reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital a ubranka i akcesoria

nowamloda12

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Listopad 2018
Postów
211
Cześć kochane :)
Możecie doradzić, ile rzeczy w jakim rozmaierze i co tak naprawdę potrzebuje wziąć ze sobą do szpitala dla noworodka? To będzie listopad. Kompletnie nie wiem ile i czego mam kupić i co tak naprawdę potrzeba z ubranek (jaki rozmiar). Jestem w tym zielona. Dziękuje z góry za pomoc :):)
 
reklama
Rozwiązanie
Powiem tak.
Przede wszystkim sprawdź stronę szpitala, zapytaj znajomych lub podejdź na oddział do położnych by dopytać.
Z doświadczenia powiem że tak na prawdę nie dużo potrzeba. Nawet jeśli lista szpitala obszerna.
Co do ubranek - zależnie ile bedziesz tam leżeć to minimum ze 3 zestawy ubranek (u mnie sprawdziło się body + pajac). Może czapeczka na tuż po porodzie.
Rozmiar zazwyczaj 56, choć często maluszki są małe i 50 się przydaje. Rzadziej potrzeba od razu 62. Mój syn ur 60cm i mimo to pierwsze tyg nosił 56 ;)
Do tego pampersy, chusteczki, ew krem do pupy, kilka pieluch tetrowych, kocyk/rożek.
Inne rzeczy to już bardziej gadżety.
Cześć. Ja rodziłam w lutym więc trochę bardziej zimno było niż listopad ale w listopadzie też przeciez już jest zimno czasem. Z ubranek dużo nie brałam bo w szpitalu dawali wszystko ale to się musisz dowiedzieć w szpitalu w którym rodzisz. Na wypis do domu pajacyk i kombinezon takiej grubości jak kurtka zimowa, ciepłe skarpeteczki i czapka. Rozmiar 56 no ale rozmiar też dużo zależy od tego jaki duży dzidziuś jest moja córeczka ważyła tylko 2645g i 51 cm więc nawet rozmiar 56 był na nią za duży. Z innych dodatków to brałam pampersy i mokre chusteczki do pupy bo tego nie dawali. :)
 
Nie ma jednej konkretnej listy, wszystko zalezy od szpitala w ktorym sie rodzi, dlatego trzeba poszukac listy na stronie szpitala w ktorym bedziesz rodzic. W niektorych szpitalach nic nie daja i trzeba miec wszystko swoje zarowno dla dziecka (ubrania, pieluchy) jak i dla siebie (podklady). W innych szpital zapewnie prawie wszystko. Tam gdzie ja rodzilam dla dziecka bylo wszystko poza ewentualnie mokrymi chusteczkami do wycierania pupy, dla kobiet tez podklady byly szpitalne.
 
Był już taki temat niejeden raz. Ile potrzebujesz zależy tak naprawdę tylko od Ciebie. Ja mam po około 10 bodziaków z różnych rozmiarów, po jakieś 8 par getrów z różnych rozmiarów, po 6-7 pajacyków, wiadomo bluzy, sweterki, cieplejszy pajac na wyjścia, sukienki, czapeczki, skarpetki, rajstopki. Nie ma jednej listy, musisz zdecydować sama. Początkowy 56 jest na chwile, a potem i 62 i zaraz 68 pasuje. Dużo pieluch tetrowych, muślinowe, flanelowe, kocyki, śpiworki, rożek. W internecie jest całe mnóstwo list. Musisz sama przeanalizować z czego będziesz korzystać. A do szpitala tak jak już koleżanki pisały, każdy szpital ma swoją liste. U mnie wymagają bardzo dużo różnych rzeczy i wszystko trzeba mieć swoje.
 
Powiem tak.
Przede wszystkim sprawdź stronę szpitala, zapytaj znajomych lub podejdź na oddział do położnych by dopytać.
Z doświadczenia powiem że tak na prawdę nie dużo potrzeba. Nawet jeśli lista szpitala obszerna.
Co do ubranek - zależnie ile bedziesz tam leżeć to minimum ze 3 zestawy ubranek (u mnie sprawdziło się body + pajac). Może czapeczka na tuż po porodzie.
Rozmiar zazwyczaj 56, choć często maluszki są małe i 50 się przydaje. Rzadziej potrzeba od razu 62. Mój syn ur 60cm i mimo to pierwsze tyg nosił 56 ;)
Do tego pampersy, chusteczki, ew krem do pupy, kilka pieluch tetrowych, kocyk/rożek.
Inne rzeczy to już bardziej gadżety.
 
Ostatnia edycja:
Rozwiązanie
Do góry