reklama

sztuczne mleko dla niemowlaka

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez jarek72, 17 Maj 2008.

1. jarek72

jarek72 Początkująca w BB

Witam !!
    Jestem tatusiem już prawie miesięcznego niemowlaczka. Już w szpitalu kiedy małemu nie starczało pokarmu z piersi pielęgniarki poleciły dokarmiać NANem 1 HA. Używaliśmy NAN1 do przedwczoraj ponieważ po wielu pozytywnych opiniach Bebilonu postanowiliśmy spróbować zmienić mleko. Kupiliśmy Bebilon HA 1 i pierwsze wrażenia były bardzo pozytywne gdyż wyglądało że maluszkowi zasmakowało. Wtedy po kolejnych poszukiwaniach w necie znalazłem Bebilon 1 Comfort i pomyśleliśmy że może to być dobry pomysł bo masze bobo często przez sen pomrukuje i postękuje.
    I tutaj mam pytanie - kiedy przygotowałem Bebilon Comfort 1 i odstawiłem na jakieś 2 godziny mleko podzieliło się na dwie części : dolna bardziej wodnista i górna bardziej gęsta biała jak mleko
    czy to jest normalne ????? na opakowaniu piesze zeby przygotowywać pokarm max. godzinę przed podaniem ale z NANem nie było takich dziwnych sytuacji i oddzielania mleka od wody
    Data przydatnośc jest jeszcze długa
    Proszę o opinie czy to normalne może ktoś sie z tym też spotkał
    A przy okazji napiszcie czy takie pomrukiwanie i postękiwanie dzieciątka przez sen to normalne ????
    pozdrawiam Jarek

2. Gosia_k23

Gosia_k23 luty'07 i styczeń'10

to normalne że mleko się takie zrobi mi NAN i 1 i 2 i 3 i junior też się taki robiło i robi ;-) bo czasem poleży dłużej jak mała nie dopije :rolleyes2::tak: ja takiego mleka nigdy dziecku nie dałam :no: zawsze robię na bieżąco :tak:

a dlaczego robicie mleczko wcześniej ???

3. reklama
  4. mama_Aga

mama_Aga Fanka BB :)

Jeśli chodzi o mleko, to się nie wypowiem, bo mi się udało karmić piersią i nie stosowałam modyfikowanego. Jeśli chodzi o to mruczenie i stękanie, to wydaje mi się, że to normalne. Ja byłam bardzo zdziwiona, jak mój synek tak stękał, jeczał, mruczał, czasem jak dziadziuś przez sen :laugh2:. Nawet pediatry sie pytałam, czy to normalne. Otrzymałąm odpowiedź, że tak, bo układ nerwowy dziecka dopiero dojrzewa i te wszystkie odgłosy i czasem jakiś ruchy, są dlatego właśnie.:tak:

5. irfinka

irfinka psotnisia

jarek pierwsza rada nie zmieniaj mleka tak czesto bo to dziecku szkodzi jak pije jedno to sie go trzymajcie a dwa ja trzymam mleko gra 30 min jak maly nie dojadl choc teraz sie robi cieplo i nie podam mu po 30 min juz a co dpiero po 2 godz:szok:

6. ania_zywa

ania_zywa Gość

To prawda, nie wolno dziecku tak często zmieniac mleka:szok:, i to w dodatku bez porozumienia z pediatrą.
    A mleko się rozdzieliło bo się nadzwyczajnie w świecie zkwaśniło. Takiego mleka nie można już podać, ale to chyba wiecie;-).

7. wiki17082007

wiki17082007 Sierpniowa mama'07

Ja tez jestem za tym żeby nie zmieniać mleka zbyt często a już wogóle zostawiać go na tak długo. Jeśli chodzi o mleka modyfikowane to ich większość się oddziela. Trudno jeśli zajdzie taka potrzeba to proponuję za każdym razem robić nowe mleko a temperatury które teraz są mogą mieć bardzo negatywne działanie. Ja miałam zawsze wodę przygotowaną z odpowiednią temperaturą w podgrzewaczu i jak zaszła taka potrzeba to mleczko robiłam na bierząco to jest napewno zdrowsze.

8. Aneta1977

Aneta1977 Zaangażowana w BB

Moim zdaniem mleko po godzinie-dwóch nie skwaśnieje :blink: Mojemu synkowi nic po takim mleku nie było. Niemniej jednak lepiej przygotowywać od razu przed podaniem.

No i co do zmian mleka, lepiej zostać przy jednym, bo możesz zafundować dziecku zaparcia... To za male dziecko na takie rewolucje żywieniowe.

Stęki są normalne.

9. Kunda

Kunda Mama Maciusia i Adasia

Jezeli dziecku nic sie nie dzieje to po co zmienialiscie mleko...zreszta jak juz tu dziewczyny pisza nie wolno tak czesto zmieniac mleka bez wyraznego powodu i to bez wczesniejszej konsultacji z pediatra. A mleko powinno sie przygotowac zaraz przed podaniem. ja co prawda jak nie zjadł to jeszcze dokarmiałam ale zazwyczaj trzymałam mleczko do niecalej godziny a potem wylewałam

10. reklama
  11. Gwiazdeczka1978

Gwiazdeczka1978 Zaciekawiona BB

Mleko dziecku mozna zmieniac TYLKO w sytuacjach wyjatkowych- jesli szkodzi- np alergia na mleko białka krowiego. Badz silne kolki. Zoładek niemowlaka jest bardzo delikatny i nie wolno sobie tak folgowac wegług własnej fantazji.

12. Gwiazdeczka1978

Gwiazdeczka1978 Zaciekawiona BB

A i jeszcze dodam- Matko Boska dziecko miesieczne i juz 3 razy mleko zmieniane!!. Radze odstawic nowosci z neta i karmic dziecko jednym i tym samym mlekiem. Połozne przeciez w szpitalu poleciły dawac NAN 1 Ha- dlaczego??? Bo takim dokarmiały.\A jesli chodzi o przygotwywanie mleka- jest instrukcja- zostawiacie na 2 godziny??? Zeby skwasniało? Nie wiem co o tym myslec zupełnie.Mleko sie robi tuz przed posiłkiem.

Poleć forum