reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

reklama
Uuu ciężki to temat będzie.
Szczepienia w UK mamy zupełnie inne. Do tego darmowe i nie tymi najtanszymi pl..
Pierwsze szczepienie kolo 2m i nie ma szczepionek np.na gruźlicę czy co tam w pl jest w pierwszej dobie? Zoltaczka? Juz nie pamiętam.
My nie szczepimy, dopiero po 1-1,5 roku. I tu też pewnie moznaby dyskutować..
 
Ooo Kasiulka, fajny temat, ciezki temat:)

To ja moze rzuce pierwszy watek: mozna dokupic i wziac do szpitala swoja (podobno lepsza) szczepionke na WZW - engerix b. Z coreczka tak robilismy. Teraz doczytalam, ze jest jeszcze inna szczepionka :H-B-VAX II czy ktoras z Was o niej slyszala i szczepila albo pediatra polecal?
 
Ostatnia edycja:
Do Tymuniek - nie wiem w jakim celu potrzebne są Ci tego typu informacje, ale jedno co wiem to artykuł odnośnie autyzmu związanego ze szczepieniem skończyło się zwolnieniem dla tego lekarza i zabraniem mu prawa wykonywania zawodu, pomimo tego, że napisał sprostowanie do czasopism, ale jak to poszło w świat to nie było zmiłuj i do tej pory tak zostało. Każdy ma własne zdanie, ale nawrót choćby krztuśca, który przez lata był chorobą "na wymarciu" o czymś powinna świadczyć. Warto prześledzić historię powstawania szczepionek kto i kiedy i jak zadziałały itd. naprawdę polecam choćby z wikipedii. Może to być temat drażliwy, dlatego na tym skończę.
 
Widzę że temat dosyć poruszający zapytałam tylko dlatego żeby wiedzieć jaka macie opinię na ten temat:)

Sama osobiście przeżyłam to na synku i wszystkie dokumenty medyczne stwierdzają zmianny po szczepienne miały wpływ na to co jest obecnie.

Mam też znajomych którzy mają dzieci bardzo chore po podaniu szczepionki...

Rozumiem że są osoby za i przeciw każdy z nas ma prawo wyboru:)
 
Tymuniek mój syn ma autyzm. Jego rozwój zatrzymał się a nawet cofnął po podaniu szczepionki skojarzonej przeciw odrze,śwince,różyczce PRIORIX. Nagle Kuba przestał się odzywać,reagować jak się go wowałało,zacząl robić sobie krzywdę...Miał wtedy 1,5 roku,kolejny raz usłyszałam słowo "Mama" jak miał 4 lata i 4 miesiące. Nie chcę się wdawać w dyskusję na temat tego czy to z powodu szczepionki czy nie. Ja mam swoje zdanie którego nic nie zmieni.Drugiego dziecka nie chcę szczepić bo się boję.

Napisane na GT-I8190 w aplikacji Forum BabyBoom

Napisane na GT-I8190 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam. Moja córka szczepiona według kalendarza 5 w 1 oprócz mmr uczulenie na białko jaja kurzego. Synek tylko w szpitalu miał asymetrie i wnm neurolog nie wyrazila zgody
 
reklama
Do góry