reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Miejski 2 w Bydgoszczy

reklama
No to ja po wizycie w tym szpitalu w pełni mogę go polecić. Pojechalam co prawda na ostatnie 2 i pol godziny porodu, ale spotkałam bardzo miłą położną (młodziutka brunetka) i fajnego młodego lekarza (zabójcze perfumy.. :D ), niestety pojechałam w taklich bólach, że nie spojrzałam na nazwiska. Druga położna mniej miła - ale gdzies miałam jej fochy. Sam oddział mało ciekawy - pokój 6 łóżek - ale to z powodu remontu - były połączone oddziały porodówki i patologii ciąży. Panie od dzieciaczków raczej neutralne, ale wszytskiego można się od nich dowiedzieć i pomagają w razie potrzeby. Niestety nikt nie pokazał mi jak przystawić dziecko do piersi - wszyscy mówili, że robię to dobrze, a dobrze nie było, bo brodawki miałam całe w strupach. Ale wszytskiego miec nie można, a byliuśym w szpitalu 24 godziny, które mimo wszytsko sobie chwalę. Na znieczulenie się niestet nie załapałam, więc radzę pojechać do szpitala w miarę szybko, ja pojechałam na 6-7cm rozwarcia, więc było za późno... :D
 
Rodziłam w Dwójce 6.12. Spędziłam w szpitalu dwie doby, które sobie chwalę. Poród nie należał chyba to najtrudniejszych, choć dla mnie było to wielkie przeżycie i bolesne, tym bardziej, że rodziłam pierwszy raz i bez żadnego wcześniejszego przygotowania. Pani położna, młoda, konkretna, sympatyczna i cierpliwa. Dostałam znieczulenie, oxytocynę też. Potem prawie godzinny prysznic. Po porodzie również opieka ok. Panie od noworodków pokazały mi akurat jak przystawić małą do piersi, przewineły też kilka razy za mnie, sprawdzały co jakis czas czy wszystko ok. Jedzenie tez dalo sie jesc, tzn byłam głodna więc zjadłabym wtedy byle co ;) lekarze też spoko, informowali co i jak. pokój dostałam dwuosobowy gdzie i tak leżałam sama także pełen komfort:) jedynie troszkę uciążliwe były hałasy ale to przez remont więc ogólnie bardzo polecam ten szpital, porodówke I na II piętrze :-)
 
reklama
Hej dziewczyny, ja mam teramin na 27 marca i choc nie jestem z Bydgoszczy to w tym szpitalu chce rodzic. Naczytalam sie o nim samych pozytywnych opinii... ale to nie wszystko. Glownym powodem szukania szpitala z porzadnym oddzialem patologii ciazy oraz neonatologicznym jest to, ze mam szyjke dluga zaledwie 1cm:-( a jestem w 29tc!! Na dodatek brzuch mi twardnieje i mam skurcze:-( Dopiero wczoraj wyszlam ze szpitala (sylwester spedzilam przypieta do pompy:sad:) i zaczelam szukac. Lekarz juz mi powiedzial ze urodze wczesniej... tylko nie wiadomo ile wczesniej. Leze teraz z nogami prawie ze do gory:tak: i mam nadzieje, ze dzidzia "nie wypadnie":unsure:. I tu moje pytanie czy nie wiecie czasem czy nie bedzie problemu jesli zdecyduje sie na ten szpital. Powiem szczerze, ze pasowalby mi on rowniez dlatego, ze moj przyszly maz jest z Bydgoszczy i wolalabym zeby rodzinka z jego strony nie musiala sie tluc tak dlaeko do mojej miesciny.

 
Do góry