reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sztuczne mleko dla niemowlaka

Dołączył(a)
17 Maj 2008
Postów
4
Miasto
Katowice
Witam !!
Jestem tatusiem już prawie miesięcznego niemowlaczka. Już w szpitalu kiedy małemu nie starczało pokarmu z piersi pielęgniarki poleciły dokarmiać NANem 1 HA. Używaliśmy NAN1 do przedwczoraj ponieważ po wielu pozytywnych opiniach Bebilonu postanowiliśmy spróbować zmienić mleko. Kupiliśmy Bebilon HA 1 i pierwsze wrażenia były bardzo pozytywne gdyż wyglądało że maluszkowi zasmakowało. Wtedy po kolejnych poszukiwaniach w necie znalazłem Bebilon 1 Comfort i pomyśleliśmy że może to być dobry pomysł bo masze bobo często przez sen pomrukuje i postękuje.
I tutaj mam pytanie - kiedy przygotowałem Bebilon Comfort 1 i odstawiłem na jakieś 2 godziny mleko podzieliło się na dwie części : dolna bardziej wodnista i górna bardziej gęsta biała jak mleko
czy to jest normalne ????? na opakowaniu piesze zeby przygotowywać pokarm max. godzinę przed podaniem ale z NANem nie było takich dziwnych sytuacji i oddzielania mleka od wody
Data przydatnośc jest jeszcze długa
Proszę o opinie czy to normalne może ktoś sie z tym też spotkał
A przy okazji napiszcie czy takie pomrukiwanie i postękiwanie dzieciątka przez sen to normalne ????
pozdrawiam Jarek
 
reklama
to normalne że mleko się takie zrobi mi NAN i 1 i 2 i 3 i junior też się taki robiło i robi ;-) bo czasem poleży dłużej jak mała nie dopije :rolleyes2::tak: ja takiego mleka nigdy dziecku nie dałam :no: zawsze robię na bieżąco :tak:


a dlaczego robicie mleczko wcześniej ???
 
Jeśli chodzi o mleko, to się nie wypowiem, bo mi się udało karmić piersią i nie stosowałam modyfikowanego. Jeśli chodzi o to mruczenie i stękanie, to wydaje mi się, że to normalne. Ja byłam bardzo zdziwiona, jak mój synek tak stękał, jeczał, mruczał, czasem jak dziadziuś przez sen :laugh2:. Nawet pediatry sie pytałam, czy to normalne. Otrzymałąm odpowiedź, że tak, bo układ nerwowy dziecka dopiero dojrzewa i te wszystkie odgłosy i czasem jakiś ruchy, są dlatego właśnie.:tak:
 
jarek pierwsza rada nie zmieniaj mleka tak czesto bo to dziecku szkodzi jak pije jedno to sie go trzymajcie a dwa ja trzymam mleko gra 30 min jak maly nie dojadl choc teraz sie robi cieplo i nie podam mu po 30 min juz a co dpiero po 2 godz:szok:
 
To prawda, nie wolno dziecku tak często zmieniac mleka:szok:, i to w dodatku bez porozumienia z pediatrą.
A mleko się rozdzieliło bo się nadzwyczajnie w świecie zkwaśniło. Takiego mleka nie można już podać, ale to chyba wiecie;-).
 
Ja tez jestem za tym żeby nie zmieniać mleka zbyt często a już wogóle zostawiać go na tak długo. Jeśli chodzi o mleka modyfikowane to ich większość się oddziela. Trudno jeśli zajdzie taka potrzeba to proponuję za każdym razem robić nowe mleko a temperatury które teraz są mogą mieć bardzo negatywne działanie. Ja miałam zawsze wodę przygotowaną z odpowiednią temperaturą w podgrzewaczu i jak zaszła taka potrzeba to mleczko robiłam na bierząco to jest napewno zdrowsze.
 
Moim zdaniem mleko po godzinie-dwóch nie skwaśnieje :blink: Mojemu synkowi nic po takim mleku nie było. Niemniej jednak lepiej przygotowywać od razu przed podaniem.

No i co do zmian mleka, lepiej zostać przy jednym, bo możesz zafundować dziecku zaparcia... To za male dziecko na takie rewolucje żywieniowe.

Stęki są normalne.
 
Jezeli dziecku nic sie nie dzieje to po co zmienialiscie mleko...zreszta jak juz tu dziewczyny pisza nie wolno tak czesto zmieniac mleka bez wyraznego powodu i to bez wczesniejszej konsultacji z pediatra. A mleko powinno sie przygotowac zaraz przed podaniem. ja co prawda jak nie zjadł to jeszcze dokarmiałam ale zazwyczaj trzymałam mleczko do niecalej godziny a potem wylewałam
 
Mleko dziecku mozna zmieniac TYLKO w sytuacjach wyjatkowych- jesli szkodzi- np alergia na mleko białka krowiego. Badz silne kolki. Zoładek niemowlaka jest bardzo delikatny i nie wolno sobie tak folgowac wegług własnej fantazji.
 
reklama
A i jeszcze dodam- Matko Boska dziecko miesieczne i juz 3 razy mleko zmieniane!!. Radze odstawic nowosci z neta i karmic dziecko jednym i tym samym mlekiem. Połozne przeciez w szpitalu poleciły dawac NAN 1 Ha- dlaczego??? Bo takim dokarmiały.\A jesli chodzi o przygotwywanie mleka- jest instrukcja- zostawiacie na 2 godziny??? Zeby skwasniało? Nie wiem co o tym myslec zupełnie.Mleko sie robi tuz przed posiłkiem.
 
Do góry