reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szkoły rodzenia - czyli jak przygotować się do roli mamy

U mnie na szkole dziś było o porodzie. Oglądaliśmy filmy z różnych porodów. Położna opowiadała o porodach w szpitalu, w którym będę rodzić. Robiliśmy ćwiczenia na materacach.
Polecała lewatywę. Oczyszcza dobrze jelita, kobieta mniej się stresuje podczas porodu, żeby się coś nie wymsknęło. ;-) Mówiła, o znieczuleniu. Jedynym nieporządanym skutkiem, może być ból głowy po. Podają wtedy tabletkę apap, paracetamol lub ibumprom. Nie są szkodliwe dla mamy karmiącej.
Radziła wziąć sobie do porodu colę 0,5 L, cukierki kopiko.
Mówiła też o nacięciu krocz. Raczej starają się tego nie wykonywać. Tylko jak jest duże dziecko to nie ma rady, muszą naciąć. I jak się robi kroczę białe jak kartka, to oznacza, że zaraz pęknie, wtedy też lepiej naciąć. Fajnie to podsumowała jakby pękło. "Przyszłam z cipką jak gwiazda, wychodzę jak rozgwiazda." :-D:-D:-D
Za tydzień będziemy mieć zajęcia o połogu, pierwsze dni niemowląt, karmienie. Zapowiada się ciekawie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Zaciekawiłyście mnie z tym kołem. Wyszperałam w necie takie informacje:

"Jest to pierwsze w województwie podlaskim, a piąte w Polsce tego typu „łóżko porodowe". Ten innowacyjny system ułatwia poród, pozwalając kobiecie urodzić dziecko w naturalnej, fizjologicznej pozycji. Zachęcamy do odwiedzenia naszej Kliniki i zapoznania się z nowymi możliwościami porodów.
Koło porodowe jest nowym rodzajem łóżka porodowego, które pozwala kobiecie przyjmowanie dowolnej pozycji podczas rodzenia. Łóżko zostało tak skonstruowane, aby umożliwić m.in. porody w pozycji wertykalnej - zgodnie z ideą powrotu do naturalnych sposobów odbierania ciąży. Kobietom rodzącym w tym ułożeniu sprzyja siła grawitacji, dzięki czemu poród staje się łatwiejszy i przyjemniejszy.
Koło porodowe pozwala również na zachowanie właściwego, intensywnego nadzoru położniczego nad dzieckiem i przyszłą mamą."


http://www.arciszewski.pl/galeria-kolo-porodowe.html

Szkoda, że u mnie nie ma takiego łóżka :-)
 
Ostatnia edycja:
a ja swoje krocze moge masowac, pielegnowac, rozciagac i cuda inne robic, a i tak mnie beda nacinac bo takie maja procedury... wiec dalam sobie spokoj...

choc wolalabym zeby mnie nikt nie nacinal i zeby nic mi nie peklo... marzenia scietej glowy...
 
reklama
Do góry