reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

reklama
odgrzewam starego kontrowersyjnego kotleta [SUP][/SUP]a ;-)mam pytanie do mam szczepiacych dodatkowymi szczepiomkami - jak wygląda Wasz kalendarz na najbliższe tyg? i czemu wybralyscie te szczepionki? My chyba w 6 tyg polecimy z 6w1 i rota a reszte-wlasnie nie wiem...
 
Ja swoje dzieci szczepiłam tylko na te obowiązkowe i na żadne dodatkowe nie ale to niestety kwestja finansowa mi nie pozwala bo chcialam na pneumokoki jedynie zaszczepić.

A słyszałam ostatnio w tv ze Polska i Rumunia jako jedyne kraje w Europie nie maja refundowanych szczepien na pnaumokoki:eek: i wyglada na to ze sa ludzie którzy chcą by to zmienić
 
znów powrót do kotleta :tak:
jakie decyzje? czym szczepicie? bo ja dalej w kropce
stara położna twierdzi, że tylko szczepionki NFZ
lekarka,że 6w1 (koncerny farmaceutyczne im płacą za reklamę??)
znajoma pielęgniarka noworodkowa poleca Infarnix-IPV+Hib
 
Nam sie problem sam rozwiazal. My teraz szczepimy tylko na zoltaczke. Cala reszte dopiero po drugiej operacji. Wczesniej nie ma sensu, bo ponoc podczas operacji wszystkie przeciwciala pojda sobie w sina dal :eek:.
Pozniej mamy szczepic na wszystko co sie da...
 
mi dr doradzała ( jeżeli zdecyduje sie na pneumokoki w 3 dawkach) zrobic 5 w1 ( bo taką bede barała w 6 tyg. i są dwa kłucia bo 5 w 1 plus żółtaczka a na następne szczepienie pneumo plus kolejna dwaka 5w1. i tez sa dwa kłucia.
Po rozmowie z położna, i przedyskutowaniu kwestii finansowych moze na pneumo zaszczepimy później przed przedszkolem i była by jedna dawka...ale kurka nie wiem :/

Kasowo położna mówiła, że wiele osób bierze szczepionki podstawowe te sanepidowskie 4 kłucia, a kase inwestuje np w rota...


P.S. czy wasze dzieciaczki tez mają takie okropne odczyny po szczepieniu w szpitalu ?? nam sie te bóle brzuszka strasznie z odczynem zbiegły nie dość, że okropnie podszedł ropą to jeszcze czerwony na około. W szpitalu kazali nie ruszać i uprzedzali, ze tak może być. Starszak nie miał aż takiego odczynu...:no: a następne szczepienie za dwa tygodnie i zastanawiam sie gdzie sie wkłują jak to tak paskudnie wygląda :-(
 
witam,
moja położna mówiła podobnie jak u Fel i chyba taką opcję wybiorę , efekt ten sam, a lepiej przeznaczyć te pieniądze na pneumokoki czy rota , na które planuję zaszczepić. Z tym , że też się zastanawiam kiedy sczepić na pneumokoki na rota zaszczepię na II wizycie, gdyż boje się , że zwróci mi 300 zł z płaczem po wkłuciach. Wiem też , że jeśli raz zaszczepi się szczepionką skojarzoną to później większość szczepień tak powinna być wykonywana.

Upewnijcie mnie tylko bo przeglądam cennik swojej placówki czy np taki skrót oznacza szczepionkę 6 w1- Szczepionka INFANRIX IPV + HIB????
 
My tez nie mielismy szczepien w szpitalu, tzn tylko zoltaczke, gruzlice odroczylismy do czasu kiedy Oliwia skonczy 6 mies, a wczoraj miala 5w1 rota i pneumokoki. Te ost dostalismy za darmo ze wzgledu na wczesniactwo :)
 
My planujemy szczepić standardowymi. Z tego co zauwazyłam często polecane są szczepionki płatne bo służbie zdrowia jest po prostu łatwiej zaaplikowac:-D
 
reklama
Ja właśnie nie wiem co zrobić mała ulewa więc nie wiem czy jest sens szczepić na rotawirusy.
Myśle o tej szczepiące 5 w 1 mój chrześniak był szczepiony chyba na wszystko i ciągle choruje więc nie wiem co robić.
 
Do góry