reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szkoly prywatne a publiczne -plusy i minusy

L

lenkalenka72

Gość
juz czas sie zastanowic nad wyborem zwlaszcza ze szkoly prywatne wymagaja uczeszczania dziecka juz od zerowki caly czas sie zastanawiamy .... wpisuje w tabelke wscystkie za i przeciw moze ktos z was rowniez sie zastanawia ? Moze ktos z was jest z Poznania ? chcetnie podziele sie wiadomosciami i przeczytam wasze rady pozdrawiam magda
 
reklama
Nie jestem z Poznania :( ale wiem co to znaczy się zastanawiać. Osobiście zdecydowałam się na zerówkę w szkole sportowej, państwowej, do której juz uczęszcza moja 6-letnia córka. Z prostego względu...nie stac mnie na prywatną, a poza tym dziecko ma miec normalny rozwój, społeczny, a nie od małego dzielony na klasy. Chodzi mi o to, że później często dzieci te mają się wyżej od pozostałych...oczywiście nie jest to norma,. ale często się to zdarza. Chociaz nie wiem, czy myslałabym podobnie mając masę pieniędzy.....pewnie wtedy brałabym pod uwagę prywatne szkoły :wink: Z tej szkoły, jak narazie jestem zadowolona.
 
Nika, co to za szkoła, do kórj chodzi Twoje dziecko? My również mamy w pobliżu szkołę z klasami sportowaymi i nawet zastanawiam się, czy nie posłać tam synka?
A w ogóle to poszukuję szkoły na warszawskiej Ochocie.
Wiesz coś może?
 
Katkasia - nie znam szkół na Ochocie, niestety.... ta, do której chodzi moja Dominika mieści sie w Centrum na ul. Sempołowskiej 4 , to jest na tyłach kina Luna przy Marszałkowskiej. Wożę ją tam codziennie rano do zerówki, 2 x w tyg maja treningi, z tego co wiem, to pierwsze klasy i wyżej mają treningi już codziennie. pozimo nauczania super ! Szkoło tzw Wesoła Szkoła, zerówka prowadzona metodą D'dasco :) Uczą się tam liter i cyfr, ćwicza pisanie w zeszytach w 3 linie i w kratkę....maja szlaczki i zarówno litery.... poznaja głoski, spółgłoski, jest głoskowanie i sylabizowanie..... Do tego ostatnio Dominika, powiedziała mi, w momencie gdy pisałam na komputerze...." Mamo, a wiesz, że ty używasz teraz zmysłu dotyku i zmysłu wzroku ? " faaajna sprawa.....wielu rzeczy ucza tam, naprawdę, ja jestem zadowolona....
Jesli chciałabys wiedziec coś więcej o tej szkole, to napisz mniej więcej co, to ci odpowiem. Innych szkół nie znam, niestety :(
Wiem, że jeszcze na Ursynowie jest super szkoła, ale dla mnie to za daleko, bo ja jestem z Czerniakowa
 
Ja celuję raczej w szkoły prywatne. Głównie zależy mi na tym, żeby klasy były mniejsze, tak jak liczba dzieci w roczniku.
Przerażają mnie artykuły o likwidacji szkół i zagęszczaniu istniejących.
 
U mnie jest jedna szkoła społeczka czesne to ok 650 zł dzieci chodzą już od zerówki .
Mam dwójkę o podobnym wieku więc koszty byłyby ogromne, fajnie że są małe klasy. synek koleżanki tam chodzi . niestety poza czesnym ciagle jest coś a on jest w zerówce , a to teatr zA 50ZŁ a to coś innego za podobną kwotę a dzieciaki mają 6 lat . co będzie potem zielona szkoła za 500zł ?:szok: a do tego książki i inne rzeczy kupić trzeba . Także myślałam o takiej szkole ale kurcze na to czesne może bym jeszcze jakoś wybuliła , ale co z tą resztą , a co dziecka na wycieczki bym miała nie wysyłać . :no:
ale jak kogoś stać i ma taka fajną szkołę gdzieś blisko to czemu by nie :tak:
 
o temat w sam raz dla mnie ponieważ ja również się zastanawiam nad prywatną szkołą, jeśli zdecydowałabym się posłać Matiego juz od podstawówki to zapisać na liste muszę teraz. U mnie w mieście są cztery szkoły prywatne, ale tylko jedna ma wysoki poziom. Jest to szkoła katolicka, my za czesto do kosciola nie uczęszczamy, ale wartosci którymi kieruje się szkoła podobaja mi sie. Oprócz normlanych lekcji mają również nauke jedzenia przy stole, kulture, generalnie o dobrym wychowaniu. Dzieci chodza w ładnych mundurkach i tutaj tez jestem za. Minusem oczywiscie są koszty bo tak to bym się nie wachała.
 
reklama
Do góry