reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy częste usg szkodzi???

Paulasc

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
19 Grudzień 2018
Postów
42
Czy są tu mamy, ktore mialy czeste usg w ciąży?
Jestem w 22 tc do tej pory mialam 11 usg. 7 usg faktycznie na wizytach u lekarza.
4 usg przez moje schizowanie, ktore okazalo sie niepotrzebne.
Teraz mam wyrzuty sumienia, że mogłam tym zaszkodzić dziecku ;(
 
reklama
Z jakiego powodu mialas juz 10?;)
Kiedy kolejne?
W 5tc jak poszłam do lekarza, potwierdzil ciążę, w 6tc trzy razy-lezalam w szpitalu, reszta na wizytach mam je co ok 3tyg. miałam tez badania prenatalne i polowkowe i w sumie wyszło tyle.chodzę prywatnie na wizyty. Teraz mam wizytę 05.02 wiec pewnie lekarz też sprawdzi co z Maluchem.;)
 
Nie ma żadnych dowodów naukowych na to że USG szkodzi dziecku. Na tą chwilę jest większe podejrzenie, że każdorazowe badanie przez pochwę jest ryzykowne (ryzyko infekcji, ryzyko przedwczesnego porodu).
 
Nie ma żadnych dowodów naukowych na to że USG szkodzi dziecku. Na tą chwilę jest większe podejrzenie, że każdorazowe badanie przez pochwę jest ryzykowne (ryzyko infekcji, ryzyko przedwczesnego porodu).

Usg ginekologiczne czy badanie ginekologiczne? Lekarz wykonuje mi na każdej wizycie od 15 tc.
 
Ja już nie zliczę ile razy miałam usg, a niestety moja ciążą tego wymaga bo co chwila coś. Teraz nisko schodzące łożysko itd. Dziecko prawidłowo się rozwija.
 
Ja mam wizytę co mc i zawsze na wizycie usg. To wyjdzie na to, że jak będzie wszystko ok i będę chodzić co mc na wizytę to usg będzie 9 razy.
 
reklama
Nigdy nie znalazłam artykułów naukowych, ktore by mówiły o szkodliwości USG. Jednak czytałam o Dopplerze w początkowej ciąży. Dlatego nie chce nigdy słuchać serca w pierwszym trymestrze. Ja miałam bardzo wiele USG w ciazy. Nie zamartwiaj się.
 
reklama
Do góry