reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Szyjka 27 tc ;(

Rozwiązania
0
Witajcie. Tydzien temu dowiedzialam sie od mojego gin, ze szyjka sie skrocila do 24 mm i dal mi skierowanie do szpitala. Zglosilam sie na IP w sobote i miala 27 mm. Przelezalam do poniedzialku na magnezie i wszelakich szpitalnych tabletach do poniedzialku i tam po badaniu wyszlo ze ma 32 mm, ale wewnetrzne rozwarcie siw robi i dzidzius tez doscnisko lezy. Polozyli mi lozko na kolkach ale ja wytrzymalam tam dwa dni i wypisalam sie na wlasne żądanie, bo bzikowalam. W piatek poszlam na prywatna wizyte i szyjka faktyznie 32 mm z wewnetrznym rozwarciem. Lekarz zalecil lezenie, wiec leze.
Zaproponowal pessar poki jest czas i kontrole co tydzien..tak na prawde to licze na wsparcie i porady. Dalyscie rade wytrwac lezac tak chociaz do 34 tc? Jest jakas nadzieja? Ja wiem, ze co osoba to inna historia i inny organizm. Lezec dalej czy zakladac pessar i z nim lezec? W szpitalu mi powiedzieli, ze odchodza od tego bo sprzyja infekcjom i czasem wywoluje skurcze czestsze.
Tak bardzo chce dobrze dla dzidzi ;(

reklama

MaryH

Fanka BB :)
Rozwiązania
23
26 tydzień. Też właśnie nie doczytałam się co ma pessar do hipotrofii ale takie informacje mam od koleżanki którą go miała 5 lat temu. Ufam swojemu lekarzowi cały czas leżę ale mimo to szyjka się skrocila bo w 19 tygodniu była jeszcze 3.5cm długości a teraz tyle więc dużo się skrociła. Dziękuję za odpowiedź
U mnie było podobnie, tylko że mój lekarz ma zasadę że pessar dopiero ponizej 2,5cm zaklada, ja miałam 2,4 w 25 tyg i wtedy mi zakładali. Nie leżałam po założeniu cały czas bo miałam 2 letnie dziecko w domu ale starałam się dużo odpoczywac i pessar dobrze trzymał. Co lekarz to różne opinie jak powiedzialam. Od szwów się odchodzi ale dalej się je zakłada na bardzo krótką szyjkę poniżej 1 cm bo wtedy już ciężko założyć pessar. Na forum były dziewczyny które tylko odpoczywały z szyjkami poniżej 2cm i donosiły i były takie którym nagle szyjka poleciała i tylko pessar czy szew je ratowały a były i takie które po pesarze nie skończyły dobrze. Także zdaj się na swojego lekarza większość takich historii szyjkowych jednak tu na forum dobrze się kończy :)

dosiamamamikusia

Początkująca w BB
Miasto
Ostróda
Rozwiązania
0
Właśnie wracam od ginekologa. Pessar na swoim miejscu. Trochę dziwnie się czuje ale muszę się przyzwyczaić natomiast lekarz powiedział że macica nie może się stawiać a informowała go że miewam skurcze przepowiadające. Stwierdził że wtedy na ip albo do niego. Tylko kurczę ja miewam takie skurcze dość często.

otherside

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Właśnie wracam od ginekologa. Pessar na swoim miejscu. Trochę dziwnie się czuje ale muszę się przyzwyczaić natomiast lekarz powiedział że macica nie może się stawiać a informowała go że miewam skurcze przepowiadające. Stwierdził że wtedy na ip albo do niego. Tylko kurczę ja miewam takie skurcze dość często.
Jeśli to skurcze przepowiadające to ok, a jeśli mocne to powinien Ci dać nospe czy cóś

reklama

dosiamamamikusia

Początkująca w BB
Miasto
Ostróda
Rozwiązania
0
Jeśli to skurcze przepowiadające to ok, a jeśli mocne to powinien Ci dać nospe czy cóś
Wlasnie powiedział ze przepowiadajacych moge miec 2 na dzien max jak czesciej to na pogodowie dlatego mnie to zdziwilo zwlaszcza ze wczesniej mowilam mu ze mam dosc czesto te skurcze. Magnez i nospe oczywiscie zalecił brać.

Destino

Fanka BB :)
Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Wlasnie powiedział ze przepowiadajacych moge miec 2 na dzien max jak czesciej to na pogodowie dlatego mnie to zdziwilo zwlaszcza ze wczesniej mowilam mu ze mam dosc czesto te skurcze. Magnez i nospe oczywiscie zalecił brać.
Wtrace się na chwilę... Powiedz jak wyniki posiewów? A na skurcze wybierz się do szpitala. Dostaniesz magnez w kroplówce i się wycisza. Nospa nie jest dobrym rozwiązaniem bo oprócz tego, że może obniżać napięcie mięśniowe u dziecka, to może powodować skracanie się szyjki. Walcz o każdy dzień. Ja urodziłam w 26tc, moja córeczka żyje, ale nie chciałabyś tego przechodzić, ani patrzeć na cierpienie dziecka

reklama

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry