reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital i położna

reklama
Rozwiązanie
Jak masz skurcze porodowe to jedziesz do szpitala jakiego chcesz i Cię przyjmują, poprostu. Polozną środowiskowa musisz mieć wybrana wcześniej i podajesz jej dane (tak jak przychodnię ktorą wybrałaś) podczas pobytu w szpitalu. Nie ma czegoś takiego jak wybór położnej do porodu- kierują Cię do takiej, która akurat jest wolna i nie odbiera innego porodu- chyba że odpłatnie , ale to się nie orientuję jak wygląda.
Prywatna położna jest tak, ze jeśli już sie taka znajdzie, która ma czas w okolicy naszego terminu porodu, to podpisuje się umowę ok 36-37tc. Ale nie z położna, tylko ze szpitalem, który świadczy takie usługi jak indywidualna opieka okołoporodowa. Wówczas położna zobowiązuje się być podczas Twojego porodu przy Tobie a...
Ja rodzę w grudniu i jak chciałam wybrać sobie położną w lipcu to już było duuużo za późno, więc im szybciej to zrobisz tym lepiej :)
Ze szpitalem jest tak, że zależy, w którym mieście chcesz rodzić i jak wygląda sprawa z obłożeniem. Natomiast jako takiego oficjalnego wyboru nie możesz dokonać, bo np. szpital, który sobie wybierzesz może Cię odesłać z kwitkiem, bo nie będą mieć wolnych miejsc i pokierują Cię do innego.
Ja mam "wybrane" dwa, których chciałabym rodzić, w razie gdyby ten z pierwszego miejsca mojej listy wyborów mnie nie przyjął.
Położna środowiskowa przychodzi z tej przychodni, którą podasz przy pobycie w szpitalu podczas porodu i do której będzie "przynależało" dziecko po urodzeniu :)
 
Niby teraz jest tak , że ok 22 tyg powinno się wybrać położną i że max do 24 tyg niby ja ci powiem tak ja załatwilam położną w 27 tyg bo w moim miesie są tylko 2 i żadna juz nie miała miejsc. Ogólnie łaskawie mnie przyjęto. Moja koleżanka dopiero po porodzie środowiskową załatwiła. Z tego co wiem srod. Nie może Ci odmówić. Co do . porodu fakt nie ma juz rejonizacji ale jak pisze koleżanka wyżej brak miejsc może skutkować nieprzyjeciem. Najlepiej jak zależy ci by rodzic w jakimś konkretnym szpitalu to mieć gina właśnie z tego szpitala miejsce w tedy zawszeee się znajdzie😉
 
Niby teraz jest tak , że ok 22 tyg powinno się wybrać położną i że max do 24 tyg niby ja ci powiem tak ja załatwilam położną w 27 tyg bo w moim miesie są tylko 2 i żadna juz nie miała miejsc. Ogólnie łaskawie mnie przyjęto. Moja koleżanka dopiero po porodzie środowiskową załatwiła. Z tego co wiem srod. Nie może Ci odmówić. Co do . porodu fakt nie ma juz rejonizacji ale jak pisze koleżanka wyżej brak miejsc może skutkować nieprzyjeciem. Najlepiej jak zależy ci by rodzic w jakimś konkretnym szpitalu to mieć gina właśnie z tego szpitala miejsce w tedy zawszeee się znajdzie😉
A jak jest komplet położna z wykupioną umową opieki okołoporodowej i lekarz z tego szpitala to już w ogóle komplet :D Trochę to smutne, ale niestety prawdziwe.
W lipcu odzwoniłam 17 położnych i każda albo brak miejsca albo urlop, bo akurat mój termin przypada na 23.12. cudem jedynie udało mi się załatwić położną
 
Szpital możesz wybrać nawet w dniu porodu [emoji23] położna do porodu - zależy czy w ogóle szpital takie coś dopuszcza, bo nie w każdym jest taka opcja. Trzeba pytać w konkretnym.
Środowiskową możesz wybrać w każdej chwili. To położna, która może Ci pomoc na każdym etapie Twojego życia. Po 21tc przysługuje ci edukacja przedporodowy i wizyty. Oraz wizyty po porodzie, w domu.
 
Moją ciąże prowadzi lekarz pracujący na Ujastku.
Chciałabym tam rodzić. Myślicie że jak mu powiem to sam mnie tam skieruje ? Wybierając szpital mam tam jechać i składać dekralacje jak ze środowiskową czy jak się zacznie powiedzieć że chce tutaj i koniec ? 🤣🤣
 
Jedziesz gdy rodzisz i Cię przyjmują (o ile mają miejsca i akcja jest w ogóle na tyle rozwinięta, że mogą przyjąć). Nie potrzeba żadnego skierowania. Mówisz że przyjechałaś do porodu. Że akcja trwa. Badają Cię i odsyłają na porodówkę.

Normalnie nikt Cię nie weźmie do szpitala od tak. Nie zaklepie miejsca. Chyba że na wywołanie czy planowe CC. Lub jeśli są wskazania do obserwacji na oddziale.
 
reklama
Jak masz skurcze porodowe to jedziesz do szpitala jakiego chcesz i Cię przyjmują, poprostu. Polozną środowiskowa musisz mieć wybrana wcześniej i podajesz jej dane (tak jak przychodnię ktorą wybrałaś) podczas pobytu w szpitalu. Nie ma czegoś takiego jak wybór położnej do porodu- kierują Cię do takiej, która akurat jest wolna i nie odbiera innego porodu- chyba że odpłatnie , ale to się nie orientuję jak wygląda.
 
Jak masz skurcze porodowe to jedziesz do szpitala jakiego chcesz i Cię przyjmują, poprostu. Polozną środowiskowa musisz mieć wybrana wcześniej i podajesz jej dane (tak jak przychodnię ktorą wybrałaś) podczas pobytu w szpitalu. Nie ma czegoś takiego jak wybór położnej do porodu- kierują Cię do takiej, która akurat jest wolna i nie odbiera innego porodu- chyba że odpłatnie , ale to się nie orientuję jak wygląda.
Prywatna położna jest tak, ze jeśli już sie taka znajdzie, która ma czas w okolicy naszego terminu porodu, to podpisuje się umowę ok 36-37tc. Ale nie z położna, tylko ze szpitalem, który świadczy takie usługi jak indywidualna opieka okołoporodowa. Wówczas położna zobowiązuje się być podczas Twojego porodu przy Tobie a jeśli coś się stanie i nie będzie mogła być to musi znaleźć zastępstwo
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry