanie. Mała spała 15h. Na karmienie wybudzana (z marnym skutkiem). Za to od 4 rano skowronek:-D je i ulewa na zmianę, bo taka wygłodniała, a żołądeczek nie mieści wszystkiego.

A szczepienia zniosła dzielnie.
 
zozzolka - mi lekarka o tej 6w1 powiedziała, że podobno bardziej bolesna i że mamy bardziej sobie chwalą tą 5w1, tak więc ja dzisiaj szczepiłam 5 w 1 a do tego druga tura engerixa.
 
My również we wtorek się zaszczepiliśmy. U nas mały szczepiony będzie wyłącznie szczepionkami obowiązkowymi na NFZ oraz przed pójściem do przedszkola na pneumokoki. Co do szczepionek skojarzonych, to nie mam do nich zaufania ponieważ znam dziecko które przeszło powikłania po jednej z takich szczepionek i nikomu tego nie życzę...

Maleńki szczepienie zniósł dzielnie, jednak po szczepieniu gorączkuje i z noska mu leci... Ogólnie to jest bardzo rozdrażniony i marudny.
 
reklama
Ja też szcepię tymi na NFZ i tak jak Moncianie mam zaufajnia do skojarzonych dle mnie to zbyt dużo naraz dla takiego małego organizmu
 
Do góry