reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletki antykocepcyjne- co zrobic ?

tajemnicza88

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Sierpień 2021
Postów
21
Moje Drogie! Mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych a mianowicie , czekam na okres aby móc przyjąć pierwsze w swoim życiu tabletki. Byłam u lekarza. Mam wykupioną receptę i czekam.
Nie dopytałam swojego ginekologa, ale co zrobić w momencie gdybym okres dostała np o godzinie 22 - 23? Czy wtedy muszę przyjac juz pierwszą tabletkę czy mogę to zrobić rano, ale teoretycznie to już będzie inny dzień niż dzień w którym pojawi się okres. Chodzi mi o to ze nie chciałabym przyjmować tabletek o tak późnej porze bo normalnie śpię juz o tej porze . Mam nadzieje ze nie zamieszałam i zrozumieliście moje pytanie :)
 
reklama
Nie ma znaczenia taka godzina, bierzesz rano i od tego momentu zaczynasz cala zabawe z blistrami. Moglabys nawet spac kiedy okres sie rozpocznie a zorientowalabys sie tak czy siak dopiero rano.
 
Nie ma znaczenia taka godzina, bierzesz rano i od tego momentu zaczynasz cala zabawe z blistrami. Moglabys nawet spac kiedy okres sie rozpocznie a zorientowalabys sie tak czy siak dopiero rano.
Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

Dzis musze rozpocząć branie tabletek gdyż dostałam w południe okres. Trochę zaczynam się tym stresować.
Mam takie jeszcze jedno, wydaje mi się ze bardzo głupie pytanie. Jeśli przyjmę tabletke i np za pół godziny będę miała potrzebę pojscia na kibelek na tak zwaną dwójkę, to tabletka wchłonie się normalnie?
 
Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

Dzis musze rozpocząć branie tabletek gdyż dostałam w południe okres. Trochę zaczynam się tym stresować.
Mam takie jeszcze jedno, wydaje mi się ze bardzo głupie pytanie. Jeśli przyjmę tabletke i np za pół godziny będę miała potrzebę pojscia na kibelek na tak zwaną dwójkę, to tabletka wchłonie się normalnie?
Wchlonie sie. Przy tabletkach trzeba uzwazac na biegunki i wymioty, w instrukcji pewnie Ci pisze ze w takich sytuacjach jesli nie minely conajmniej 4h trzeba przyjac kolejną. Warto sobie zachowac ten niepozorny papierek bo masz tam dokladnie opisaną sytuacje w razie np zapomnienia, jak postepowac gdy jest mniejsze badz wieksze niz 12h itd.
 
Do góry