reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szew we wczesnej ciąży

82mama82

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
19 Styczeń 2019
Postów
33
Mam 37 lat i to moja czwarta ciąża. Od pierwszej mam stwierdzoną niewydolność szyjki macicy. W pierwszej ciąży założono mi pessar w 20 tyg. i wtedy postawiono diagnozę. Donosilam i urodziła się pierwsza córka. W drugiej ciąży, dzień po kontroli u ginekologa w 18tc worek owodniowy wypadł, musiałam urodzić, córeczka umarła w trakcie porodu, badania wykazały że była zdrowa. Ordynator powiedzial że miałam mieć szew albo pessar dużo wcześniej założony. Trzecia ciąża: lekarz zwlekał z założeniem szwu, sama pojechałam do szpitala do tamtego ordynatora. Zbadał mnie i w tym samym dniu założył szew. Mężowi powiedział że to był ostatni moment, ale nie gwarantuje że i tak nie za późno......Udało się, urodziłam zdrową córeczkę.
Niedawno dowiedziałam się o ciąży niespodziance:), z uwagi na mój wiek obciążenie rośnie.
Jestem już po pierwszej wizycie u tamtego Pana ordynatora, któremu ufam. Twierdzi że szew założy w 13, 14tc.
Czy któraś z was ma lub miała podobne problemy z szyjka?!?? Też miałyście szew zalozony?? W którym tygodniu ciąży?? Musialyscie leżeć do końca? Może ktoś obecnie jest w podobnej sytuacji??
Opowiedzcie o swoich doświadczeniach ze szwem i niewydolnością.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej :-)
U mnie podobnie było. W pierwszej ciąży pessar w 24 tygodniu (27 lat), w drugiej ciąży szew w 20 tygodniu (33 lata), a w trzeciej ciąży szew w 14 tygodniu (35 lat). Wszystkie ciąże donoszone, dzieci zdrowe, urodzone siłami natury. Także myślę, że i w twoim przypadku będzie wszystko dobrze, czego Ci z całego serca życzę :-)
 
Do góry