reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SZPINAK

a ja polecam sos szpinakowy
najpierw robi sie beszamel:
z litra mleka odlewa sie szklanke i wlewa ja do miski, dodaje sie do tego 5 lyzek maki i szczypte soli. Wszystko sie miesza. Reszte mleka (z ktorego odlewalismy szklanke) gotujemy razem z 2,5 lyzkami masla. Kiedy mleko zaczyna sie gotowac dodajemy pozostale mleko z maka i dokladnie mieszamy na wolnym ogniu az powstanie gesta, jednolita masa. W ten sposob mamy beszamel do ktorego dodajemy torebke mrozonego szpinaku. Nastepnie polecam dodac 4 serki bieluch (moze byc inny smietankowy np mascarpone). Mozna dodac odrobine czosnku (jak ktos nie lubi to nie trzeba), troszke pieprzu i tarty zolty ser (wedlug uznania). Do tego polecam makaron rurki, ja zazwyczaj dodaje penne. Normalnie gotujemy makaron a pozniej dodajemy sos i czekamy chwile zeby makaron nieco nasiakl sosem.
Inny wariant to zapieczenie makaronu z sosem.

Jest to naprwade smaczne. Ja osobiscie nie lubie szpinaku ale w takiej kombinacji poprostu uwielbiam. Nawet dzieci to uwielbiaja.

Pozdrawiam i zycze smacznego
 
reklama
ja generealnie nieprzepadam za pieczarkami, ale calkiem niezly pomysl bo moj maz uwielbia pieczarki i wogole to danie ze szpinakiem wiec bedzie mial 2 in 1 czyli pelna ekstaza :-D
 
A naleśniki zapiekane ze szpinakiem?Palce lizać:tak: .Naleśniki jak zrobić to wiadomo.Szpinak mrożony poddusić na maśle,dodać przeciśnięty czosnek,śmietanę,gałkę muszkat.,posolić,popieprzyć.Jak wystygnie dodać pokruszony ser feta i trochę żółtego-startego na tarce.Tym farszem smarować naleśniki,ułożyć w naczyniu do zapiekania,posypać żółtym serem i zapiekać w piekarniku ok.20 minFANTASTYCZNE ŻAREŁKO;-) .
Mój mąż na szczęście lubi tę trawę.Mam nadzieję,że nasz syn też będzie"trawożerny"
 
Napisze tutaj ten przepis, bo któraś z Was wspominała że jej mąż lubi mięsne dania - a to jest mięso i szpinak w jednym.

Bierzecie kawałek schabowego -jak na kotlet (może być pierś z kurczaka, ale ciężej zrobić), rozbijacie go na cieniutko, sypiecie przyprawami (takie jakie lubicie), na to nakładacie ser żółty pokrojony w cieniutkie plasterki i smarujecie masą szpinakową (przepis na szpinak poniżej). Całość zawijacie, obtaczacie w bułce, jajku i znowu w bułce. Wrzucacie to na głęboki olej, a najlepiej do frytownicy jeśli jest na tyle szeroka. Smażycie i podajecie z ziemniaczkami i ulubioną surówką (w moim wypadku to brokułki lub ogóreczek ze śmietaną).

Przepis na szpinak - na zimną patelnię wlać łyżkę oliwy i wrzucić wyciśnięty ząbek czosnku. Zeszklić go, dodać szpinak (najszybciej mrożony, pół paczki starcza na około 6-8 kotlecików). Jak już się to wszystko dobrze zagrzeja to solimy (dość sporo, ale nie przesadzamy ;-) ) i pieprzymy. Dodajemy jajko i energicznie mieszamy. Jak będzie ładnie wymieszane to dajemy 3 łyżki śmietany, mieszamy i przyprawiamy curry.
Szpinak ten można też użyć jako farsz do naleśniczków i zapiec je posypane startym serem.

Trochę dużo pisane, a robi się szybciutko.
 
Szpinak mrożony, ale najlepiej oczywiście świeży, leciutko zblanszowany, żeby był jeszcze twardy, do tego rozpuszczamy w śmietance trochę sera typu blue i jeśli mamy mrożony to dorzucamy i odparowujemy, żeby zgęstniał, a jeśli świeży to kładziemy makaron na talerz na to szpinak i polewany sosem śmietanowo-serowym. PYCHA!
 
reklama
Do góry