reklama

Szczepienia

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez maselko82, 1 Styczeń 2016.

1. maselko82

maselko82 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jakie wybralyscie szczepienia nieobowiazkowe?

2. Nulini

Nulini Po prostu szczęśliwa!

Najlepsze odpowiedzi:
    51
    Absolutnie ŻADNYCH! Nigdy w życiu nikt mnie nie przekona do zaszczepienia moich Dzieci czymkolwiek, co jest "nieobowiązkowe", a i obowiązkowe szczepienia mam zamiar odwlekać jak najdłużej w przypadku Synka...

3. reklama
  4. maselko82

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A dlaczego taka opinia?

5. Nulini

Najlepsze odpowiedzi:
    51
    Znikąd, Córkę szczepiłam według kalendarza i nigdy nic się nie działo, ale i tak nawet nie brałam pod uwagę tych wszystkich rota, pneumo i meningokoków, ospy, grypy i całej reszty badziewia.
    Za to Synek po jednym ze szczepień ma padaczkę, dlatego też będę odwlekać dalsze szczepienia najdłużej jak się da...

6. maselko82

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A skad wiadomo ze to po szczepieniu?

7. Nulini

Najlepsze odpowiedzi:
    51
    Bo każda reakcja organizmu występująca po bodajże 48 godzinach od szczepienia jest NOPem.
    Do szczepienia Synek był cudownym, radosnym, ZDROWYM dzieckiem.
    Niespełna dobę po szczepieniu dostał drgawek, wylądowaliśmy w szpitalu i od tamtej pory przechodzimy piekło...
    Gdybym mogła cofnąć czas...

8. DrAsia

DrAsia Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Popieram, żadnych szczepień. Wystarczy zgłębić wiedzę w tym temacie, a decyzja podejmie się sama. Ale tak na prawdę zgłębić wiedzę... Maselko bo co tak naprawdę w tej chwili wiesz o szczepieniach? Ale tak z ręką na sercu? Jaką masz na ten temat wiedzę oprócz tego ,że w teorii szczepienia są obowiązkowe i jest kalendarz szczepień? Moja pierwsza córka szczepiona do 7 miesiąca, synek nie będzie szczepiony na nic. Ostatnie 2 lata cały czas zbieram i zwiększam swoją wiedzę w tym temacie. Żeby nie było- kiedys też byłam rodzicem typu: żadnej dyskusji- szczepienia są obowiązkowe, a wiec moje dziecko będzie szczepione. Na szczescie to przeszlosc.Ale szczepienia zdążyły rozwalić jelita mojego dziecka, z czego szczesliwie udalo sie "wyjsc".
    Nulini- nie zaszczepilabym dziecka na Twoim miejscu wiecej- zbyt powazny NOp Was spotkal - oczywiscie ti Wasza decyzja i nalezy ja uszanowac . powodzenia :-)

9. Annika79

Annika79 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja natomiast szczepię swoje dzieci i to czwarte, które urodzi się w marcu też będzie szczepione. Córkę szczepiłam dodatkowo na rotawirusy, meingokoki i pneumokoki. Wiele czytałam na temat szczepień i oglądałam na yt. Mimo wszystko bardziej boję się powikłań po ewentualnej chorobie, niż powikłań po szczepieniu. Moje dzieci dobrze je znosiły, więc podjęłam taką, a nie inną decyzję. To trudna decyzja i nie ma jednego słusznego wyboru. Jeśli zaszczepię i dziecku coś się stanie, to będę żałować ale jeśli nie zaszczepię i dziecko zachoruje i jeszcze dojdą powikłania to też będę żałowała... Więc jak dla mnie, to indywidualna bardzo sprawa. Każda z nas ją podejmuje kierując się dobrem własnego dziecka i ma do tego święte prawo. Niezależnie jaką decyzję podejmiemy, ewentualne konsekwencje dotkną nas i nasze dziecko...

10. reklama
  11. wesolutka85

wesolutka85 Mamusia Gwiazdki i Sasanki

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Oczywiście, że należy szczepić. Moja starsza ma wszystkie prócz ospy, i meningo typu B.
    Młodsza ze względu na sytuację losowa (miała styczność z ospą i była kwarantanna 3 tyg) nie dostała rota, i wylądowałyśmy w pazdzierniku w szpitalu. Po roku zaszczepiłam ją na pneumo. Zamierzam, też na meningokogi po 2 latach :)
    Moja córka też miała NOPa po szczepieniu na gruzlice (w szpitalu) i nadal uważam ze trzeba szczepic dzieci :) Chodzi o to, że choroba, którą dorosły przejdzie "łagodnie" dla niemowlaka jest przeważnie śmiertelna. Dlatego warto szczepić!

12. DrAsia

DrAsia Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Wesolutka- i takie wlasnie wypowiedzi sa najgorsze w ustach rodzicow , ktorzy szczepia swoje dzieci... "Oczywiscie, ze nalezy szczepic". I w tym momencie koniec argumentow...Szanuje decyzje rodzicow szczepiacych , ale gdy tak jak ja podadza konkretne argumenty, na podstawie ktorych podjeli taka a nie inna decyzje. Wskaz mi prosze choroby wieku dzieciecego " przewaznie smiertelne" w obecnych czasach?? Czy sledzisz statystyki zapadalnosci i umieralnosci?( ok zgodze sie, ze krztusiec moze byc ryzykowny dla noworodkow). Ale co z reszta? Jest wrecz odwrotnie - to wlasnie dla doroslych bardziej niebezpieczne sa ospa (polpasiec), rozyczka, swinka... Jestesmy jednym z niewielu narodow szczepiacych noworodki w 1 dobie zycia!!! ( zbrodnia!) i to jeszcze na watpliwa bcg ( zreszta sami doswiadczyliscie nop). A wzw b ? Raczej nalezy pilnowac personelu, aby jak nalezy pilnowal podstawowej higieny. Tezec - wystarczy wiedziec jak postepowac w przypadku skaleczenia i ewentualnie w szpitalu zgodzic sie na podanie antytoksyny (zreszta wystarczajace jest zglebienie wiedzy nt watpliwej skutecznosci szczepien na tezec i decyzja rowniez podejmuje sie sama). Mozna tak bez konca o kazdej z chorob. Bez komentarza w ogole zostawie kwestie szczepien dodatkowych... Poza tym to wlasnie osoby szczepione czesto zarazaja inne ( tak, tak chodzi rowniez o krztusiec) i szczepienie na pewno nie gwarantuja niezachorowania czy lagodniejszego przebiegu choroby. Ehh mozna tak bez konca... Oby Twoje dzieci nadal " dobrze" znosily dalsze szczepienia, szczerze tego zycze. Chociaz lepiej porozmawiac za kilka/ kilkanascie lat. Jakie rzeczywiscie beda skutki naszych decyzji.
    Ps z ciekawosci - bedziesz szczepila na Hpv?

Ostatnia edycja: 3 Styczeń 2016

Poleć forum