reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

reklama
Czasem szczepionki 6w1 lub 5w1 są gorsze niż pojedyncze właśnie. W przypadku silnych alergi lub reakcji lekarze nie wyrażają zgody na takowe, tylko zalecają osobne w większych odstępach czasowych.
Również mamy znajomych z powikłaniami po szczepieniu.
Jednak.. U nas zaczęło się słyszeć chyba 2 lata temu o nawrocie szkarlatyny? Wybaczcie, nie pamiętam, która jak normalnie juz praktycznie nie istnieje, tak zaczęła się pijawiac wraz z przybyciem.. Cóż.. Rumunow etc. Nie obrażam tu nikogo, mówię co było w radiu plus tv mówione.
Dlatego, jak zwolenniczką nie jestem to szczepić będę, zapewno kolo 2 roku zaczniemy, jak z synem, choć zobaczymy co będzie do tego czasu.
Syn przechodził,szczepienia super, natomiast córa traaagedia.. I sam lekarz nie zalecał nam podawania tak dużych dawek na raz.. Przed mmr i czymś jeszcze wyjechaliśmy, to już długo było odwlekane..

Nie zauważyłam różnic, by dzieci szczepione bywały zdrowsze od nieszczepionych. I odwrotnie.
 
LILITH szkarlatyna istnieje od bardzo dawna i caly czas ma się dobrze i bez Rumunów u nas w przedszkolach niedawno panowała a na to szczepienia nigdy nie bylo.
 
Szczepienia ważny i ciekawy temat.
Pola 4 lata temu do szpitala kupowalismy tą płatną a nie słyszałam że jest coś jeszcze "nowszego"

Zuzie szczepilismy 6w1 i dodatkowe szczepienia. Dobrze je przechodziła, nie goraczkowala.
Teraz będę się zastanawiać czy 5w1 czy 6w1.
Jedynie po mmr strasznie zmieniło się jej zachowanie, nie spala po kilka godzin w nocy, drapala się, trwalo to bardzo dlugo. Tak jakby jakaś reakcja uczuleniowa ale oczywiście ciężko mówić że to konkretnie szczepienie miało na to wpływ:-/
 
Kinga dlatego napisałam, że nie pamiętam o które dziadostwo chodziło. Napewno o uz takie prawie nie spotykane. Za to szkarlatyny u nas nie ma. Od lat żadnego dziecka po nie spotkałam :) wiec pomyślałam o tym :p


Tak swoją drogą, nie widziałam Cie na głównym wątku, jak przegapilam powitanie to sorki :)
 
Kinga dlatego napisałam, że nie pamiętam o które dziadostwo chodziło. Napewno o uz takie prawie nie spotykane. Za to szkarlatyny u nas nie ma. Od lat nie żadnego dziecka po nie spotkałam :) wiec pomyślałam o tym :p


Tak swoją drogą, nie widziałam Cie na głównym wątku, jak przegapilam powitanie to sorki :)
Serio? U nas co roku w przedszkolach panuje☺ może o odre chodziło? Bo zawsze tym straszą☺
 
Na prawdę nie pamiętam, aż wstyd choć jak mówiłam, to było ponad 2 lata temu.
Ze szkarlatyna poważnie.. Jak któreś w szkole coś ma lub przedszkolu od razu przestrzegają by patrzeć na swoje i jeszcze się nie zdarzyło, nawet jak kiedyś rozmawialiśmy bo ciągle wszy były to mówili, że teraz prócz tego to rzadko coś bywa. Aż dziwne patrząc jak te dzieci w szkołach/ przedszkolach wyglądają. Podobnie wśród znajomych, mowy o tym nie ma.
 
Ja tez krotko - pierworodnego szczepilam wg kalendarza normylnymi szczepionkamib14 lat temu.
Drugiego szczepie wedlug kalendarza normalnymi szczepionkami znosi bardzo dobrze twardziel.
Trzeciego jezeli nie bedzie przeciwwskazan bede szczepic wg kalendarza.
Nigdy nie dawalam.nic ponad to co jest w kalendarzu.
Ale juz mojego.meza brat nie szczepi dzieci w ogole bo ma w rodzinie zony wlasniebautyzm.i mowia ze to poszczepienny wiec kazdy decyduje sam.
Wkurza mnie tylko ten papier do podpisania ze pomimo.badania.lekarza itp to ja wyrazam.zgode na to szczepienie kurde ponoc jest obowiazkowe to po.co.im jeszcze moj podpis zeby zmyc z siebie w razie w odpowiedzialnosc. A szkoda gadac- w kazdym razie robie tak jak.pisalam.

f2w3rjjgvtrkt7iq.png
 
reklama
Moje dziewczyny szczepione 5 w 1 bez dodatków. Młodsza parę wirusów przebyla ale i tak nie bralabym tych pneumo i rota. Od tego roku w ogóle nie ma dostępnych 5 w 1. I nie wiem co robić... chyba pozostaną mi tradycyjne bo 6 w1 nie chce szczepic.
 
Do góry