reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

Anrezam - czuję Twój dylemat, mój siostrzeniec też był szczepiony i teraz ma autyzm. Lekarce nawet nie musiałam mówić po której szczepionce zachorował, na szczęście jest w tym względzie elastyczna i powiedziała, że jak będę miała obawy to będziemy odraczać szczepienia. Jak na razie zdecydowałam tylko na 5w1+engerix
 
reklama
pscółka chodzi o MMRII? bo czytałam, że po niej właśnie są takie akcje, że autyzm może się pojawić.
 
Kruczka - dokładnie po tej szczepionce. już potrafił mówić mama, dada, daj, am i jakby ktoś dziecko "wyłczył", do dzisiaj nie mogę się z tym pogodzić, nawet teraz ryczę:-(. Już ma 4,5 roku i dalej nie mówi:-(
 
Ja tez słyszłam o powikłaniach po tej szczepionce a ona tgo chyba tak po 12 miesiącu zycia jest podawana?Mój bartek właśnie wczoraj był szczepiony ta szczepionką a dziewczynki nie miały żadnych problemów po tej szczepionce
 
witam własnie ten temat mnie intersuje ide poczytac co piszecie na ten temat
a co myslicie o meningokokach ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
my będziemy szczepić 5w1, ale nie ze względu na mniejszą ilość wkłuć, niż w tych refundowanych, ale dlatego, że zawarta w nich szczepionka na krztusiec jest bezkomórkowa (i przez to bezpieczniejsza i dająca mniej powikłań).

W tych szczepieniach refundowanych - krztusiec ma niestety formę całokomórkową i to jest ta podstawowa różnica.

Natomiast dla 6w1 nie widzę sensu.
 
Do góry