reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szept u niemowlaka

Dołączył(a)
19 Luty 2008
Postów
2
Mam problem. Julka ma teraz 8 miesięcy skończone i głośno piszczy, aj, ej. "Nie" ładnie jej też wychodzi. Nie mówi natomiast żadnego ma, ma, ba, ba. Od wczoraj zaczęła mówić, a właściwie szeptac ta, ta lub pta, pta. I właśnie ten szept mnie niepoki. Myszak dobrze słyszy, nawet jak drzwi uchylam to główkę podnosi, moje szepty słyszy z kazdej strony. Tylko dlaczego ona szepcze. Dzieci znajomych raczej mówią poszczególne sylaby zbyt głośno, a ona szepcze. Czy to normalne ?
 
reklama
Mysle że normalne, poczekaj a moze samo przejdzie dzieci miewaja rozne okresy. jesli bedzie tak robila przez dluzszy czas wtedy mozesz sie zaniepokoic i isc do lekarza. Moj maly czaem tez szepcze, mysle ze jemu sie podoba ze raz cicho raz glosno mowi.
 
Z tego co wiem, dzieci mniej wiecej w tym wieku odkrywaja umiejetnosc szeptania, moze jest poprostu zauroczona tą nowością ;-)

Lena też szepcze - czasami wydaje dzwieki jak mały gremlinek, coś tam sobie pod nosem gada :-)
 
moj tez raz szepcze a raz sie rozdziera tak ze mysle ze to normalne

zdjcie041jn1.jpg

 
nasza mala w niedziele konczy 7 miesiecy i tak od 2 tyg krzyczy baba,bla bla, am i takie rozne i szepcze tak samo ;-).mysle ze jest to normalne a przeciez kazde dziecko rozwija sie indywidualnie i czy szepce czy krzyczy wazne zeby wydawalo dzwieki bo jak nie to to wtedy by bylo dziwne:tak:
 
Witam :-)

Ja również uwazam, ze jest to normalne... :tak: nie ma sie czym martwic... moja Sarah tez sobie czasami szepcze, bawi sie zabawkami i cichutko mowi da-da, ta-ta... :-D a czasami krzyczy i piszczy...:tak::-D

...a przeciez kazde dziecko rozwija sie indywidualnie i czy szepce czy krzyczy wazne zeby wydawalo dzwieki bo jak nie to to wtedy by bylo dziwne:tak:

Zgadzam się, kazde dziecko jest indywidualnością i rozwija sie inaczej... :tak: dopóki wydaje dźwieki to wszystko jest w porządku... :tak: gdyby nic nie "mowila" to bylby problem... :tak:
 
reklama
mój Wiktor początkowo jak zaczynał mówić to mama mówił normalnie a tata szeptem :) myślę że to normalne
 
Do góry