reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepionki

Matuś,ta szczepionka HIB ma na celu zniszczenie goźnych bakterii (Hib- to skrót od nazwy łac.), które są przyczyną wielu poważnych infekcji u niemowląt i małych dzieci. Mogą być odpowiedzialne np. za zapelenie opon mózgowych, posocznicę i inne.
 
reklama
Martuś,racja!Ale że ja HEP przeczytałam...Niestety te szczepionki działają tylko przeciw 2 szczepom bakterii a jest ich kilka...:-(
 
A ja dziś pytałam o szczepionkę przeciw pneumokokom-kosztyje 300 zł!!! i trzeba powtórzyć 3 razy:((( kurcze drogo ale zdrowie maluszków jest ważniejsze pewnie trzeba będzie jej zasponsorowac-ale to dopiero po skończeniu 7 miesiąca
 
My dzisiaj dostalismy 3 szczepionki: na polio, przeciwko zapaleniu ucha i na tyfus. Nastepne za 2 miesiace. A witaminke D3 podaje sie tutaj dopiero od 6 mies:tak:
 
asiu_z jak to od 7mego miesiaca?

Pneumokoki podaje sie juz od 6tego tygodnia wraz z innymi szczepieniami.
Ja zdecydowalam sie w 4tym miesiacu i podali nam nastepujace rozwiazanie.
1 Dawka: 5/6 miesiac - dostala 4 dni temu wraz z ostatnim Hibbem (szczepionka na Pneumokoki ktora podaje sie w tym samym czasie co inna nazywa sie Prevenar) koszt u nas okolo 280 zl + 108 zl Hibb
2 Dawka: 6 tygodni po pierwszej
3 Dawka - kiedy dziecko skonczy 12 miesiecy.
 
Cioteczki pomocy!!!!!co sądzicie o szczepionce przeciw pneumokokom czy zaszczepiłyście swoje maleństwa.Po obejrzeniu spotu reklamowego nie wiem co zrobic czy szczepić czy nie:confused::confused::confused::confused:Znajoma moja pytała się lekarza i lekarz powiedział żeby zaszczepiła ja pytałam swojego lekarza powiedziała że nie oglądać za dużo TV czyli nie szczepić(nie panikować).Cholera nie wiem co zrobić bo widzę że wśród lekarzy są zdania podzielone :wściekła/y:
Napiszcie jak u Was co wasi lekarze powiedzieli bo przecież wiadomo że zdrowie naszych maluszków jest najważniejsze.:baffled:
 
Aniu,ja uważam że ta reklama w telewizji jest okropna:wściekła/y: ,bardzo działa na wyobraźnię i wzbudza ogromny lęk,wydaje sie po jej obejrzeniu ze jesli natychmiast nie zaszczepi sie dziecka to na drugi dzień zachoruje...A co mają powiedziec matki,których nie stać na tak droga szczepionkę? Mój lekarz stwierdził ze oczywiscie warto zaszczepic jesli dziecko przebywa duzo z innymi dziećmi,np w złobku,ma strasze rodzeństwo które chodzi do przedszkola lub szkoły itp. Ja tez zastanawiam sie na trzeźwo czy to tylko kampania wielkich firm farmaceutycznych czy tez rzeczywiscie jest takie duże zagrożenie... sama nie wiem,czy powinnam sie zdecydować:eek: jak dla mnie to duzy wydatek ale oczywiscie na zdrowiu mojego dziecka nie będę oszczędzać:no: Ale zobacz na to w ten sposób,my przeciez nie bylismy szczepieni i bardzo rzadko kto rzeczywiscie zachorował z powodu pneumokoków:tak:
 
My 1 dawke przeciw pneumokokom mamy za sobą.Szczepię ze wzgledu na to ze mamy duzy kontakt z ludźmi ze wzgledu na działalnośc gosp.A reklama w telewizji naprawde tak jak mówi Ola jest okropna.Nie wiem czy wogóle można tak wpływac na psychike człowieka.To straszne.Powinni tego zakazać:wściekła/y:
 
reklama
My mamy już 2 dawkę szczepionki za sobą..tutaj w Norwegii jest on azupełnie za darmo więc nawet się nie zastanawiałam żeby zaszczepić:-):tak:...natomiast co do reklamy to faktycznie ejst okropna i wpływa na psychikę:wściekła/y: ,niezły chwyt marketingowy...jednak przed tą reklamą słyszałam o pneumokokach i chciałam zaszczepic mimo wszystko...uważam,że powinno to być refundowane to jest paranoja żeby tyle płacic za szczepionkę..:no::wściekła/y::wściekła/y:
 
Do góry