reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepionki ??

Cukszyk..mama

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Luty 2019
Postów
189
Szczepionka? ? . Witajcie od dłuższego czasu zastanawiam się nad tym czy szczepić moje dziecko , oczywiście chodzi mi o nie obowiązkowe szczepienia . Jakie są wasze zdania na ten temat .
 
reklama
Szczepić. Żeby potem nie płakać. Złapie jakieś choróbsko to będziesz sobie w brodę plula że nie zaszczepilas. Jak masz kasę to ja bym się nie wahała i szczepila na co tylko się da
 
Proponuje poczytać, pytać lekarza, na co są te szczepionki, jakie jest prawdopodobieństwo zachorowania, czy jesteście w grupie ryzyka, jak przebiega choroba, jakie są komplikacje po chorobie, jakie mogą być komplikacje po szczepieniu, przeanalizować i zdecydować. Nie iść ślepo w żadną stronę.
 
Ja szczepię według kalendarza szczepień tylko kupuje 3w1 PENTAXIM. Ani chwili się nie zastanawiałam, kiedyś dzieci były szczepione obowiązkowo i rodziców nie pytano o zgodę a teraz coraz więcej osób nie szczepi potem żałuję. Nie daleko mojej miejscowości ( 10 km) był nawet przypadek że rodzice nie zaszczepili, dziecko zachorowało i umarło. Dokładnie nie pamiętam na co zachorowało ( najprawdopodobniej Odra) ale rodzice mowili po tej tragedii że jakby zaszczepili to mogli by tego uniknąć.
 
Ja szczepię według kalendarza szczepień tylko kupuje 3w1 PENTAXIM. Ani chwili się nie zastanawiałam, kiedyś dzieci były szczepione obowiązkowo i rodziców nie pytano o zgodę a teraz coraz więcej osób nie szczepi potem żałuję. Nie daleko mojej miejscowości ( 10 km) był nawet przypadek że rodzice nie zaszczepili, dziecko zachorowało i umarło. Dokładnie nie pamiętam na co zachorowało ( najprawdopodobniej Odra) ale rodzice mowili po tej tragedii że jakby zaszczepili to mogli by tego uniknąć.
Tu mowa o szczepieniach dodatkowych, meningo ect. Autorka nie ma wątpliwości co do obowiązkowego zestawu.
Takie gadanie ktoś na coś gdzieś bez konkretow to niestety jazda na emocjach.
 
Czytać jeszcze potrafię i wiem że autorce chodzi o dodatkowe szczepienia. Ten komentarz był bardziej dla osób które wg nie chcą szczepić swoich dzieci. A nie będę z imienia nazwiska miejscowości wymieniać tych osób które przeszły przez taką tragedię dlatego napisałam bez żadnego konkretu aby te osoby zostały anoniwe :) więc komentarz trochę zbędny. @Aguu pozdrawiam cieplutko nie będę robiła nie potrzebnego spamu
 
Do góry