reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szyjka 27 tc ;(

Dołączył(a)
15 Lipiec 2019
Postów
11
Witajcie. Tydzien temu dowiedzialam sie od mojego gin, ze szyjka sie skrocila do 24 mm i dal mi skierowanie do szpitala. Zglosilam sie na IP w sobote i miala 27 mm. Przelezalam do poniedzialku na magnezie i wszelakich szpitalnych tabletach do poniedzialku i tam po badaniu wyszlo ze ma 32 mm, ale wewnetrzne rozwarcie siw robi i dzidzius tez doscnisko lezy. Polozyli mi lozko na kolkach ale ja wytrzymalam tam dwa dni i wypisalam sie na wlasne żądanie, bo bzikowalam. W piatek poszlam na prywatna wizyte i szyjka faktyznie 32 mm z wewnetrznym rozwarciem. Lekarz zalecil lezenie, wiec leze.
Zaproponowal pessar poki jest czas i kontrole co tydzien..tak na prawde to licze na wsparcie i porady. Dalyscie rade wytrwac lezac tak chociaz do 34 tc? Jest jakas nadzieja? Ja wiem, ze co osoba to inna historia i inny organizm. Lezec dalej czy zakladac pessar i z nim lezec? W szpitalu mi powiedzieli, ze odchodza od tego bo sprzyja infekcjom i czasem wywoluje skurcze czestsze.
Tak bardzo chce dobrze dla dzidzi ;(
 
reklama
Rozwiązanie
Hej u mnie się niestety okazało to samo. Rozejscie spojenia lonowego narazie 21mm. W poprzedniej ciąży z tygodnia na tydzień się powiększalo i ostatecznie miałam cc. Tylko ja mam dopiero 18 Tc, wtedy problem się pojawił dopiero około 25tc.
Hej a mozesz powiedziec jak sie czułaś po porodzie po cesarce czy mogłaś normalnie chodzic bez bolu? Lekarz mowi ze po porodzie bedzie lepiej ale jak w to uwierzyc jak teraz tak boli.
Hej u mnie się niestety okazało to samo. Rozejscie spojenia lonowego narazie 21mm. W poprzedniej ciąży z tygodnia na tydzień się powiększalo i ostatecznie miałam cc. Tylko ja mam dopiero 18 Tc, wtedy problem się pojawił dopiero około 25tc.
U mnie tego rozejscia nie widac nawet na usg ale pod palcem czuc. Wyszlam w srode ze szpitala z zaleceniem lezenia nie ruszania sie to tyle. Ale we wtorek musze jakos dostac sie do ginekologa. Polozna polecila mi kupic pas ortopedyczny wlasnie na rozejscie sie spojenia ale skąd mam wiedziec jaki wybrac. Zalecila mi jeszcze picie zelatyny. Ciekawa jestem jakie ma to za zadanie, ale poslucham jej bardziej mi pomogla niz lekarze. U mnie tez bedzie cc prawdopodobnie.
 
reklama
W 32 tc trafiłam do szpitala z 4cm rozwarcia zewnętrznego. Dali Sterydy na rozwój płuc i spodziewali się porodu. Nie urodziłam wyleżałam z 8 cm rozwarcia do 36tc kiedy to odstawiono mi wszystkie leki. Urodziłam w 36tc wcześniaka z którym wszystko ok 😉
Obecnie by zapobiec powtórce mam założony pessar. Pessar noszę od końca 3 mies. nie miałam jeszcze żadnej infekcji a do końca 6 mies pracowałam.
Z pessarem można normalnie funkcjonować. W którym tyg jesteś?
 
36 tydzien dzis po wizycie lekarz dal mi skierowanie na jutro do szpitala zrby probowac obrocic dziecko. Boje sie naczytalam sie roznych rzeczy. Obalił wszystko co mowili inni lekarze dla niego nie ma zadnego rozejscia spojenia lonowego moge rodzic naturalnie. Tyle ze w szpitalu powiedzieli ze jak bede rodzic naturalnie to moge zostac kaleka. Co robic? Jak są dwie skrajnie rozne opinie. Plakac mi sie chce
 
36 tydzien dzis po wizycie lekarz dal mi skierowanie na jutro do szpitala zrby probowac obrocic dziecko. Boje sie naczytalam sie roznych rzeczy. Obalił wszystko co mowili inni lekarze dla niego nie ma zadnego rozejscia spojenia lonowego moge rodzic naturalnie. Tyle ze w szpitalu powiedzieli ze jak bede rodzic naturalnie to moge zostac kaleka. Co robic? Jak są dwie skrajnie rozne opinie. Plakac mi sie chce

Nie zgodziłabym się na obracanie dziecka nigdy w życiu.
Słuchaj lekarzy ze szpitala najlepiej. Skoro Cię badało kilku lekarzy tam to raczej się nie mylili.
 
Jestem juz po obroceniu wszystko poszlo zgodnie z planem. Nad wszystkim czuwali specjalisci i polozna. Bolało nie powiem ze nie az mi łzy pociekly ale nie trwalo to nawet 3 minuty. Zostaje do jutra na konsultacje z ortopedą i do domku. Jest szansa ze ominie mnie cesarka. A po porodzie moje spojenie wroci do normy gdyz nie jest to duzo rozejscie. Pozdrawiam
 
Hej i to znowu ja. Zmiana o 100%. 9 stycznia cesarka. Jestem juz w domu. Spojenie pobolewa zwlaszcza ze dzis sie jeszcze pośliznełam. Powiedzcie prosze czy po porodzie po cesarce nie po naturalnym przestanie tak bolec bede mogla normalnie bez bolu chofzic? Tak twierdza lekarze ze to sie cofnie. Ale jakos nie moge w to uwierzyc :no2::no2::no2:
 
reklama
Hej u mnie się niestety okazało to samo. Rozejscie spojenia lonowego narazie 21mm. W poprzedniej ciąży z tygodnia na tydzień się powiększalo i ostatecznie miałam cc. Tylko ja mam dopiero 18 Tc, wtedy problem się pojawił dopiero około 25tc.
Hej a mozesz powiedziec jak sie czułaś po porodzie po cesarce czy mogłaś normalnie chodzic bez bolu? Lekarz mowi ze po porodzie bedzie lepiej ale jak w to uwierzyc jak teraz tak boli.
 
Rozwiązanie
Do góry