reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkodliwość USG

Paulasc

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
19 Grudzień 2018
Postów
42
Czy są tu mamy, ktore mialy czeste usg w ciąży?
Jestem w 22 tc do tej pory mialam 11 usg. 7 usg faktycznie na wizytach u lekarza.
4 usg przez moje schizowanie, ktore okazalo sie niepotrzebne.
Teraz mam wyrzuty sumienia, że mogłam tym zaszkodzić dziecku ;(
 
reklama
Chyba wczoraj zalożyłaś taki sam wątek. Po co?

Usg nie szkodzi, szkodzą Twoje nerwy.

Nikt nie da Ci gwarancji, że dziecko urodzi się zdrowe. Jest milion czynników.... Wyluzuj.
 
Mama ginekolog sama pisała ze będąc w ciąży robiła sobie 35 razy usg, podglądała kiedy miała czas. Ja mam usg co 2 tyg ,w niektórych przypadkach lepiej częściej kontrolować zawsze to daje szansę na wykrycie czegoś w czasie i reakcje natychmiastowa. Nie ma czym się stresować twój stres zaszkodzi dziecku ,a nie to usg
 
USG nie szkodzi, bardziej nerwy i stres, tak jak to pisały już wczesniej dziewczyny? A powiesz co skłania Cię do częstego usg?
 
USG nie szkodzi, bardziej nerwy i stres, tak jak to pisały już wczesniej dziewczyny? A powiesz co skłania Cię do częstego usg?

Dostalam plan ciazy: pierwsze usg potwierdzajace w 7 tc w 9 tc rowniez planowo wg planu.
W 11 tc mialam goraczke 39,0 st pojechalam do gin bo dostałam antybiotyk, którego gin kazal nie brac. Kolejne usg.
Za tydzien w 12 tc mialam sie pokazac zeby mnie usg, kolejne krotkie usg.
W 13 tc usg prenatalne
W 15 tc planowo wizyta
W 16 tc krótkie usg na IP
W 19 tc planowa wizyta usg
W 20 tc grzybica, infekcja moczu kontrola kolejna wizyta
W 21 tc usg połowkowe
W 24 tc kolejna wizyta na którą czekam 13.02..
Wiec do 24 tc - 11 usg
 
Do góry